راهنمای حمل و نقل عمومی گوا برای گردشگران

ندا علیخانی
 • ندا علیخانی
 • 1403/2/16
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

حمل و نقل عمومی گوا شبکه ای گسترده و کارآمد است که سفر در این ایالت زیبا را به تجربه ای آسان و ارزان تبدیل می کند.

تور اروپا

شهر بندری گوا (Goa) با سواحل زیبا، طبیعت چشم‌نواز و تفریحات گوناگون خود، یکی از مهم‌ترین شهرهای هند بوده که سالانه میزبان گردشگران بسیاری از سراسر جهان است.وجود سیستم حمل‌ونقل مناسب همواره یکی از مهم‌ترین نیازهای گردشگران در چنین شهرهایی محسوب می‌شود. زمانی که با تور هند به گوا، این بندر زیبا سفر می‌کنید، مقصدهای فراوانی برای گشت‌وگذار در پیش رو دارید که وجود لوازم نقلیه مناسب، رفت‌وآمد را برایتان آسان می‌کند. سیستم حمل و نقل عمومی گوا به شکلی طراحی شده‌است که به راحتی مسافران را در سفرهای بین شهری و درون شهری جابه‌جا می‌کنند. برای آشنایی بهتر با خدمات و کیفیت سیستم حمل و نقل عمومی در گوا با ایوار همراه شوید.

لیست راهنمای حمل و نقل عمومی گوا

نگاهی به وضعیت حمل و نقل عمومی در شهر زیبای گوا

شرکت حمل‌ونقل Kadamba یکی از مهم‌ترین شرکت‌های مسافربری در شهر گوا بوده که در اغلب مسیرهای اصلی این شهر مانند مسیر پانجیم (Panjim) تا مارگائو (Margao) و همچنین برخی از مسیرهای دورتر از شهر هم فعال است. اتوبوس یکی از مهم‌ترین وسایل نقلیه شرکت Kadamba محسوب می‌شود که هزینه کمتری هم نسبت به سایر وسایل نقلیه عمومی در گوا دارد. در کنار اتوبوس، تاکسی‌های اینترنتی، تاکسی‌های شخصی در سطح شهر، ریکشا، موتورسیکلت و قایق‌های آبی از دیگر وسایل نقلیه فعال در سیستم حمل و نقل عمومی گوا هستند.

حمل و نقل عمومی در شهر زیبای گوا

انواع وسایل نقلیه عمومی در گوا

در سفر به گوا مشکلی برای رفت‌وآمدهای درون شهری و بیرون شهر نخواهید داشت. سیستم حمل و نقل عمومی گوا به صورت گسترده در بسیاری از نقاط شهر فعال است و به راحتی در هر زمانی از روز می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. هزینه‌های سفر با این وسایل هم از ارزان تا گران متفاوت است و با توجه به بودجه خود می‌توانید انتخاب کنید.

حمل و نقل عمومی در شهر زیبای گوا

۱. رفت و آمد ارزان با اتوبوس در گوا

اغلب اتوبوس‌های گوا زیرنظر شرکت Kadamba فعالیت می‌کنند. یکی از ساده‌ترین و ارزان‌ترین سیستم حمل و نقل عمومی گوا که در بسیاری از مسیرهای پرتردد خدمات و سرویس‌دهی دارند. اتوبوس‌های محلی اغلب در بزرگراه‌های NH 4A، NH 17 و NH 17A در حرکت هستند و مسافران را به نقاط مختلف درون شهر و شهرهای مجاور منتقل می‌کنند. اگرچه مسیرهای حرکتی تمامی اتوبوس‌ها مشخص است، با این حال، ممکن است در هر لحظه‌ای توقف‌های خارج از برنامه هم داشته باشند. به علت هزینه ارزان جابه‌جایی با اتوبوس، این خودروها در اکثر اوقات بسیار شلوغ هستند و باید زمان زیادی را در صف‌ها منتظر بمانید. در کنار ارزانی، امنیت رفت‌وآمد با اتوبوس‌ها یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت این سیستم محسوب می‌شود.

