دیدنی ترین جاذبه های جزایر قناری

صدرا شریفی
 • صدرا شریفی
 • 1399/3/30
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

جزایر قناری (Canary Islands) یا جزایر کاناری یکی از مناطق خودمختار کشور اسپانیا است. این منطقه شامل یک مجمع الجزایر در اقیانوس اطلس می شود که نزدیک ترین آن ها حدود ۱۰۸ کیلومتر با خشکی فاصله دارد.

تور اروپا

ولی جالب است بدانید این فاصله تا کشور اسپانیا نیست، بلکه با خشکی‌های قاره آفریقا است! مرکز این منطقه شهر سانتا کروس تنریف (Santa Cruz de Tenerife) است. ریشه لاتین قناری (Canary) به معنای سگ است و گران کاناریا که سومین جزیره بزرگ در میان جزایر قناری است، سگ‌های بزرگ (وحشی) معنی می‌دهد. در واقع رومیان این نام را به دلیل وجود تعداد زیادی از این سگ‌ها در این منطقه، به آن داده‌اند. گفتنی است، نام پرنده قناری هم از همین منطقه گرفته شده است.

فهرست جاهای دیدنی جزایر قناری

جزایر قناری

۱. جغرافیای جزایر قناری

از لحاظ جغرافیایی، این جزایر را می‌توان به ۲ گروه تقسیم کرد. گروه اول که می‌توان آن را گروه غربی نامید، بیشتر شامل مناطق کوهستانی و قله‌های مرتفع‌تر می‌شود. نکته جالب در مورد این کوهستان‌ها این است که دقیقاً از ساحل شروع‌شده و با شیب تندی ارتفاع می‌گیرند. بنابراین، گردشگران می‌توانند مناطق ساحلی و کوهستانی را در فاصله‌ای نسبتاً کم از یکدیگر تجربه کنند. در میان جزایرِ قرار گرفته در گروه جزایر غربی، می‌توان به تنریفه یا تنریف (Tenerife)، گران کاناریا (Gran Canaria)، لا پالما (La Palma)، لا گومرا (La Gomera) و ال هیِرو (El Hierro) اشاره کرد.

تمامی این جزایر بخش‌هایی را با ارتفاع حداقل ۱۴۰۰ متری از سطح دریا دارند. ولی مرتفع‌ترین بخش جزایر غربی را می‌توان ارتفاعات تِیده (Teide Peak) دانست که ۳۷۱۸ متر ارتفاع دارد. البته این منطقه را می‌توان مرتفع‌ترین نقطه در خاک اسپانیا نیز دانست!

بخش دیگر را گروه جزایر شرقی می‌نامند. این گروه شامل جزایر لانزاروته (Lanzarote)، فوئرته ‌ونتورا (Fuerteventura) و شش جزیره کوچک و دورافتاده دیگری می‌شود که همگی در کنار هم یک فلات زیردریایی را شکل می‌دهند. این فلات زیردریایی حدود ۱۴۰۰ متر از کف اقیانوس ارتفاع دارد. همچنین جالب است بدانید که تمامی این جزیره‌ها حاصل فعالیت‌های آتشفشانی هستند.

نقشه جزایر قناری

از لحاظ آب و هوایی، جزایر قناری را می‌توان دارای آب‌وهوای نیمه گرمسیری دانست. هوا در این منطقه عموماً گرم است و در طول فصل‌های مختلف نیز تغییر خاصی نمی‌کند. برای مثال، میانگین دمای هوا در یک روز گرم ماه آگوست (حدود مرداد ماه) در شهر لاس پالماس برابر با ۲۶ درجه است. این در حالی است که دمای هوای این شهر در ماه ژانویه (دی-بهمن) به حدود ۲۱ درجه سانتی‌گراد می‌رسد! میانگین بارش سالانه این منطقه عموماً از ۲۵۰ میلی‌متر تجاوز نمی‌کند. ولی این رقم در بخش‌های شمال شرقی جزیره بسیار بالاتر است و به حدود ۷۵۰ میلی‌متر نیز می‌رسد!

