چطور در ۲۴ ساعت مالاگا را به خوبی بگردیم؟

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/10/10
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

اگر به نواحی اندلس سفر می‌کنید و برای بازدید از جاهای دیدنی مالاگا در اسپانیا، تنها ۲۴ ساعت زمان دارید، لازم نیست نگران هیچ چیز باشید؛ ما شما را از صبح تا پایان روز در بین جاذبه‌های اصلی هدایت می‌کنیم تا بهترین تجربه را از سفر کوتاهتان رقم بزنید.

تور اروپا

سفر به شهر تاریخی مالاگا در تور ۱۳ روزه دور اسپانیا

طی سال‌های اخیر، مالاگا توانسته موقعیت خود را به عنوان یکی از جاذبه‌های اصلی اندلس تثبیت کند. یک روز در مالاگا به شما اجازه می‌دهد تا بسیاری از شگفتی‌های این شهر حیرت‌‌انگیز را تجربه کنید که از اجرای فلامنکوی زنده تا رستوران‌های بی‌نظیر و هنرهای خیابانی یا حتی بهترین نقاشی‌های پابلو پیکاسو متغیر هستند. با خواندن این مقاله خودتان متوجه می‌شوید که شهرت مالاگا به عنوان یک مقصد بین‌المللی از کجا حاصل شده است.

گشت و گذار در محله قدیمی

بعد از رسیدن به مالاگا باید به دنبال محله قدیمی شهر بگردید. دسترسی به این قسمت از ایستگاه اتوبوس یا ایستگاه قطار «ماریا سامبرانو» (Maria Zambrano) تنها ۱۵ دقیقه پیاده‌روی لازم داشته و به رودخانه‌ی تقریباً خشکِ «گوادالمِدینا» (Guadalmedina) هم می‌رسید. در میان راه از محله مخروبه اما جذاب «سوهو» (Soho) هم عبور کرده و در نهایت به سمت بندر خیره‌کننده سرازیر می‌شوید. خیابان «مارکز دلاریوس» (Marqués de Larios) که در سمت چپتان قرار دارد، دروازه‌ای به مرکز محله قدیمی بسیار شیک شهر با حال و هوای معمول اندلسی است. این خیابان، خود عریض و باشکوه بوده و حتی بیش از یک خیابان اندلسی، شکوه بلوارهای پاریس را می‌نمایاند. در اندلس حتی خیابان‌های اصلی هم باریک و سایه‌دار هستند؛ اما این خیابان حس متفاوتی دارد. در این مسیر با مغازه طراحان، کافه‌های عالی و رستوران‌های تاپاس روبرو می‌شوید. ادامه دادن این خیابان شما را از محوطه بندرگاه به بزرگ‌ترین میدان مالاگای قدیم یعنی میدان «کُنستیتوسیون» (Constitución) می‌رساند.

۲۴ ساعت در مالاگا

گردش در میدان کنستیتوسیون

اینجا قلب محله قدیمی مالاگا محسوب می‌شود. در اطراف خود با شبکه‌ای از خیابان‌های کوچک‌تر که انواع گوناگون لذت‌ها و گنج‌های ارزشمند را در خود پنهان کرده‌اند رو‌به‌رو می‌شوید. برای مثال اگر خیابان «گرانادا» را انتخاب کنید، از میدان‌های مختلفی عبور خواهید کرد که اهالی مالاگایی در حال معاشرت هستند. رستوران‌ها و کافه‌هایی که تراس باز دارند، جای خوبی برای استراحت و تماشای عبور و مرور مردم خواهند بود. جَو شاد و صمیمانه در مالاگا یک چیز معمول بوده و تعامل با مردم محلی می‌تواند یک لذت فراموش نشدنی باشد. در این قسمت از شهر، تقاطع مدرنیته و سنت را هم به خوبی می‌توانید تماشا کنید. این ترکیب در هیچ کجای شهرهای بزرگ اندلسی به این خوبی دیده نمی‌شود. در خیابان گرانادا به سمت بالا قدم بزنید و بعد از معروف‌ترین رستوران مالاگا یعنی «اِل پیمپی» (El Pimpi) به میدان سر زنده و بزرگ «مِرسد» (Merced) برسید که در سال ۱۸۸۱ پابلو پیکاسو در آن متولد شد. این میدان برای دیدار دوستان در یک روز آفتابی عالی بوده و هر کافه و رستورانی در آن تراس بزرگ خود را دارد که می‌توانید در آن‌ها بنشینید.

میدان مرسد مالاگا

بازدید از موزه پابلو پیکاسو

همان طور که در حال پرسه زدن در محله معروف پیکاسو هستید، بد نیست در موزه پیکاسو که در خیابان «سن آگوستین» (San Agustín) قرار داشته هم سری بزنید و برخی از زیباترین نقاشی‌های پیکاسو را تماشا کنید. این موزه در سال ۲۰۰۳ توسط خانواده پیکاسو افتتاح شد و مجموعه دائمی آن بیش از ۲۰۰ اثر از تمام دوران هنری او را در بر می‌گیرد. از مارس سال ۲۰۱۶، موزه تصمیم گرفت ۱۶۶ اثر دیگر پیکاسو را نیز به نمایش بگذارد که برخی از آن‌ها به ندرت به نمایش عموم در آمده‌اند. این نمایش به مدت ۳ سال ادامه خواهد داشت.

