جاذبه های دیدنی نانت را از دست ندهید

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/7/27
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

نانت یکی از شهرهای جذاب و دیدنی فرانسه بوده و جاذبه‌هایی رنگارنگ و متنوع را برای گردشگران فراهم کرده است. برای آن که بتوانید بهترین تجربه را در این شهر رقم بزنید، این راهنما را تا انتها دنبال کنید.

تور اروپا

سفر به شهر دیدنی نانت در تورهای فرانسه

شهر نانت با بیش از ۳۰۰,۰۰۰ نفر جمعیت، یک شهر شلوغ و بزرگ فرانسوی به شمار می‌آید. اینجا منطقه‌ای هنری با جاذبه‌های متعدد است. نانت با توجه به موقعیتی که کنار رودخانه «لوار» (Loire) دارد، به خاطر مناظر زیبا و باشکوهش شهرت داشته و گالری‌ها، موزه‌ها و قلعه‌های متعددی نیز در آن به چشم می‌خورند. با در نظر گرفتن آن که این شهر در گذشته سلطنتی‌اش خانه سابق دوک بریتنی بوده، تأثیرات اعیانی که در آن دیده می‌شوند، فضایی مجلل و والا را برای اکتشاف و لذت بازدیدکنندگان آماده می‌کنند. از نمایشگاه‌های رنگارنگ و خلاق گرفته تا کلیساهای جامع پر ابهت، در فهرست ۱۰ جاذبه برتر ما چیزهای جذابی را خواهید یافت.

۱. لماشین دو لیل

«لِماشین دو لیل» (Les Machines de l’Ile) نتیجه یک پروژه هنری بی‌سابقه است که سازه‌هایی بزرگ و نوآورانه را در بر می‌گیرد که در تمام محوطه پراکنده شده‌اند. سازه‌هایی که می‌خواهند تصویر شهر را به صورت یک متروپل رویایی و فانتزی نشان بدهند. فیل بزرگ اولین ماشین نانت بود و الان تعداد زیادی ماشین دیگر شامل «مانتا ری» (Manta Ray) و مار دریایی نیز به آن‌ها اضافه شده‌اند. دو هنرمند به نام‌های «فرانسوا دولاروزیِر» (François Delarozière) و «پیر اورِفیس» (Pierre Orefice) این سازه‌ها را در کارخانه‌های کشتی سازی سابق نانت، ساختند. این طراحی‌ها که مکانیزمی آشکار دارند، «دنیاهای اختراع شده» اثر ژول ورن و دنیای مکانیکی داوینچی را جان بخشیده‌اند.

جاذبه های گردشگری نانت فرانسه

۲. باغ گیاه شناسی

باغ گیاه شناسی روزانه از ساعت ۱۲:۳۰ بعد از ظهر تا ساعت ۶ باز بوده و بزرگ‌ترین و زیباترین باغ گیاه شناسی نانت به شمار می‌رود. اینجا در قرن ۱۸ تأسیس شد و طی سال‌ها به لطف بذرهایی که کشتی رانان از سفرهای خارجی خود می‌آوردند، روز به روز غنی‌تر و کامل‌تر گردید. این باغ مساحتی بیش از ۷۰۰۰ هکتار را در بر گرفته و بیش از ۵۰۰ گونه گل شامل ماگنولیاهای زیبا و کاملیاهای رنگارنگ را شامل می‌شود. گشت و گذاری آرام در اینجا بهترین راه برای فاصله گرفتن از شلوغی شهر است. اخیراً یکی از درختان ماگنولیای این باغ جشن سیصد سالگی خود را گرفت.

جاذبه های گردشگری نانت فرانسه

۳. کاخ دوک‌ های بریتنی

کاخ دوک‌ های بریتنی که در سال ۱۲۰۷ ساخته شده، یک قلعه بزرگ در مرکز نانت است که به عنوان محل استقرار دولتمردان بریتنی تا سال ۱۹۴۱ مورد استفاده قرار می‌گرفت. به مدت سیصد سال دوک‌های بریتنی از اینجا به عنوان اقامتگاه خود بهره می‌گرفتند. در سال ۱۸۶۲، قلعه جزو یادمان‌های تاریخی ملی ثبت شد و امروزه موزه تاریخ نانت در آن قرار دارد که شامل بیش از ۸۵۰ دست سازه است که میراث غنی و متنوع منطقه را منعکس می‌کنند. اینجا در واقع یک نمونه زیبا و عالی از معماری فرانسوی در قلب شهری شلوغ به حساب آمده و تماشای آن در شب خالی از لطف نیست زیرا نورپردازی‌های هیجان انگیزی روی آن صورت می‌گیرد که پیچیدگی معماری‌ و طراحی‌اش را دو چندان می‌کند.

جاذبه های گردشگری نانت فرانسه

۴. کلیسای جامع سن پیر و سن پل

کلیسای جامع «سن پیر» و «سن پل» که به کلیسای جامع نانت هم شناخته می‌شود، در قرن ۱۵ ساخته شده و یک کلیسای رومن کاتولیک واقع در قلب شهر است. ساخت این بنا در سال ۱۸۹۱ بالاخره به پایان رسید و در کل حدود ۳۵۷ سال به طول انجامید. سبک آن گوتیکی بوده و بر روی محوطه یک کلیسای رومانسک قدیمی ساخته شد. طی جنگ جهانی دوم آسیب‌های شدیدی به کلیسا وارد شد و در دهه ۱۹۷۰ نیز آتش ویرانگری به جانش افتاد. در کنار تمام این حوادث تلخ تاریخی، می‌توانید از آرامش، افسون و زیبایی این محوطه تاریخی در مرکز شهر لذت ببرید.

