۱۰ آهنگی که باید قبل از سفر به آلمان گوش کنید

رضا‍ رجب پور
 • رضا‍ رجب پور
 • 1399/5/13
 • 1 دیدگاه
{{selectedRate}}

موسیقی آلمان که با نام‌هایی چون بتهوون، شومان، باخ و بسیاری دیگر از آهنگسازان و رهبران ارکستر مشهور دنیا گره خورده، جایگاه ویژه‌ای را در موسیقی دنیا از آن خود کرده است.

تور اروپا

از آثار کلاسیک هم که بگذریم، امروزه خوانندگان آلمانی توانسته‌اند با موسیقی و اشعار روح‌نواز خود، هرچه بیشتر مردم دیگر کشورهای دنیا را با فرهنگ و روحیات خود آشنا کنند. آهنگ‌های آلمانی روح و جان هر شنونده‌ای را صیقل می‌دهند.

برای مشاهده لیست تورهای آلمان بر روی لینک زیر کلیک کنید.

https://www.eavar.com/tour/category/germany/

موسیقی آلمان

موسیقی شیوه‌ای خاص و جذاب از هنر است که ما را با فرهنگ‌های کشورهای مختلف آشنا می‌کند. آهنگسازان دارای قدرتی هستند تا کلمات ساده را در قالب اشعار پرمعنی درآورند.

در این میان آهنگ‌های نوشته‌شده به زبان آلمانی نیز نقش پررنگی در ترویج فرهنگ کشور آلمان داشته‌اند. اگرچه آهنگ‌های آلمانی به نسبت آهنگ‌های انگلیسی دستکم گرفته شده‌اند، اما از نظر معنی و محتوا چیزی کم ندارند و راهی ایده‌آل برای آشنایی با روحیات مردمی هستند که قرار است در آینده به سفر به آلمان را تجربه کنند.

آهنگ های معروف آلمانی

در این مقاله قصد داریم شما را با ۱۰ آهنگ محبوب آلمانی آشنا کنیم که در سبک‌های مختلف موسیقی اجرا شده‌اند و عموما از گروه‌های معروف موسیقی آلمان هستند؛ آهنگ‌هایی که شنیدن آن‌ها پیش از سفر به کشور آلمان، به شما توصیه می‌شوند:

 • اتوبان
 • ۹۹ بادکنک
 • دا دا دا
 • آمریکا
 • سرگرد تام
 • در پایان جهان
 • تنهای تنها
 • چرا؟
 • دختر
 • خانه‌ای در کنار دریاچه

۱. اتوبان - کرافتورک

اولین کار مشهور گروه کرافتوِرک (Kraftwerk) تبدیل به بزرگ‌ترین کار آن‌ها شد. اتوبان که آهنگ اصلی در آلبومی به همین نام بود، اولین آهنگی بود که در آن از جلوه‌های صوتی استفاده می‌شد. نسخه‌ی کوتاه‌تر این آهنگ در نیوزیلند در مقام چهارم برترین آهنگ سال قرار گرفت و در بریتانیا یازدهم شد.

هر دو آهنگ و آلبوم آن تبدیل به سنگ بنایی در تکامل موسیقی الکترونیک پاپ شدند. خوشبختانه گروه کرافتورک همچنان باهم کار می‌کنند و آهنگ‌های موفق بیرون می‌دهند.

گروه موسیقی کرافتورک

۲. ۹۹ بادکنک - نینا

نینا و گروه او در سال ۱۹۸۳ روح دوران جنگ سرد را با آهنگ صلح‌طلبانه‌ی ۹۹ بادکنک متأثر کردند. این گروه به سبک «موج نوی آلمانی» شاهد اوج‌گیری آهنگ خود در فهرست برترین آهنگ‌های دنیا، از آلمان گرفته تا نیوزیلند، بودند.