آب‌وهوای مناسب،‌ خاک‌های مرغوب آتشفشانی و وجود آب کافی باعث شده این منطقه برای کشاورزی بسیار مناسب باشد. کشت طیف وسیعی از سبزیجات، موزها،‌ مرکبات، قهوه،‌ خرما، تنباکو، نیشکر، سیب‌زمینی و همچنین غلات در این منطقه مرسوم است. البته هرکدام از این محصولات در بخش‌های مختلف جزایر قناری و در ارتفاعات مناسبِ خود کاشته می‌شوند.  

۲. صنعت گردشگری جزایر قناری

باید نام جزایر قناری را به‌واسطه محبوبیت و شهرت گردشگری آن شنیده باشید. تاجایی که این منطقه را شاید بتوان یکی از برجسته‌ترین نمادهای گردشگری ساحلی دانست. به‌هرحال، صنعت گردشگری در جزایر قناری از حدود سال ۱۹۵۰ به‌سرعت رشد پیدا کرد. این رشد همراه با حمایت‌های دولتی و افزایش تعداد هتل‌های موجود آغاز شد.

شهرهای بندرگاهی لاس پالماس و سانتا کروس تنریف را می‌توان مهم‌ترین مراکز گردشگرپذیر جزایر قناری دانست. از اوایل دی ماه تا اواخر فروردین را می‌توان محبوب‌ترین ماه‌ها برای گردشگران دانست. ولی بااین‌حال، درآمد غالب این منطقه از صنعت گردشگری است و سایر صنایع تولیدی در اینجا چندان مرسوم و چشمگیر نیستند.

کردشکری جزایر قناری

۳. پارک ملی تیده

پارک ملی تیده (Teide National Park) در جزیره تنریف واقع شده است. سومین کوه آتشفشانی مرتفع جهان،‌ با ارتفاعی حدود ۳،۸۱۷ متر در این جزیره واقع شده است. این کوه را می‌توان به یک برج بزرگ تشبیه کرد که از جزیره کوچک تنریف پاسبانی می‌کند.

پارک ملی تیده که در لیست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است، شامل تمام این کوه آتشفشانی و همچنین بخش‌هایی از دهانه آتشفشانی می‌شود. قطر دهانه حدود ۱۹ کیلومتر است و برخی از تورهای طبیعت‌گردی این منطقه شما را تا همین‌جا پیش می‌برند.

جالب است بدانید همین دهانه آتشفشانی درواقع بخشی از یک کوه بسیار بزرگ‌تر بود که حدود ۳ میلیون سال پیش فوران و بخشی از خود را نیز منفجر کرد. پس از این انفجار، کوه روی خود ریزش کرد و هنوز برخی باقی‌مانده‌های سنگ‌ها را می‌توان در اینجا مشاهده کرد.

پارک ملی تیده

۴. پارک ملی تیمانفایا

در مقایسه با جزیره‌ی تنریف،‌ فعالیت آتشفشانی در جزیره‌ی لانزاروته بسیار متداول‌تر است. آخرین فعالیت‌های آتشفشانی در تنریف به سال‌ها پیش بازمی‌گردد، ولی این امر در مورد لانزاروته صدق نمی‌کند. تقریباً هر آنچه که در سطح این جزیره می‌بینیم و سنگ‌ها و خاک‌های آن حاصل فعالیت‌های آتشفشانی و مواد مذاب تولیدشده در بین سال‌های ۱۷۳۰ تا ۱۷۳۶ هستند. این بازه ۷ ساله در جزیره لانزاروته بسیار عجیب بود و فوران‌های زیادی صورت گرفت، تاجایی که حدود ۱۱ روستا دفن شد و افراد زیادی جزیره را ترک کردند.