جاذبه های گردشگری نانت فرانسه

۵. باغ ژاپنی

این پارک افسونگر در کنار کانال قرار داشته و زیبایی محله «آنری باربوس» (Henri Barbusse) را دو چندان می‌کند. شاید اندازه آن خیلی بزرگ نباشد اما صلح و آرامشی وصف ناپذیر را در مرکز شلوغ شهر به شما می‌بخشد. حوضچه‌های درخشان زیادی در باغ ژاپنی وجود دارند که در راستای شبیه سازی منظره شرقی ساخته‌ شده‌اند. بهترین فصل دیدن پارک، بهار است زیرا شکوفه‌های گیلاس رنگارنگ باز شده و منظره‌ای خیره کننده می‌سازند. باید در باغ‌های صخره‌ای، آبشارها و گیاهانی چون بامبو، سرو، کاملیا و گل صد تومانی گردش کنید و از روزهای گرم نانت در یک پیک نیک در میان باغ زیبای ژاپنی لذت ببرید.

جاذبه های گردشگری نانت فرانسه

۶. تئاتر گرالن

تئاتر «گرالن» (Graslin) در اواخر قرن ۱۸ ساخته شده و گنجایش ۸۲۲ نفر را دارد. طراحی آن به عهده معماری معروف به نام «مَتورَن کروسی» (Mathurin Crucy) بود. در سال ۱۷۸۸ ساخت سالن به پایان رسید و اندکی بعد از افتتاح گرفتار آتش سوزی ویرانگری شد. در سال ۱۸۱۱ دوباره این بنا را مورد بازسازی قرار دادند و در سال ۲۰۰۳ نیز دوباره اندکی آن را نوسازی کردند. سبک به کار رفته در آن ایتالیایی بوده و سر در ورودی با ۸ ستون امپراطوری عناصری از معماری رومی و یونانی را منعکس می‌کند. تندیسی که بالای هر ستون قرار گرفته نمادی از اساطیر یونانی بوده و با مهارت خاصی تراشیده شده است. اگر به دنبال یک اجرای اپرا یا تئاتر خوب بودید، حتماً این سالن را در فهرست خود جای دهید.

جاذبه های گردشگری نانت فرانسه

۷. لو نید

«لو نید» (Le Nid) در طبقه سی و دوم برج «بروتانْی» (Bretagne)، یک آسمان خراش بلند در مرکز شهر نانت قرار دارد. معنی نام اینجا «آشیانه» بوده و مناظری پانورامیک و خیره کننده از شهر را می‌توانید از آن ببینید. این ساختمان محل قرارگیری پرنده‌ای عظیم است که گفته می‌شود نیمی از آن لک لک و نیمی دیگر حواصیل بوده و به آرامی شهر را زیر نظر دارد. طراحی داخلی این رستوران توجه شما را به خود جلب می‌کند زیرا بدن این پرنده به عنوان بخشی از بار عمل کرده و گردن و تخم‌هایی که گذاشته‌ نقش صندلی را دارند. سر زدن به این رستوران چه دنبال رفع عطش باشید یا بخواهید مناظر زیبایی را تماشا کنید، یک تجربه عالی خواهد بود.

جاذبه های گردشگری نانت فرانسه

۸. موزه ژول ورن

موزه ژول ورن به صورت روزانه از ساعت ۱۰ صبح تا ۷ عصر باز بوده و همانطور که از نامش پیداست، وقف نویسنده معروف فرانسوی متولد نانت شده است. این موزه در سال ۱۹۷۸ در سالگرد صد و پنجاهمین سالگرد تولد ورن به او تخصیص یافت و در سال ۲۰۰۵ مورد بازسازی قرار گرفت. اینجا شامل تعداد زیادی کتاب جذاب، نسخ خطی، اسناد، تصویرسازی‌ها و اشیایی متعلق به نویسنده می‌شود. راهنماهای صوتی تصویری متعددی بازدیدکنندگان را به قلب آثار ورن می‌برند.

جاذبه های گردشگری نانت فرانسه

۹. موزه چاپ

این موزه با هدف به تصویر کشیدن روش‌های مختلف دستی، مکانیکی و تایپوگرافیک چاپ افتتاح شد و میراث غنی کتاب‌های چاپی و هنر گرافیکی را حفاظت می‌کند. راهنماهای با تجربه‌ای بازدیدکنندگان را هدایت کرده و ماشین‌های مختلفی را به آن‌ها نشان می‌دهند که هنوز هم کار می‌کنند. اغلب به طور منظم نمایشگاه‌هایی درباره نحوه ساخت کاغذ و چاپ و انیمیشن هم برگزار می‌شود. بازدید از اینجا تجربه‌ای تکرار ناپذیر است.

جاذبه های گردشگری نانت فرانسه

۱۰. لو لیو اونیک

«لو لیو اونیک» (Le Lieu Unique) مرکز هنرهای معاصر نانت بوده و در سال ۲۰۰۰ در یک کارخانه بیسکوئیت سازی سابق افتتاح شد. نام اینجا خود گویای بی‌همتا بودن آن هست و در واقع هیچ شباهتی هم بین آن و سایر بناهای شهر نمی‌بینید. در اینجا هر چیزی از تئاتر گرفته تا رقص، از ادبیات تا معماری به نمایش در می‌آید و حتی اجراهای سیرک هم در آن برگزار می‌شود. این مجموعه هدف نمایش شهر نانت به عنوان یک منطقه هنری و تجربی را داشته و در این کار موفق هم شده است.

جاذبه های گردشگری نانت فرانسه

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}