یک نسخه از این آهنگ به زبان انگلیسی نیز باعث شد تا ۹۹ بادکنک در بریتانیا، ایرلند و کانادا به آهنگ شماره‌ی ۱ تبدیل شود. نینا به موفقیت‌های خود ادامه داد و در حال حاضر یکی از مشهورترین هنرمندان آلمانی است.

نینا خوانده آلمانی

۳. دا دا دا - تریو

آهنگ دا دا دا (Da Da Da) از یک گروه سه‌نفره‌ی مشهور به سبک «موج نوی آلمانی» بیش از ۱۳ میلیون نسخه فروش داشت. این آهنگ در سال ۱۹۸۲ به تمامی لیست‌های موسیقی آلمانی یورش برد و سپس در برنامه‌ی تلویزیونی «برترین آهنگ‌های پاپ» در بریتانیا ظاهر شد و توجه دنیا را به خود جلب کرد. نسخه‌ی بازخوانی این آهنگ به زبان انگلیسی نیز در برزیل یک میلیون و در کانادا دو میلیون بار به فروش رفت.

گروه سه‌نفره‌ی تریو (Trio) تا اواخر سال ۱۹۸۳ نیز در میان برترین گروه‌های موسیقی آلمان قرار داشتند و یک سال بعد از هم جدا شدند. امروزه تنها یکی از اعضای این گروه زنده است، اما آهنگ آن‌ها برای همیشه در یادها می‌ماند و رتبه‌ی سوم فهرست ما را به دست می‌آورد.

گروه آلمانی تریو

۴. آمریکا - رامشتاین

گروه رامشتاین در سال ۲۰۰۴ آهنگ کنایه‌آمیز خود به کلیشه‌ی «سبک زندگی آمریکایی» را منتشر کرد. آهنگ آمریکا که متعلق به آلبوم چهارم آن‌هاست، در میان ۲۰ آهنگ برتر هفت کشور اروپایی جای گرفت.

در موزیک ویدئوی این آهنگ، اعضای گروه به شکل فضانوردان در ماه به تصویر کشیده می‌شوند و اشاره‌ای به نظریه‌ی توطئه در مورد جعلی بودن فرود آمریکا در کره‌ی ماه دارد. گروه رامشتاین هنوز هم یکی از گروه‌های مشهور آلمانی به شمار می‌آید.

اعضای گروه رامشتاین

۵. سرگرد تام - پیتر شیلینگ

یک فضانورد ارتباط خود با ایستگاه زمینی را از دست می‌دهد و در فضا سرگردان می‌شود. داستان غم‌انگیز «سرگرد تام» در سال ۱۹۸۳ پیتر شیلینگ را به موفقیت عظیمی رساند. سرگرد تام از آهنگ کلاسیک «شگفتی فضا» از دیوید بویی الهام گرفته شده است.

به‌علاوه، نسخه‌ی انگلیسی این آهنگ نیز توانسته در سال ۱۹۸۴ در آمریکا در رتبه‌ی چهاردهم برترین آهنگ‌های سال قرار بگیرد. شیلینگ کارهای دیگری نیز داشت، اما هیچ‌کدام از آن‌ها به‌اندازه‌ی سرگرد تام به شهرت نرسیدند.

پیتر شیلینگ - 10 آهنگ آلمانی

۶. در پایان جهان - توکیو هتل

گروه توکیو هتل (Tokio Hotel) در سال ۲۰۱۷ پنجمین آلبوم خود را منتشر کرد، اما بهترین آهنگ آن‌ها تا به امروز، «در پایان جهان» نام دارد. آهنگ در پایان جهان (Übers Ende der Welt) که متعلق به آلبوم «اتاق ۴۸۳» و سال ۲۰۰۷ است، در آلمان به‌عنوان بهترین آهنگ انتخاب شد و در دانمارک و فرانسه به ترتیب رتبه‌های سوم و پنجم را به دست آورد.