پس از پایان فوران‌ها و ایجاد ثبات، بسیاری از کشاورزان و باغدارها مجدداً به اینجا برگشتند و شروع به کشاورزی و کاشت مواد غذایی روی خاک‌ها و خاکسترهای آتشفشانی کردند؛ خاک‌هایی که سرشار از مواد معدنی و مفید بودند. دراماتیک‌ترین صحنه از چشم‌اندازهای آتشفشانی این جزیره را می‌توان کوه آتشفشانی تیمانفایا دانست که هنوز فعال است. امروزه پارک ملی تیمانفایا (Timanfaya National Park) در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

مادامی‌که این منطقه را از نزدیک تماشا نکنید، ابهت و خاص بودن آن را باور نمی‌کنید؛ منطقه‌ای خشک که سراسر آن توسط ماگمای خشک‌شده احاطه شده است. ماگمای مذاب همچنان زیر بخش‌هایی از آن در حال حرکت است و همین امر باعث ایجاد شکستگی‌هایی در سطح زمین شده است. در بخش‌هایی از مسیر،‌ گرمای زمین را به خوبی زیر پای خود احساس خواهید کرد و این گرما در بخشی از مسیر حتی ممکن است شدید شود! 

پارک ملی تیمانفایا

۵. سواحل گرن کاناریا

همان‌طور که بیان شد، گرن (گران) کاناریا (Gran Canaria) یکی از جزیره‌های غربی در مجمع‌الجزایر قناری است. سواحل جنوبی گرن کاناریا را می‌توان یکی از موفق‌ترین و برجسته‌ترین نمونه‌های سواحل طلایی گردشگری دانست. طرفداران تفریح‌های دریایی و ساحلی می‌توانند حداقل ۶ تفرجگاه گردشگری مجهز و مناسب را در این منطقه در نظر داشته باشند. معروف‌ترین و محبوب‌ترین این تفرجگاه‌ها را می‌توان ماس پالوماس (Maspalomas) دانست. یک خط ساحلی بسیار تمیز و دوست‌داشتنی که بخش‌هایی از آن با چترهای رنگی تزئین شده و رستوران‌ها، کافه‌ها و حتی فروشگاه‌های متعددی در منطقه قرار گرفته‌اند.

این منطقه را می‌توان یکی از سرزنده‌ترین سواحل در کل جزایر قناری دانست. بنابراین فرقی نمی‌کند که در طول روز و یا حتی شب به اینجا بیایید. تفرجگاه ماس پالوماس همیشه سرزنده و پر از گردشگر است.

از جاذبه‌های جالب دیگر در این منطقه،‌ می‌توان به وجود تپه‌های ماسه‌ای در فاصله کمی از ساحل دریا اشاره کرد. این تپه‌های محافظت‌شده تا نزدیکی خط ساحلی پیشروی کرده و گاهاً با جریان آب و باد جابجا می‌شوند. ارتفاع برخی از آن‌ها به ۱۲ متر هم می‌رسد و پیاده‌روی روی آن‌ها هم یکی از سرگرمی‌های محبوب میان گردشگران است.

جزایر قناری - گرن کاناریا

۶. کارها و آثار هنری سزار مانریکه

سزار مانریکه (Cesar Manrique) یکی از شخصیت‌های محبوب هنری در کشور اسپانیا است. این هنرمند تنها به‌خاطر زندگی هنری و همچنین آثار هنری و معماری به‌جای‌گذاشته از خود شناخته نمی‌شود. بلکه بخشی از فعالیت‌های او که توانست چهره و شخصیت جزیره‌ی زادگاهش (یعنی لانزاروته) را نجات دهد نیز همیشه موردستایش قرار گرفته و در خاطر مردم منطقه باقی مانده است.

