برترین موزه‌ ها و گالری‌ های شهر دوسلدورف

رضا‍ رجب پور
 • رضا‍ رجب پور
 • 1399/3/15
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

موزه‌های شگفت‌انگیز دوسلدورف در آلمان، مکانی ایده‌آل برای آشنایی گردشگران با تاریخ و فرهنگ این شهر قدیمی هستند. موزه‌های این شهر، دوسلدورف را به شیوه‌ای جذاب و تعاملی روایت می‌کنند.

تور اروپا

دوسلدورف، مرکز استان راین وستفالن شمالی، صرفاً یک مرکز تجاری و بین‌المللی معروف به خاطر بازارهای تجاری و مراکز طراحی مد آن نیست، بلکه شهری با تاریخی طولانی، هنر غنی و فرهنگی سرزنده و پرشور است. اگر روزی قصد سفر به دوسلدورف را کردید، حتماً از یکی از این ۱۰ موزه و گالری برتر شهر دیدن کنید.

موزه ها و گالری های دوسلدورف

مرکز هنری نوردراین-وستفالن

مرکز هنری نوردراین-وستفالن (Nordrhein-Westfalen)، موسوم به کونستساملونگ (Kunstsammlung)، یک موزه‌ی هنر مدرن است که ارزش بازدید دارد. این موزه به دو ساختمان مجزای K20 و K21 تقسیم شده است. موزه دارای گالری‌های دائمی و موقتی از هنر آلمانی و بین‌المللی بوده و نمایشگاه‌های تعاملی حیرت‌انگیز و چیدمان مدرن را در معرض بازدید عموم قرار می‌دهد. کاندینسکی و پیکاسو ازجمله نام‌های مشهوری هستند که آثار آن‌ها در این موزه به نمایش درآمده است. نمایشگاه‌های دائمی موزه نیز آثاری از نقاشان امپرسیونیست و اکسپرسیونیست را معرفی می‌کنند. اگر پس از بازدید از موزه احساس تشنگی کردید، به سراغ کافه پاردو (Pardo) با فضای داخلی کاملاً هنری و دنیایی از رنگ‌ها بروید.

ساعات کاری موزه: سه‌شنبه تا جمعه از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ عصر، شنبه تا یکشنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۶ عصر.

مرکز هنری نوردراین-وستفالن

موزه خودروهای کلاسیک دوسلدورف

موزه‌ی خودروهای کلاسیک دوسلدورف مرکزی برای نمایش خودروهای کلاسیک در یک گاراژ تاریخی برای لوکوموتیوها است. کلکسیون به‌نمایش‌درآمده از خودروهای کلاسیک و لوکس بسیار حیرت‌انگیز است. گاراژ، فروشگاه‌های لوازم یدکی، روکش صندلی و وسایل تزئینی همگی در محوطه‌ی این ساختمان دیده می‌شوند. معماری صنعتی قدیمی در ترکیب با کلکسیون خودروهای تاریخی، تجربه‌ای خاص در دومین مرکز خودروهای کلاسیک جهان را برای شما تضمین خواهد کرد. اولین مرکز این خودروها در شهر برلین قرار دارد. ورود به این موزه برای همه رایگان است.

ساعات کاری موزه: دوشنبه تا شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب، یکشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب.

موزه خودروهای کلاسیک دوسلدورف

موزه نئاندرتال

آیا شما هم مشتاق آشنایی بیشتر با اجدادمان، یعنی انسان‌های غارنشین، هستید و دوست دارید تا سفر کوتاهی به گذشته داشته باشید؟ پس حتماً سری به موزه‌ی نئاندرتال در دوسلدورف بزنید. این موزه اساساً خانواده‌ها همراه با بچه‌های کوچکشان را هدف قرار داده است، اما بزرگ‌سالان هم می‌توانند اطلاعات خود در مورد دوران ماقبل تاریخ را در اینجا به‌روز کنند. در این موزه علاوه بر اینکه مدل‌هایی از انسان‌های نئاندرتال همراه با نیزه‌های شکار به چشم می‌خورد، یک انسان نئاندرتال با لباس‌های قرن بیست و یکمی نیز دیده می‌شود که به جذابیت این نمایشگاه افزوده است. در موزه‌ی نئاندرتال راهنماهای صوتی به زبان آلمانی و انگلیسی نیز موجود است و تمام اطلاعات موردنیاز در مقابل هر گالری به هر دو زبان دیده می‌شود.

