پارک مرلیون، نماد شهر سنگاپور

مریم صمدی
 • مریم صمدی
 • 1396/9/7
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

پارک مرلیون سنگاپور، یکی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری این کشور است. این پارک به دلیل نصب تندیس باشکوه و عجیب مرلیون، تلفیقی از سر شیر و بدن ماهی، به عنوان نماد سنگاپور شهرت دارد.

تور اروپا

یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری سنگاپور، پارک مرلیون است. این پارک از تندیس موجود اسطوره‌ای سنگاپور، یعنی مرلیون میزبانی می‌کند که در نگاه اول ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، چرا که دارای بدنی شبیه ماهی و سرِ شیر است. علاوه بر مجسمه مشهور مرلیون، منظره‌ی زیبای خلیج مارینا از این پارک، خاطره‌ای فراموش‌نشدنی برای شما خواهد ساخت.

پارک مرلیون سنگاپور

پارک مرلیون در منطقه‌ی تجاری شهر سنگاپور قرار گرفته و در مساحتی برابر ۲۵۰۰ متر مربع بنا شده است. بازدیدکنندگان پارک مرلیون، می‌توانند از منظره‌ی فوق‌العاده‌ زیبای شهر، لذت ببرند. در سال ۱۹۶۴ میلادی، شورای گردشگری سنگاپور، این پارک را به عنوان نماد شهر طراحی کرد، اما افتتاح رسمی آن هشت سال بعد، در سال ۱۹۷۲ و زمانی که مجسمه مرلیون در پارک نصب شد، انجام گرفت. دو تندیس از مرلیون در پارک قرار دارد که ارتفاع یکی از آن‌ها، ۸.۶ متر و وزنش ۷۰ تن است و دیگری که به بچه مرلیون معروف است، دو متر ارتفاع و سه تن وزن دارد. این دو مجسمه، از معروف‌ترین تندیس‌ها در بین پنج مجسمه مرلیون موجود در سنگاپور هستند.

پارک مرلیون سنگاپور

مجسمه پر ابهت مرلیون، توسط هنرمند محلی «لیم ننگ سنگ» (Lim Nang Seng) ساخته شد. در پانزده سپتامبر سال ۱۹۷۲ مرلیون را در دهانه‌ی رود سنگاپور برای خوش‌آمدگویی به گردشگران نصب و توسط نخست وزیر وقت سنگاپور «لی کان یو» (Lee Kuan Yew) رونمایی شد. اما پس از تکمیل پل اسپلاناد (Esplanade) در سال ۱۹۹۷،‌ دیگر از ساحل مجسمه قابل مشاهده نبود. بنابراین در سال ۲۰۰۲ تصمیم گرفته شد که تندیس مرلیون ۱۲۰ متر از مکان اصلی خود جابجا و به موقعیت فعلیش منتقل شود؛ یعنی پارک مرلیون،‌ روبه‌روی هتل فولرتون (Fulerton) و مشرف به خلیج مارینا!

مجسمه مرلیون نماد سنگاپور

اگر بخواهیم بیشتر در مورد علت طراحی خاص این تندیس صحبت کنیم، باید بگوییم که بدنه‌ی ماهیِ مجسمه، نمادی از ریشه‌ی زندگی در این شهر به عنوان شهر کوچک ماهیگیری و نام قدیمی آن،‌ یعنی «تاماسک» (Tamasek) به معنای «شهر دریایی» است. سر مجسمه هم نمایانگر نام اصلی و فعلی آن یعنی سنگاپور به معنی «شهر شیر» است. این مجسمه با آبی که از دهان آن به خلیج مارینا می‌ریزد، یک تصویر باشکوه و به یادماندنی به بازدیدکنندگان پارک ارائه می‌کند.

مرلیون پارک سنگاپور در شب

هرچند که تندیس مرلیون بیشترین نگاه‌ها را به خود جلب می‌کند، اما یکی دیگر از دیدنی‌های قابل توجه پارک، دید ۱۸۰ درجه به خلیج مارینا را دارد. به خصوص در شب که پارک کاملاً روشن است و نسیم آرامی می‌وزد، ‌چشم‌انداز دیدنی شهر و مجموعه‌ ‌هتل مارینا بی سندز (Marina Bay Sands) ‌بازدیدکنندگان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بعضی از مسافرین از ازدحام این مکان شکایت دارند و پیشنهاد می‌کنند که بازدید از آن را به ساعات بعد از ظهر موکول شود. بعد از گشت‌ و‌ گذار در خود پارک، می‌توانید زیر پل اسپلاناد بروید و در کافی‌شاپ‌ها استراحت کنید یا از مغازه‌های کوچک سوغاتی‌های دوست‌ داشتنی بخرید. برای رسیدن به پارک مرلیون یک پیاده‌روی کوتاه از ایستگاه متروی رافلز (Raffles) خواهید داشت. بازدید از پارک رایگان است و هر ساعتی از روز و شب که بخواهید می‌توانید به آن سر بزنید.


مریم صمدی مریم صمدی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}