سزار مانریکه زندگی حرفه‌ای هنری موفقی در شهر نیویورک و قاره آمریکا داشت و سپس در سال ۱۹۶۸ مجدداً به لانزاروته بازگشت. در آن زمان، مانریکه یک کمپین حمایتی از لانزاروته راه‌اندازی کرد تا از نابودی این جزیره بر اثر حضور بی‌حدومرز گردشگران جلوگیری کند. حضور کنترل نشده گردشگران باعث بروز آسیب‌های متعددی به مقاصد گردشگری اطراف شده بود و مانریکه قصد داشت از تکرار این اتفاق برای جزیره لانزاروته جلوگیری کند. بنابراین او اقدام به طراحی و ساخت مجموعه‌ای از ساختمان‌ها و جاذبه‌ها در این جزیره کرد.

اقدام او باعث قرارگیری جزیره لانزاروته در مسیر توسعه پایدار فرهنگی و زیست‌محیطی شد و آن را به‌نوعی نجات داد! او در آثارش سعی کرده بود تا هویت آتشفشانی و صخره‌ای جزیره را به تصویر بکشد. امروزه آثار هنری سزار مانریکه همچنان به‌عنوان جاذبه‌های محبوب این جزیره شناخته می‌شود. 

کارها و آثار هنری سزار مانریکه

۷. سواحل تنریف

سواحل تنریف (The Beaches of Tenerife) شاید محبوبیتی کمتر از سواحل گرن کاناریا داشته باشند، ولی نزدیک‌ترین رقیب منطقه‌ای یکدیگر هستند. سواحل جنوبی جزیره تنریف را نیز بدون تردید می‌توانید جزو بهترین گزینه‌های ساحلی خود در جزایر قناری قلمداد کنید. ویلاها، هتل‌ها، رستوران‌ها و یا حتی مجموعه‌های ورزشی بسیار متعددی در این خط ساحلی ساخته شده است که انتخاب هرکدام از آن‌ها می‌تواند جذابیت‌های خاصی به سفر شما اضافه کند.

انتخاب میان این گزینه‌ها می‌تواند بسته به بودجه شما، نوع سفر، تعداد نفرات و یا فعالیت‌های تفریحی موردنظرتان داشته باشد. ولی اگر قصد سفر خانوادگی داشته باشید، مجموعه تفریحی پلایا د لاس ویستاس (Playa de Las Vistas) و پلایا د لاس ترِسیتاس (Playa de las Teresitas) می‌تواند گزینه مناسبی برایتان باشد. 

سواحل تنریفه

۸. سواحل فوئرته‌ ونتورا

این یک قانون کلی است، اصولاً وقتی به جزایر قناری سفر می‌کنید،‌ طبعاً تفریحات ساحلی در اولویت اول شما قرار دارند! بنابراین شگفت‌زده نشوید اگر بخش زیادی از این لیست مربوط به سواحل مختلف باشد.

فوئرته‌ونتورا (Fuerteventura) دومین جزیره بزرگ در این منطقه است. این جزیره به‌صورت کلی در یونسکو به ثبت رسیده که این امر حاکی از اهمیت بالای آن است. این جزیره نیز دارای کیلومترها ساحل زیبا است که بخش‌های زیادی از آن همچنان بکر باقی‌مانده‌اند.

بخش‌های زیاد دیگری نیز بسیار توسعه پیدا کرده و انواع زیرساخت‌ها و روساخت‌های گردشگری مختلف در آن‌ها شکل گرفته است. بااین‌حال، سواحل جزیره فوئرته‌ونتورا را می‌توان خلوت‌تر از سایر سواحل نام‌برده دانست. بنابراین انتخاب مناسبی برای آن دسته از افرادی است که اهل شلوغی و جمعیت‌های متراکم نیستند.

