چطور در ۲۴ ساعت بوردو را به خوبی بگردیم؟

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/10/4
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

آیا تنها ۲۴ ساعت برای گردش در بوردو دارید؟ شاید به نظر زمان اندکی برای جاذبه‌های زیاد این شهر باشد، اما نگران نباشید.

تور اروپا

سفر به شهر بورس با معماری تاریخی در تورهای فرانسه

شهر بندری بوردو که در جنوب غرب کشور فرانسه واقع شده، یکی از مناطق دیدنی این کشور است که حتی محله قدیمی‌اش با ساختمان‌های قرن هجدهمی، جزوی از میراث جهانی یونسکو ثبت گردید. اگر برای بازدید از اینجا تنها ۲۴ ساعت در اختیار دارید لازم نیست نگران باشید، زیرا ما شما را در این گردش یک روزه و فشرده همراهی می‌کنیم تا بتوانید بهترین تجربه‌ را برای خود رقم بزنید.

قدم زدن به سوی میدان پیروزی

بعد از فرود آمدن در فرودگاه «مِرینیاک» (Merignac) بوردو، بهترین و ارزان‌ترین راه برای رفتن به داخل شهر، استفاده از اتوبوس شماره ۱ در خارج از ترمینال فرودگاه است. این سواری که حدود ۱.۸۰ دلار هزینه دارد، شما را در کمتر از ۴۰ دقیقه به برخی از مهم‌ترین نقاط مرکزی شهر می‌برد. برای یک توقف ۲۴ ساعته بین پروازی، می‌توانید در مرکز شهر بمانید تا به تمام جاذبه‌های مهم آن با پای پیاده دسترسی داشته باشید و پول کمتری هم خرج کنید. بعد از آن که جایی برای اقامت انتخاب کردید و کیف‌ها و چمدان خود را در آن گذاشتید، به سمت «میدان پیروزی» (Place de la Victoire) بروید که از مناطق سر زنده و پر جنب و جوش شهر به حساب می‌آید. می‌توانید در اینجا چیزی برای خوردن سفارش دهید.

میدان پیروزی در بوردو

گردش در میان جاذبه های فراوان شهر

با یک شکم پر، برای اکتشاف در شهر آماده شوید. از زیر «طاق میدان پیروزی» عبور کرده و در خیابان «سنت کاترین» (Sainte Catherine) که بلندترین خیابان پیاده‌روی اروپا به شمار می‌آید، پیاده‌روی کنید. اگر از اینجا خود را به خیابان «سن جیمز» (Saint James) در مدرن‌ترین محله شهر برسانید، با مغازه‌هایی شلوغ از دوچرخه‌فروشی تا کافه‌ها و چای‌ خانه‌های آرام و راحت رو‌به‌رو می‌شوید. بوتیک‌های هنری و مینیمال و رستوران‌هایی عالی برای شب هم در اینجا وجود دارند. در پایانِ این خیابان کوچک، به میدان «فرنان لافارگ» (Fernand Lafargue) می‌رسید. اینجا که از نقاط محبوب مردم محلی محسوب می‌شود، برای سپری کردن یک شب به یاد ماندنی عالی خواهد بود. می‌توانید با عبور از خیابان «دزِر» (Rue des Ayres) در سمت چپ، به خیابان سنت کاترین بازگردید. این خیابان را به سمت بالا طی کرده و کمی به خرید کردن مشغول شوید و حتماً در رستوران «لو کَتخیِم مور» (Le Quatrième Mur) توقف داشته باشید و از یک چای بعد از ظهری در جوار «گراند تئاتر» (Grand Théâtre) لذت ببرید. منظره‌ای که از میدان «کمدی» (Place de la Comédie) معروف پیش رو دارید، حیرت‌انگیز است.

خیابان سن کاترین در بوردو

تماشای میدان بورس

بعد از ترک کردن گراند تئاتر، به سمت خیابان «اسپری د لوا» (Esprit des Lois) رفته که شما را به سمت بندر «مارِشال لیوته» (Maréchal Lyautey) هدایت می‌کند. با قدم زدن در امتداد این بندر، از مناظر زیبا و تماشایی رودخانه «گارون» (Garonne) لذت ببرید. اگر همانطور به پیاده‌روی خود ادامه دهید، به میدان «بورس» (Place de la Bourse) خواهید رسید و بعد از عبور از آب‌نمای مسحور کننده‌اش، دیگر وقت آن رسیده که جایی را برای صرف شام انتخاب کنید. در واقع چه در خیابان «سن رِمی» (Saint Rémi) یا میدان پارلمان بمانید، گزینه‌های زیادی برای نوشیدنی‌های آخر شب و غذا خوردن وجود دارند. برای مثال، اگر به موقع به «لَلشیمیست» (L’Alchimiste) در میدان پارلمان برسید، برای نوشیدنی گزینه خوبی بوده و «لو شودرون» (Le Chaudron) هم برای یک شامگاه فرح‌بخش می‌تواند مناسب باشد. اگر هنوز هم بعد از شام انرژی داشتید، می‌توانید در خیابان‌های کوچک اطراف قدم بزنید.

میدان بورس در بوردو

خوردن صبحانه روز بعد در باغ مرکبات

بوردو را بدون بازدید از «باغ عمومی مرکبات» (l’Orangerie du Jardin Public) ترک نکنید. این فضای سبز خیره‌کننده در قلب شهر، شما را مسحور خواهد کرد. از یک شیرینی‌فروشی کروسان خریده و با کمی آبمیوه تازه نوش جان کنید تا جای صبحانه را برایتان در راه پر کند. البته اگر زمان بیشتری داشتید، می‌توانید در باغ میزی انتخاب کنید و همراه با مناظر عالی اطراف صبحانه‌تان را سر فرصت میل کنید. خاطره پایانی گردشتان در این شهر می‌تواند بسیار به یادماندنی شود.

صبحانه فرانسوی در بوردو

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}