بهترین موزه های شهر نیوکاسل انگلیس

یسنا علیپور
 • یسنا علیپور
 • 1399/2/30
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

برای آشنایی با تاریخ قسمت شمال شرقی کشور انگلیس و استان یورکشایر، بهترین راهنما موزه‌های نیوکاسل هستند.

تور اروپا

شهر نیوکاسل که در شمال شرقی کشور انگلیس واقع شده، نه تنها مملو از موزه‌های تاریخ طبیعی و علوم است، بلکه مرکز مجموعه‌های بی‌نظیری است که تاریخ گذشته و وضعیت حال و آینده این ناحیه را بازگو می‌کنند. در ادامه با معرفی برخی از بهترین موزه‌های شهر نیوکاسل با شما همراه خواهیم بود.

موزه های نیوکاسل

1. موزه اکتشافات

بازدید از موزه اکتشافات برای تمامی اعضای یک خانواده جذاب است و از طریق نمایشگاه آثار تاریخی و علمی، تاریخچه و میراث غرورآمیز این شهر را به بازدیدکنندگان نمایش می‌دهد. طرفداران علوم نوین می توانند در هزارتوی علم در این موزه خود را غرق کنند. همچنین کشتی معروف توربینیا (Turbinia)، سریع‌ترین کشتی بخار، نیز در این موزه قابل بازدید است.

موزه اکتشافات نیوکاسل

2. موزه بزرگ شمالی

این موزه که در سه فضای مختلف طراحی شده است، یکی از پربازدیدترین موزه‌ها در شمال شرقی انگلیس به‌شمار می‌رود. موزه بزرگ شمالی در شمار 20 موزه برتر کشور قرار دارد و تمرکز آن بر روی تاریخ طبیعی و هنر با آثاری نظیر دیوار هادریان، منظومه شمسی و نمایشگاه عکس است. همچنین یک کتابخانه در طبقه دوم ساختمان هنکاک (Hancock) دیده می‌شود.

موزه بزرگ شمالی - نیوکاسل

3. موزه بیمیش

موزه فضای باز بیمیش (Beamish) داستان‌هایی از شمال شرقی کشور در طی دهه‌های 1820، 1920 و 1940 میلادی را بازگو می‌کند. در این موزه می‌توانید با نحوه‌ی زندگی خانواده‌ها در طی این سال‌ها و نحوه‌ی آماده شدن آن‌ها برای جنگ جهانی اول و دوم آشنا شوید، ساختار یک مزرعه در سال 1940 را ببینید و به جستجو در یک معدن زغال‌سنگ بازسازی شده مربوط به اوایل دهه 1900 بپردازید.

مشابه موزه بلک کانتری لیوینگ (Black Country Living) در غرب، این موزه نیز به عنوان یکی از موزه‌های پیشتاز فضای باز در کشور انگلیس شناخته می‌شود.

 موزه بیمیش - نیوکاسل

4. قلعه نیوکاسل

این قلعه که در گذشته به عنوان دروازه ورودی به شهر محسوب می‌شد، در سال 2015 و بعد از سرمایه‌گذاری برگزارکنندگان مسابقات بخت‌آزمایی کشور انگلیس، با اتصال دو بخش این قلعه قدیمی به یکدیگر بازگشایی شد.

قلعه نیوکاسل که ساخت آن به حدود سال 1800 میلادی برمی‌گردد در طول تاریخ جریان داشته است. قصه‌های بسیاری از زمان حکمرانی رومن‌ها و انگلوساکسون‌ها تا نرمن‌ها و میانه قرون وسطا برای گفتن وجود دارد.

قلعه نیوکاسل

5. موزه صنایع هوایی شمال شرقی

طرفداران صنایع هوایی نباید بازدید از موزه صنایع هوایی شمال شرقی که دارای بزرگترین مجموعه آثار هوانوردی در استان یورکشایر، بزرگترین استان کشور انگلیس، است را از دست بدهند. با حدود 30 هواپیمای موجود در این موزه و آشنایی با اطلاعاتی نظیر نحوه کارکرد موتورهای آن‌ها و تاریخچه ساختشان، برای بازدید از این موزه پرواز خواهید کرد!

موزه صنایع هوایی شمال شرقی - نیوکاسل

6. رستوران بلک فرایرز

با وجود این که بلک فرایرز (Blackfriars) یک موزه نیست، ذکر نام آن با توجه به تاریخچه‌اش در لیست موزه‌ها خالی از لطف نیست. رستوران بلک فرایرز با میزهای بزرگ، ضیافت‌های شاهانه و صومعه‌های قرن سیزدهمی را تداعی می‌کند. در سال 1334 میلادی، شاه ریچارد سوم برای پذیرایی از یک مقام سلطنتی اسکاتلندی، ادوارد بالیول، از تالار مهمانی این رستوران استفاده کرد و ظاهر زیبای جزئیات به کار رفته در ساخت آن، از جمله پنجره‌های شیشه‌ای خیره‌ کننده‌اش را به رخ کشید. ضمنا، غذای این رستوران نیز از کیفیت بالایی برخوردار است.

یسنا علیپور یسنا علیپور
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}