از نکات جالب در مورد سواحل این جزیره می‌توان به مواج بودن دریای آن اشاره کرد. درواقع وزش باد در این قسمت از جزایر قناری بسیار بیشتر است و همین امر باعث شده دریای سواحل فوئرته‌ونتورا مواج باشند. همین امر باعث شده تا طرفداران موج‌سواری استقبال بیشتری از این منطقه داشته باشند. اگر طرفدار سواحل کم تردد، دریای مواج، صدای موج‌های دریا و یا ورزش‌های ساحلی هستید، سواحل فوئرته‌ونتورا را مدنظر داشته باشید. 

سواحل فوئرته‌ونتورا

۹. سانتا کروس تنریف

اگر قصد دارید کمی از تفریحات دریایی فاصله بگیرید،‌ سفر به مرکز جزایر قناری انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. مرکز این منطقه، یعنی شهر تنریف، شهری جذاب و سرزنده است. جاذبه‌های فرهنگی و معماری مختلفی در این شهر وجود دارند که تماشای آن‌ها خالی از لطف نیست. معروف‌ترین آن‌ها را می‌توان یک خانه اپرا و کنسرت نسبتاً قدیمی به نام تالار تنریف (Auditorio de Tenerife) دانست که رو به دریا قرار دارد.

لذت گوش دادن به اپرا و سازهای موسیقی در کنار ساحل دریا تجربه‌ای نیست که در سایر نقاط دنیا به‌راحتی بتوان کسب کرد! این سالن عموماً میزبان برترین گروه‌های موسیقی و نوازنده‌های جهان است. شهر سانتا کروس البته جاذبه‌های فرهنگی برجسته دیگری نیز دارد.

در این میان می‌توان به مجموعه موزه‌های هنرهای زیبا اشاره کرد که آثار جالبی از هنرمندان اسپانیایی و یا نقاشان بومی این منطقه را تماشا کنید. یکی از موزه‌های جالب این شهر، موزه‌ی انسان و طبیعت (Museum of Nature and Man) است که در آن می‌توانید اطلاعات جالبی در مورد تاریخچه جزیره تنریف، فرهنگ بومی اینجا، وضعیت آتشفشانی آن و همچنین وضعیت این جزیره پیش از حضور اروپاییان را به دست آورید. 

سانتا کروس د تنریفه

۱۰. لاس پالماس

اگر اهل تماشای فوتبال باشید،‌ احتمالاً نام تیم اسپانیایی لاس پالماس را شنیده‌اید. لاس پالماس یکی دیگر از شهرهای ساحلی در جزایر قناری است. قدمت این شهر به قرن ۱۵ میلادی بازمی‌گردد و تاریخچه جالبی در مورد حضور اسپانیایی‌ها در آن روایت می‌شود.
اساس شهر لاس پالماس در سال ۱۴۷۸ ریخته شد، یعنی زمانی که اولین اقدامات و فعالیت استعماری اسپانیا در سمت غرب آغاز شده بود. کلیسای جامع سانتا آنا (Cathedral of Santa Ana) که متعلق به قرن شانزدهم است و نمای آن با معماری گوتیک ساخته‌شده، یکی از جاذبه‌های دیدنی این شهر است که بازدید از آن به تمام گردشگران توصیه می‌شود.
علاوه بر این، بازدید از موزه دیوکسان (Diocesan Musuem) نیز توصیه می‌شود؛ موزه‌ای با گنجینه‌های ارزشمند از هنرهای مذهبی، و همچنین آثار هنری حکاکی شده روی فلزهای قیمتی مانند طلا و نقره.
موزه جزایر قناری (Museum of the Canary Islands) یکی دیگر از جاذبه‌های لاس پالماس است که در آن مجموعه‌های باستان‌شناسی و جمعیت شناختی جالبی را می‌توانید مشاهده کنید که تاریخچه فرهنگی بسیار قدیمی این جزیره را به تصویر می‌کشند.
همچنین توصیه می‌کنیم از خانه کلمب (Casa de Colon) نیز دیدن کنید. اینجا درواقع خانه‌ی اولین فرماندار منطقه بود و جایی است که در آن کریستوفر کلمب یک شب را در راه سفرهای خود گذرانده بود. این خانه را می‌توان یک نمونه زیبا از سبک معماری در جزایر قناری دانست. 