موزه پیکاسو در مالاگا

صرف ناهار در ال پیمپی

وقتی به رستوران اِل پیمپی در کنار موزه پیکاسو می‌رسید، بشکه‌های قدیمی را می‌بینید که توسط چهره‌های سرشناس بومی مانند «آنتونیو باندراس» و «پالوما پیکاسو» امضا شده‌اند و حکایت از اعتبار رستوران دارند. اینجا یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین غذاخوری‌های شهر به حساب می‌آید که در آن غذاهای سنتی اندلسی با مهارت و دقت خاصی طبخ می‌شوند. می‌توانید قبل از ناهار یک نوشیدنی خنک در تراس را امتحان کرده و آمفی‌تئاتر رومی و دژ موری را تماشا کنید. دیدن عبور و مرور مردم محلی در خیابان «آلکاسابیا» (Alcazabilla) هم خالی از لطف نخواهد بود. ارتشی از پیشخدمت‌ها بهترین سرویس دهی را برای مشتریان تضمین می‌کنند. یکی از بهترین غذاهایی که می‌توانید در اینجا سفارش دهید، مینی برگر گاو با کروکِتاس خانگی خواهد بود.

۲۴ رساعت در مالاگا

پیاده‌ روی در کنار بندر مالاگا

بعد از یک استراحت بعد از ظهری، باید به سمت بندر خیره‌کننده‌ی مالاگا راه بیفتید و در طول تفرجگاه آن به گشت و گذار بپردازید. اگرچه بندر بزرگ مالاگا از زمان فنیقی‌ها استفاده می‌شد، اما پیاده‌رو زیبایی که جلوی آن کشیده شده، در سال‌های اخیر به طرزی شیک مدرنیزه گشته و «باغ نخل شگفتی‌ها» را هم به آن اضافه کردند. اینجا برای پیاده‌روی و تماشای کشتی‌های کروزی که در رفت و آمد هستند، ایده‌آل است. در انتهای این تفرجگاه که نزدیک به «میدان گاوبازی» تاریخی مالاگا قرار دارد، شاهراه بزرگ دیگری به نام «موئیه» (Muelle) واقع شده که پر از کافه و رستوران‌های گوناگون بوده و به ساحل «مالاگتا» (Málagueta) می‌رسد. در اینجا یکی از جذاب‌ترین و مهم‌ترین گالری‌ و موزه‌های هنری، یعنی «مرکز پُمپیدو» را خواهید یافت.

بندر مالاگا

اکتشاف در هنر خیابانی سوهو

بعد از یک گردش آرام در بندر، وقت آن رسیده که به محله قدیمی شهر باز گشته و از دژ موری «القصبه» (Alcazaba) دیدن کنید. البته با توجه به آن که تنها ۲۴ ساعت در اختیار دارید، چرا کمی این گردش را متفاوت نکنید؟ تنها اندکی دورتر از بندر، می‌توانید به محله فراموش شده‌ای از مالاگا برسید که ۵۰ سال پیش یک محله مسکونی بسیار زیبا و دوست‌داشتنی بود. امروزه این محله متروک، تبدیل به یکی از هیجان انگیزترین صحنه‌ها برای تماشای هنر خیابانی اندلس شده است. به عنوان بخشی از یک پروژه مبتکرانه تحت عنوان «هنر خیابانی سوهوی مالاگا» (MAUS)، برخی از برجسته‌ترین هنرمندان گرافیتی دنیا، سردرهای کهنه این محله بی‌سکنه را با نقاشی‌های شگفت انگیزی رنگ زده‌اند. در وب‌سایت این گروه می‌توانید نقشه‌ای از آثار اجرا شده در این محله را پیدا کنید. البته توصیه می‌کنیم آزادانه در محله قدم بزنید و خودتان به اکتشاف در میان آثار بپردازید.
خیابان سوهو مالاگا

صرف شام در وینو میو

اگر می‌خواهید شامی متفاوت را در مالاگا تجربه کنید، کمتر رستورانی می‌تواند با «وینو میو» (Vino Mio) رقابت کند. این رستوران اندکی از میدان «مرسد» فاصله داشته و اصالت و دوستانگی قابل توجهی را به شما پیشنهاد می‌کند. شاید اغراق نباشد اگر بگوییم اینجا تنها رستورانی اندلسی است که می‌توانید در آن از غذا خوردن در حال تماشای اجرای زنده فلامنکو لذت ببرید. این ترکیب خلاقانه از هنر و آشپزی، شام خوردن در وینو میو را تبدیل به تجربه‌ای بی‌همتا می‌کند. تمام این لذت‌ها با خونگرمی و سرویس بی‌نقص پیشخدمت‌ها تکمیل خواهند شد. مطمئن باشید که این رستوران می‌تواند یک پایان بی‌نظیر برای گردش ۲۴ ساعته شما باشد.

۲۴ ساعت در مالاگا

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}