علاقه‌مندان به این گروه از سراسر دنیا، زبان آلمانی یاد گرفتند تا بتوانند اشعار این آهنگ را زمزمه کنند. این تک آهنگ بعدها با نام «آماده، به‌جای خود، بریم!» به زبان انگلیسی بازخوانی شد. گروه توکیو هتل همچنان نیز با یکدیگر همکاری می‌کند، اما سبک آن‌ها در طول زمان تغییر کرده است.

کاور آهنگ در پایان جهان توکیو هتل

۷. تنهای تنها - پولارکایس ۱۸

تنهای تنها (Allein Allein) کاری از گروه پولارکایس ۱۸ (Polarkreis 18) از درسدن، آهنگ تیتراژ فیلم فانتزی کرابات (Krabat)، محصول سال ۲۰۰۸، بود و توانست در آلمان و بلژیک در بین ۵ آهنگ برتر سال جای گیرد.

در بخشی از این آهنگ، عبارت ما تنها هستیم (Wir sind Allein) به گوش می‌خورد. این خط یکی از دلایل شهرت فراوان این تک آهنگ است. گروه پولارکایس ۱۸ در حال حاضر با یکدیگر همکاری نمی‌کنند و بیشتر اعضای آن به گروه وودز آف بیرنم (Woods of Birnam) رفته‌اند.

گروه پولارکایس 18

۸. چرا؟ - تیک تاک تو

آهنگ چرا؟ (Warum) از دومین آلبوم گروه دختران تیک تاک تو (Tic Tac Toe)، توانست بیش از نیم میلیون نسخه فروش داشته باشد. این آهنگ متعلق به سال ۱۹۹۷، داستان یک مصرف‌کننده‌ی مواد را روایت می‌کند که جان خود را از دست می‌دهد. آهنگ چرا؟ در فهرست برترین آهنگ‌های سال آلمان، اتریش و سوئیس در میان ۳ آهنگ اول جای گرفت و در هلند نیز پنجم شد.

جالب اینجاست که لی، ریکی و جِزی، اعضای گروه، یک سال بعد و در یک کنفرانس خبری باهم به مشاجره پرداخته و از هم جدا می‌شوند. بااین‌حال، آهنگ چرا؟ ارزش ایستادن در رتبه‌ی هشتم فهرست ما را دارد.

گروه دختران تیک تاک تو

۹. دختر - لوسیلکتریک

گروه لوسیلکتریک (Lucilectric) با ارائه‌ی اولین آلبوم خود در اوایل دهه‌ی ۱۹۹۰ به شهرت فراوان دست یافت. آهنگ دختر (Mädchen) به‌سرعت در فهرست برترین آهنگ‌های سال آلمان و هلند به ترتیب در رتبه‌های دوم و پنجم ایستاد. این تک آهنگ همچنین جوایز متعددی را برای این گروه برلینی به ارمغان آورد.

این آهنگ در مورد دختری است که پسرها را به مبارزه می‌طلبد، زیرا او درهرصورت برنده است. اما گروه لوسیلکتریک یک جرقه بود و در سال ۱۹۹۱ از هم پاشید. علیرغم این اتفاق، آهنگ دختر شایستگی ایستادن در رتبه‌ی نهم فهرست ما را دارد.

۱۰. خانه ای در کنار دریاچه - پیتر فاکس

خانه‌ای در کنار دریاچه (Haus am See) دومین تک آهنگ پیتر فاکس بود که در سال ۲۰۰۸ منتشر شد. این آهنگ در مورد رؤیای این آهنگساز برای زندگی در خانه‌ای در کنار دریاچه همراه با خانواده‌اش است.

پیتر فاکس پیش‌تر یکی از اعضای گروه هیپ‌هاپ، رِگِی و دَنس‌هالِ سید (SEEED) بود. او پس از انتشار این آلبوم مجزا، دوباره به گروه سید پیوست.

آهنگ خانه در کنار دریاچه

رضا‍ رجب پور رضا‍ رجب پور
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}