لاس پالماس

۱۱. پارک لورو

پارک لورو را می‌توان یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری جزایر قناری دانست. این بخش از حیات‌وحش که آن را تحت عنوان پارک لورو (Loro Park) می‌شناسیم، دقیقاً در بیرون شهر پوئرتو د لا کروز واقع شده است.
تجربه شما در پارک لورو ترکیبی از استانداردهای بالای حفظ و مراقبت از فضاهای طبیعی و همچنین تفریحات مناسب خواهد بود. در پارک لورو شما می‌توانید یکی از بزرگ‌ترین مجموعه طوطی‌های جهان را تماشا کنید. نکته جالب دیگر در مورد این پارک، وجود یک تونل شیشه‌ای (آکواریوم) زیرزمینی است که با قدم زدن در آن گویی در وسط دریا قدم می‌زنید و می‌توانید ماهی‌ها و حتی کوسه‌ها را تماشا کنید که در اطرافتان شنا می‌کنند. 

پارک لورو

۱۲. سان کریستبال د لا لاگونا

سان کریستبال د لا لاگونا (San Cristóbal de la Laguna) یکی از شهرهای جزیره تنفریف است که نام آن در لیست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. اگر طرفدار گردشگری فرهنگی هستید، سان کریستبال د لا لاگونا بهترین انتخاب در جزایر قناری برای شما خواهد بود.
البته مردم محلی آن را به‌اختصار تنها لا لاگونا می‌نامند. این شهر در گذشته به‌عنوان پایتخت جزایر قناری شناخته می‌شد. ساختمان‌ها و آثار معماری بسیار زیبایی در این شهر قرار گرفته‌ است که به آن‌ها لقب جواهر معماری داده‌اند. چندین کلیسا با ساختارهای معماری مختلف در لا لاگونا ساخته‌شده‌اند که تماشای هرکدام از آن‌ها بی‌شک تاثیرگذار خواهد بود.
گفتنی‌ست برخی ساختمان‌های و ویلاهای این منطقه در گذشته متعلق به بازرگانان و افراد ثروتمند شهر بوده‌اند. اکثر این ساختمان‌ها متعلق به قرن‌های هفدهم و هجدهم هستند و امروزه در معرض دید عموم قرار دارند و برخی نیز تبدیل به موزه شده‌اند. 

سان کریستبال د لا لاگونا

۱۳. لا اورتابا

اگر دوست دارید چهره تاریخی جزایر قناری را تماشا کنید، شهرستان لا اورتابا (La Orotava) -واقع در جزیره تنریف- برایتان جالب خواهد بود. بخشی از این شهر ظاهر تاریخی خود را بیشتر حفظ کرده و در آن می‌توانید خانه‌های چوبی دارای معماری خاص جزایر قناری را تماشا کنید.
ویژگی خاص عموم این خانه‌ها، وجود بالکن‌های چوبی است. بعضی از این خانه‌ها که در گذشته متعلق به خانواده‌های اعیان‌نشین و ثروتمند شهر بودند،‌ امروزه کمی بازسازی‌شده و از آن‌ها به‌عنوان مراکز فرهنگی و موزه استفاده می‌شود.
البته شهر لا اورتابا به‌واسطه مزارع و باغ‌های خود نیز شناخته می‌شود. بخشی از اقتصاد شهر به کشاورزی گوجه، موز و انگور و صادرات آن به کشورهای اروپایی وابسته است. بخش دیگری از شهر به بندرگاه ماهیگیران معروف شده و خیلی از طرفداران ماهیگیری با قایق‌های خود به آب اقیانوس وارد شده و روز خود را با این سرگرمی می‌گذرانند. 