ساعات کاری موزه: سه‌شنبه تا یکشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ عصر.

موزه نئاندرتال - دوسلدورف

موزه کونستپالاست

موزه‌ی کونستپالاست (Kunstpalast) یا موزه‌ی کاخ هنر، موزه‌ای تماشایی با تکیه بر هنر شیشه‌گری است. این نمایشگاه عجیب از آثار شیشه‌ای با تاریخ شیشه به‌عنوان یک هنر تزئینی از دوران باستان تا حال حاضر مرتبط است. این موزه همچنین میزبان دیگر نمایشگاه‌های دائمی غیرمرتبط با شیشه نظیر نقاشی‌های استادان قدیم و نقاشی‌های مدرن از هنرمندان عمدتاً آلمانی است. بااین‌حال برخی از آثار بین‌المللی نیز در این موزه به چشم می‌خورد. برای مثال، یکی از اتاق‌های این موزه تماماً به نقاشی‌های روبنز اختصاص یافته است. کونستپالاست همچنین اقدام به برگزاری پیوسته‌ی نمایشگاه‌های موقتی در ارتباط با هنر و عکاسی می‌کند.

ساعات کاری موزه: سه‌شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۶ عصر، پنجشنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۹ شب و جمعه تا یکشنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۶ عصر.

موزه کونستپالاست - دوسلدورف

موزه سرامیک هتجنز

موزه‌ی سرامیک هِتجِنز (Hetjens) یک موزه‌ی واقعاً شگفت‌انگیز با تمرکز بر تکامل هنر سرامیک در طول قرن‌های مختلف است. این کلکسیون عظیم از نمایشگاه‌های دوران باستان و مدرن، حتی برای بازدیدکنندگانی که لزوماً هیچ سررشته‌ای از آثار تاریخی ندارند نیز جذاب خواهد بود؛ زیرا در این موزه نه‌فقط «کوزه و بشقاب» بلکه برخی اشیاء عجیب‌وغریب نظیر یک بوقلمون سرامیکی در ابعاد واقعی یا یک مجسمه از دختری با لباس‌های مدرن در ابعاد یک انسان به چشم می‌خورد. زمان اختصاصی مناسب برای دیدار از این موزه در حدود ۲ ساعت است.

ساعات کاری موزه: سه‌شنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۵ عصر، چهارشنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۹ شب و پنجشنبه تا یکشنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۵ عصر.

موزه سرامیک هتجنز - دوسلدورف

موزه فیلم دوسلدورف

موزه‌ی فیلم دوسلدورف بهشتی برای عاشقان سینماست. این موزه در قلب شهر و در کرانه‌ی رود راین واقع شده و با نمایشگاه‌های تعاملی خود، بازدیدکنندگان را با دنیای سینما و فیلم، از سال‌های آغازین تا امروز، آشنا می‌کند. نمایشگاه دائمی این موزه به ما در مورد تاریخ فیلم می‌گوید و شماری از وسایل نایاب فیلم‌سازی از دوران گذشته را به نمایش می‌گذارد. دوربین تاریکخانه‌ای و پروژکتورهای فانوسی از دهه‌ی ۸۰، پروژکتورها و دوربین‌های اوایل قرن بیستم تا به امروز، طراحی‌های صحنه، مدل‌های کوچک ساخته‌شده، وسایل صحنه و لباس‌ها، همگی از مواردی هستند از سوی کوچک و بزرگ مورد تحسین قرار می‌گیرند. به‌علاوه یک نمونه از استودیوی فیلم‌سازی با بخش جلوه‌های ویژه ما را با شیوه‌های فیلم‌سازی نوین آشنا می‌کند. موزه‌ی فیلم علاوه بر نمایشگاه دائمی، میزبان یک آرشیو بزرگ، یک کتابخانه و یک سینما برای نمایش فیلم‌های روزانه است.

ساعات کاری موزه: سه‌شنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۵ عصر، چهارشنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۹ شب و پنجشنبه تا یکشنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۵ عصر.