رفت و آمد ارزان با اتوبوس در گوا

۲. رفت و آمد با انواع تاکسی در گوا

تاکسی‌ها یکی از راحت‌ترین سیستم‌های حمل و نقل عمومی گوا است که هم می‌توانید اجاره کنید و خودتان شخصا تا مقصد موردنظرتان رانندگی کنید و هم می‌توانید از تاکسی‌های گردشگری در سطح شهر و در کنار هتل‌ها استفاده کنید. برای اجاره تاکسی، شرکت‌های مختلف متعددی در گوا خدمات اجاره خودرو را انجام می‌دهند. اگر از نظر پرداخت هزینه مشکلی ندارید، گواهینامه بین‌المللی و مدارک کامل شناسایی هم به همراه دارید، می‌توانید ماشین اجاره کرده و به راحتی به هر نقطه‌ای از شهر در هر ساعتی از شبانه‌روز سفر کنید. اگر خودتان تصمیم به رانندگی در گوا دارید، توصیه می‌شود پیش از حرکت مسیرهای حرکتی، آدرس و وضعیت ترافیک را بررسی کنید. البته در صورت نداشتن گواهینامه بین المللی می‌توانید با پرداخت مبلغی بیشتر، تاکسی با راننده اجاره کنید.

اگر به دنبال استفاده از تاکسی در گوا اما با هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه هستید، از تاکسی‌های گردشگری استفاده کنید. این تاکسی‌ها در کنار بسیاری از هتل‌ها، اقامتگاه‌ها، فرودگاه گوا، ایستگاه راه‌آهن و در نزدیکی اکثر جاذبه‌های گردشگری این شهر سرویس‌دهی دارند. برخی از هتل‌ها هم می‌توانند تاکسی‌هایی را برایتان فراهم کنند که بتوانید با آن‌ها به مناطق خارج از گوا و نزدیک به آن هم سفر کنید. تاکسی‌های معمولی و در سطح شهر هم نوع دیگر از تاکسی‌های خطوط مسافربری و حمل و نقل عمومی گوا هستند که در بسیاری از خیابان‌ها حضور دارند. به یاد داشته باشید، اگرچه هزینه سفر با انواع تاکسی در گوا ثابت و بر حسب هر کیلومتر است اما با چانه‌زنی آن هم پیش از سوار شدن و تعیین مبلغ در همان ابتدا می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای کمتر از این تاکسی‌ها استفاده کنید. روش دیگر برای استفاده آسان از تاکسی در گوا، استفاده از نرم‌افزارهای اوبر (Uber)، Ola و Goa Miles است که در بسیاری از نقاط این شهآر سرویس‌دهی دارند.

رفت و آمد با انواع تاکسی در گوا

۳. موتورسیکلت در گوا، رفت و آمدی سریع

تاکسی‌های موتوری، دوچرخه و اسکوتر از به‌صرفه‌ترین و راحت‌ترین سیستم‌های حمل و نقل عمومی گوا هستند. در خیابان‌های ترافیک و شلوغ هند، رفت‌وآمد با موتور شاید یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای رسیدن به مقصد باشد. البته برای حفظ امنیت در میان رانندگی چالش‌برانگیز در خیابان‌های گوا و کشور هند، استفاده از کلاه ایمنی فراموش نشود. تاکسی‌های موتوری در اطراف بسیاری از جاذبه‌های گردشگری و همچنین سواحل این شهر هم حضور دارند. هر کدام از این تاکسی‌های موتوری تنها یک مسافر را سوار می‌کنند و هزینه‌ای در حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ روپیه هم باید برای آن‌ها پرداخت کنید که در مقایسه با سایر وسایل نقلیه عمومی، به صرفه هستند. البته می‌توانید موتورسیکلتی را اجاره کنید و خودتان به هر نقطه‌ای از شهر گوا که مایل هستید، رفت‌وآمد کنید. به همراه داشتن وثیقه‌ای مانند پاسپورت برای اجاره تاکسی موتوری الزامی است. تاکسی‌های موتوری در گوا که معمولا ایستگاه مخصوص به خود را دارند، به رنگ زرد هستند. برای پرداخت هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه هم پیش از سوار شدن، نرخ نهایی را با چانه‌زنی تعیین کنید.

موتورسیکلت در گوا، رفت و آمدی سریع

۴. رفت و آمد با اتوریکشا معروف هند 

ریکشا یا توک توک را می‌توان به عنوان یکی از نمادهای هند نام برد. یکی از راحت‌ترین و ارزان‌ترین وسایل حمل و نقل عمومی گوا که دارای سه چرخ هستند و معمولا دو تا سه مسافر را سوار می‌کنند. تاکسی‌های ریکشا در بسیاری از نقاط گوا ایستگاه دارند و معمولا به رنگ زرد و مشکی هستند. ریکشا در مقایسه با سایر انواع تاکسی‌ها ارزان‌تر بوده و با وجود محاسبه نرخ کرایه بر حسب کیلومتر و با استفاده از تاکسی‌متر، پیش از سوار شدن با راننده برای نرخ نهایی کرایه مذاکره کنید. ریکشا معمولا مسافران را به مقصد خارج از شهر گوا که فاصله کمی به این شهر دارند هم جابه‌جا می‌کند. در ساعات ۱۱ شب تا ۵ صبح هم ۲۵ درصد بیشتر از مبلغ همیشگی دریافت می‌کنند.