لا اورتابا

۱۴. غار وردس

یکی از محبوب‌ترین فعالیت‌های گردشگران در جزیره‌ی لانزاروته،‌ گردش در غار وردس (Cueva de los Verdes) است. این غار مسیری ۷ کیلومتری در داخل یک کوه آتشفشانی است که از دل کوه آغاز شده و به دریا می‌رسد. این غار زمانی شکل گرفت که سطح جریان گدازه سرد و سفت شد، ولی گدازه‌ی مذاب همچنان در زیر آن حرکت می‌کرد. زمانی که گدازه‌های زیر زمینی وارد اقیانوس شدند، این لوله توخالی در اعماق زمین باقی ماند.
در ۲ کیلومتر ابتدیی مسیر، هر آنچه تماشا می‌کنید کاملاً طبیعی است. تنها چراغ‌ها و بخشی پیاده‌رو کف زمین برای امنیت بیشتر اضافه شده است. در طول مسیر سنگ‌های خاصی را تماشا خواهید کرد که رنگ‌های عجیبی مانند قرمز، نارنجی و سیاه دارند. تمام این رنگ‌ها به‌واسطه‌ی واکنش‌های اکسید آهن و کلسیم کربنات داخل سنگ‌ها ایجاد شده‌اند. البته جالب است بدانید مراسم فرهنگی و کنسرت‌های مختلفی در داخل محیط این غار برگزار می‌شود که تجربه‌ای کاملا متمایز خواهد بود.

غار وردس

۱۵. پورته دل کارمن

شهر پورته دل کارمن (Puerto del Carmen)  در جزیره لانزاروته واقع شده است. این شهر را می‌توان بزرگ‌ترین مرکز گردشگری در جزیره لانزاروته دانست که در اطراف آن حدود ۶ کیلومتر ساحل شنی با آب‌های آرام واقع شده است.
پورته دل کارمن در گذشته تنها یک شهر کوچک بود که بیشتر اهالی آن به ماهیگیری می‌پرداختند، اما امروزه تبدیل به شهری بزرگ و مدرن شده که هتل و رستوران‌های متعددی در آن افتتاح شده است. به‌طور کلی، وقتی در گوشه و کنار این شهر قدم می‌زنید، کاملاً این احساس را خواهید داشت که در یک مرکز محبوب گردشگری قرار دارید!
گردشگرانی که در طی دو هفته اول ماه آگوست خود را به این شهر می‌رسانند،‌ می‌توانند در فستیوال ویرگن دل کارمن (Fiesta de la Virgen del Carmen) نیز شرکت کنند. این فستیوال که در واقع یک جشن مذهبی است، ریشه در زمانی دارد که اینجا یک دهکده ماهیگیری بود. در این فستیوال مردم قایق‌ها را تزئین می‌کنند و به آب می‌زنند. 

پورته دل کارمن

۱۶. سانتا کروز د لا پالما

منطقه ساحلی سانتا کروز د لا پالما (Santa Cruz de la Palma) در گذشته یکی از مهم‌ترین بخش‌های جزایر قناری بوده است. این منطقه که درواقع یک بندرگاه است، در حدود سال‌های ۱۵۰۰ میلادی به‌عنوان یکی از ۳ بندرگاه اسپانیایی شناخته می‌شد که اجازه دادوستد با دنیای جدید را داشتند. به همین خاطر، با گردش در داخل شهر متوجه خانه‌ها و ویلاهای قدیمی ولی گران‌قیمتی خواهید شد که در گذشته به بازرگانان بزرگ تعلق داشتند. عموم این ساختمان‌ها به حدود قرن‌های ۱۷ و ۱۸م تعلق دارند.
از لحاظ جاذبه‌های طبیعی، منطقه سانتا کروز د لا پالما نیز همانند سایر بخش‌های جزایر قناری ساحل‌های بی‌نظیری دارد. تفاوت عمده‌ی سواحل این بخش، بکر بودن آن‌ها است. در مقایسه با سایر خطوط ساحلی جزایر قناری، سواحل این منطقه دستخوش کمترین تغییر شده‌ است. 