موزه فیلم دوسلدورف

موزه گوته

برای علاقه‌مندان به فرهنگ و ادبیات آلمانی، موزه‌ی گوته در یک ساختمان تاریخی زیبا، مکانی ضروری برای دیدار است. کلکسیون وسایل جمع‌آوری‌شده‌ی متعلق به گوته در این موزه به‌راستی حیرت‌انگیز است. موزه اطلاعات زیادی در مورد گوته و در ارتباط با زندگی وی ارائه می‌کند و قابلیت جذاب آن اتاق‌هایی با رنگ‌های متفاوت است که دوره‌های مشخصی از زندگی این نویسنده را به نمایش می‌گذارد. تنها نکته منفی در مورد این موزه این است که در حال حاضر تمامی اطلاعات آن به زبان آلمانی ارائه شده و غیرآلمانی‌زبان‌ها نمی‌توانند از آن بهره ببرند.

ساعات کاری موزه: سه‌شنبه تا جمعه و یکشنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۵ عصر، شنبه از ساعت ۱ ظهر تا ۵ عصر.

موزه گوته - دوسلدورف

موزه حمل و نقل دریایی

این موزه که در منطقه‌ی شهر قدیمی دوسلدورف واقع شده، تماماً در مورد تاریخ شهر، رود راین و تجارت دریایی است. موزه در آخرین برج برجای‌مانده از قلعه‌ی قدیمی دوسلدورف قرار دارد. نمایشگاه این موزه از پایین برج آغاز شده و تا بالای آن ادامه دارد و دوره‌های مختلفی از تاریخ شهر را به نمایش می‌گذارد. در این موزه مدرن سازی صنعت کشتی‌رانی به‌وسیله‌ی شمار فراوانی از کشتی‌های کوچک با جزئیات عالی به تصویر کشیده شده است. در این موزه نمایشگاه‌های تعاملی بسیاری وجود دارد که بچه‌ها عاشق آن می‌شوند؛ یکی از آن‌ها شبیه‌ساز ناوبری کشتی است. پس از پایان تور خود در این موزه، حتماً به کافه‌ی پشت‌بامی آن رفته و در حین تماشای منظره‌ای رمانتیک از رود راین، یک نوشیدنی میل کنید.

ساعات کاری موزه: سه‌شنبه تا یکشنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۶ عصر.

موزه حمل و نقل دریایی - دوسلدورف

بنیاد هاینریش هاینه

دیگر موزه‌ی واقع‌شده در مرکز شهر دوسلدورف، بنیاد هاینریش هاینه است که به بررسی زندگی و آثار این شاعر آلمانی قرن نوزدهمی می‌پردازد. این بنیاد به سبک یک موزه‌ی قدیمی با میزهای شیشه‌ای فراوان همراه با کارت‌های اطلاعات و وسایل کوچکِ به‌نمایش‌درآمده طراحی شده است. به‌علاوه چندین جایگاه تعاملی طراحی‌شده برای مخاطبان جوان‌تر هم در این موزه به چشم می‌خورد. اینجا مکانی جذاب برای عاشقان ادبیات است که خواهان آشنایی با حقایق شگفت‌انگیز در مورد زندگی این شاعر هستند.

ساعات کاری موزه: سه‌شنبه تا جمعه و یکشنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۵ عصر، شنبه از ساعت ۱ ظهر تا ۵ عصر.

بنیاد هاینریش هاینه - دوسلدورف

موزه شهر

موزه‌ی شهر یا اشتادمیوزیم (Stadtmuseum)، موزه‌ای برای نمایش تاریخ دوسلدورف در فضایی بزرگ با اشیائی با اهمیت تاریخی، نقاشی‌هایی از استادان آلمانی و آثار فراوان دیگر است. موزه‌ی شهر به بازدیدکنندگان در مورد تاریخ دوسلدورف از دوران باستان تا به امروز می‌گوید. نمایشگاه‌های تخصصی موزه در زمینه‌ی معماری، مد، هنر، عکاسی، موسیقی و فیلم نیز در ارتباط با دوسلدورف هستند. این موزه قدیمی‌ترین موزه‌ی شهر است و به سال ۱۸۷۳ تعلق دارد.

ساعات کاری موزه: سه‌شنبه تا یکشنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۶ عصر.

رضا‍ رجب پور رضا‍ رجب پور
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}