رفت و آمد با اتوریکشا معروف هند 

۵. سفرهای بین شهری در گوا با قطار

برای سفر از مقصد گوا به سایر شهرهای هند مانند بمبئی، می‌توانید از خطوط ریلی این شهر استفاده کنید. گوا دو ایستگاه راه‌آهن معروف و اصلی در این شهر دارد: ایستگاه راه‌آهن مرکزی جنوب (South Central Railway Terminus) و ایستگاه راه‌آهن کونکان (Konkan Railway Terminus) که هر دوی آن‌ها در بخش جنوبی گوا در شهرهای واسکو داگاما (Vasco Da GAMA) و مارگائو (Margao) واقع شده‌اند. در ایستگاه راه‌آهن مرکزی جنوب تنها یک قطار با نام اکسپرس نظام‌الدین-گوا (Nizamuddin-Goa Express) فعال بوده که صبح‌‌ها زمان حرکت آن است و از شهر دهلی به گوا حرکت می‌کند. البته در سایر بخش های گوا هم ایستگاه‌های راه‌آهن کوچک‌تری هم فعال هستند و به برخی از نقاط خارج از گوا رفت‌وآمد می‌کنند.

قطارها جزو سریع‌ترین خطوط مسافربری برای سفر به خارج از گوا محسوب می‌شوند؛ برای مثال، سفر از گوا به بمبئی از طریق راه‌آهن کونکان تنها بین ۸ تا ۹ ساعت زمان می‌برد. برای استفاده از خدمات ایستگاه راه‌آهن کونکان می‌توانید به صورت اینترنتی بلیط خود را رزرو کنید که به علت شلوغی این ایستگاه به ویژه در ماه‌های شلوغ مانند نوامبر تا ژانویه، استفاده از این روش گزینه مناسبی برای تهیه بلیط به مقصد موردنظر است. یکی از ارزان‌ترین روش‌ها برای سفر از گوا به بمبئی و سایر شهرهای هند، استفاده از قطار است. این نکته را هم به یاد داشته باشید، هزینه بلیط قطار برای بسیاری از نقاط این شهر با توجه به زمان خرید و فصل‌های مختلف سال متفاوت خواهد بود.

سفرهای بین شهری در گوا با قطار

۶. سفری لذت بخش با قایق در گوا

قایق سواری یکی از روش‌های حمل و نقل عمومی گوا است که طرفداران بسیاری هم دارد و از روش‌های سرگرم‌کننده برای جابه‌جایی در بخش‌های مختلف این شهر شناخته می‌شود. از قایق معمولا برای رفت‌وآمد در روستاهای اطراف گوا استفاده شده که محل عبور از دل رودخانه‌های کوچک می‌گذرد. مناطق آبی بخش زیادی از شهر گوا را تشکیل می‌دهند که با احداث پل بر روی این آب‌ها رفت‌وآمد را آسان‌تر کرده‌اند. با این وجود، برخی از رودخانه‌ها هنوز هم مجهز به پل نیستند و برای عبور از آن‌ها باید از همین قایق‌های گوا که Ferry هم نامیده می‌شوند، استفاده کرد. روشی ارزان و مقرون‌به‌صرفه که بسیاری از مردمان محلی گوا و گردشگران منطقه از آن لذت می‌برند.

 در این مطلب از مجله ایوار به طور کلی درباره سیستم حمل‌ و نقل عمومی گوا توضیح دادیم که چگونه می‌توان برای عبور و مرور درون شهری و بیرون شهری به راحتی می‌توان از انواع وسایل نقلیه از اتوبوس ارزان تا انواع مختلف تاکسی استفاده و به نقاط دیدنی گوا سفر کرد.

سفری لذت بخش با قایق در گوا

پرسش‌های متداول

ارزان‌ترین روش حمل‌ونقل در گوا چیست؟
اتوبوس، اتوریکشا و موتورسیکلت را می‌توان از ارزان‌ترین روش‌های حمل‌ونقل عمومی در گوا نام برد.
بهترین روش برای رفت‌وآمد از گوا به سایر شهرهای هند چیست؟
استفاده از قطار روشی رایج و به‌صرفه برای مسیرهای بین شهری است.
ندا علیخانی ندا علیخانی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}