سانتا کروز د لا پالما

۱۷. پارک ملی گاراجونای

پارک ملی گاراجونای (Garajonay National Park) در جزیره لا گومرا واقع شده است. شیب این جزیره نسبت به اقیانوس اطلس به‌قدری زیاد است که امکان ساخت جاده در اطراف ساحل وجود ندارد. بیش‌تر مساحت نیمه بالایی این جزیره را جنگل‌ها تشکیل می‌دهند و بخش اعظمی از آن‌ها نیز در محوطه پارک ملی گاراجونای قرار گرفته‌اند.
این پارک توانسته به‌عنوان یک میراث جهانی در لیست یونسکو به ثبت برسد. پارک گاراجونای حدود ۹ هزار و ۳۲۵ هکتار مساحت دارد و جالب است بدانید بیش از ۷۰ درصد آن توسط جنگل‌های لورل پوشیده شده است. مشابه این پوشش‌های گیاهی را می‌توان در اروپا پیدا کرد که در دوران سوم زمین‌شناسی شکل ‌گرفته بودند. این جنگل‌های سرسبز همچنین میزبان طیف مختلفی از گیاهان و جانورانی هستند که بعضی از آن‌ها مختص به همین جزیره هستند.
در طول مسیر شاهد چشمه و رودخانه‌های متعددی خواهیم بود. آب بیشتر آن‌ها از ارتفاعات تأمین می‌شود. ارتفاعات نوک قله‌ها درواقع جلوی عبور رطوبت هوا را می‌گیرند. بنابراین این رطوبت به شکل بارش باران مجدداً به سطح زمین بازمی‌گردد و به این شکل رودخانه‌ها شکل می‌گیرند.
پارک ملی گاراجونای

۱۸. پارک ملی کالدرا د تابورینته

این پارک ملی با نام جزیره زیبا (Isla Bonita) شناخته می‌شود. دلیل این نام‌گذاری را شاید بتوان سرسبزی این پارک دانست. پارک ملی پارک ملی کالدرا د تابوریِنته (Caldera de Taburiente National Park) درواقع سرسبزترین نقطه در کل جزایر قناری است. هدف اولیه از طراحی این پارک ملی، ایجاد یک ذخیره‌گاه طبیعی بود که امروزه با همین عنوان در یونسکو نیز به ثبت رسیده است.
تنوع مناظر و چشم‌اندازهای این پارک یکی از جاذبه‌های آن است. در اینجا می‌توانید تلفیقی از چشم‌اندازهای کوهستانی و ساحلی را پیش روی خود ببینید. مرتفع‌ترین بخش‌های این پارک حدود ۲۴۰۰ متر ارتفاع دارند. این بخش‌ها در واقع قله‌هایی هستند که براثر فوران‌های آتشفشانی ایجاد شده‌اند. جریان گدازه سپس از قله‌ها ادامه پیدا کرده و درنهایت به ساحل می‌رسد.
نزدیک بودن این دو چشم‌انداز متضاد (یعنی کوهستانی و ساحلی) به یکدیگر را می‌توان جالب‌ترین ویژگی این پارک ملی دانست.

پارک ملی پارک ملی کالدرا د تابورینته

پرسش‌های متداول

دیدنی ترین جاذبه های جزایر قناری کدامند؟
میتوان از دیدنی ترین جاذبه های جزایر قناری به جغرافیای جزایر قناری، صنعت گردشگری جزایر قناری و... اشاره کرد.
پارک ملی تیده کجاست؟
پارک ملی تیده (Teide National Park) در جزیره تنریف واقع شده است. سومین کوه آتشفشانی مرتفع جهان،‌ با ارتفاعی حدود ۳،۸۱۷ متر در این جزیره واقع شده است.
صدرا شریفی صدرا شریفی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}