جاذبه های گردشگری رایگان در استکهلم

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/9/18
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

آیا جزو آن دسته مسافرانی هستید که می‌خواهند اقتصادی سفر کنند؟ آیا نگران شهرت‌ استکهلم به گرانی هستید؟ نگران نباشید. استکهلم مانند هر شهری جاذبه‌‌های ارزان و حتی رایگان خود را دارد.

تور اروپا

سفر به استکهلم شگفت انگیز در تورهای سوئد

شهر استکهلم اندکی به گران بودن شهرت دارد، اما مطمئن باشید که تفریحات ارزان و حتی رایگان هم در این شهر کم نیستند. از یاد گرفتن زبان سوئدی گرفته تا ورزش کردن زیر آسمان‌ آبی و پاک یا حتی گردش در مناطق طبیعی حفاظت‌شده، برای کسانی که می‌خواهند اقتصادی سفر کنند، گزینه‌های جذابی پیدا می‌شود. برای آشنایی بیشتر با ۸ جاذبه رایگان در استکهلم این مطلب را بخوانید.

۱. شرکت در تورهای پیاده روی

تورهای رایگان زیادی برای گردش در شهر استکهلم وجود دارند که از اکتشافات داخل مترو با بزرگ‌ترین گالری هنری جهان گرفته تا نگاهی عمیق‌تر به محله‌ قدیمی آن، متغیر هستند. این تورها به زبان‌های گوناگونی اجرا می‌شوند و تورهای خصوصی با تمرکز روی یک قسمت خاص هم قابل رزرو هستند. می‌توانید با این روش درباره‌ی تاریخ خیره کننده‌ی استکهلم، اطلاعات زیادی به دست آورید و هیچ هزینه‌ای هم در قبال آن پرداخت نکنید!

جاذبه‌ های گردشگری رایگان در سوئد

۲. یاد گرفتن زبان سوئدی 

قطعاً نمی‌توانید در یک هفته مانند یک بومی به زبان سوئدی صحبت کنید، اما سیستم کتابخانه‌ای استکهلم در «تاک کافه‌ها» (Talk Cafés) به شما فرصتِ یاد گرفتن چندین عبارت کلیدی را می‌دهد که بتوانید در خرید و صرف شام در رستوران، کمی راحت‌تر باشید و بهتر اطرافتان را درک کنید. این کافه‌ها در کتابخانه‌های متعددی در سرتاسر شهر وجود دارند که از نقاط گوناگون دنیا، مردم را به خود جذب می‌کنند.بهترین جاذبه های رایگان در استکهلم

۳. بازدید از موزه تاریخ سوئد

موزه‌های رایگان در استکهلم کم نیستند و حتی تعداد زیادی از سایر موزه‌ها هم در روزهای مشخصی هزینه‌ی ورودی دریافت نمی‌کنند. حالا که حسابی سوئدی را یاد گرفته‌اید، چرا به یادگیری بیشتر درباره‌ی تاریخ این کشور نمی‌پردازید؟ «موزه تاریخ سوئد» (the Swedish History Museum)، محل برگزاری یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های جهان است که شامل یک اتاق طلایی و حتی بازی‌های وایکینگی در فضای باز می‌شود. البته این بازی‌ها مختص تابستان هستند.
موزه تاریخ سوئد در استکهلم

۴. تماشای گارد سلطنتی آبی پوش

خاندان سلطنتی سوئد شاید جزو خاندان‌های سلطنتی معروف و شاخص جهان نباشند؛ اما این به معنی کم بودن تشریفات و تجملات در این شهر نیست. از ماه می تا اواخر آگوست، می‌توانید شاهد مراسم تعویض گارد سلطنتی در ساعت ۱۲:۱۵، هفته به جز یکشنبه‌ها باشید که در این روز مراسم ساعت ۱:۱۵ دقیقه بعد از ظهر اجرا می‌شود. دیدن این رویداد رایگان خالی از لطف نیست.

گارد سلطنتی سوئد

۵. ورزش در فضای باز

سوئدی‌ها عاشق ورزش هستند و جای تعجب نیست که دولت، حامی سلامت شهروندان بوده و تعداد زیادی فضای ورزشی روباز در شهر و حومه برای آن‌ها تعبیه کند. این فضاها طوری طراحی شده‌اند که تمام قسمت‌های بدن را درگیر فعالیت کرده و معمولاً در کنار مسیرهای پیاده روی و دو قرار دارند تا بتوانید ورزش‌های هوازی را نیز انجام دهید. البته اگر عاشق دویدن هستید، می‌توانید آزادانه در شهر بدوید و همزمان از فضاها لذت ببرید.
جاذبه های گردشگری رایگان در استکهلم

۶. گردش در پارلمان سوئد

در راستای تعهد جدی سوئد به شفاف بودن امور دولتی، پارلمان سوئد به روی هر کسی که بخواهد به تماشای مجلس بنشیند باز بوده و می‌توانید در صورت تمایل در یکی از جلسات عمومی شرکت داشته باشید. شرکت در تورهای هدایت‌ شده می‌توانند مفیدتر باشند زیرا تاریخی از پارلمان سوئد را نیز در اختیارتان می‌گذارند و می‌توانید درباره چگونگی برگزاری مجلس و اتفاقاتی که در لحظه در حال وقوع هستند مطلع شوید.

ساختمان پارلمان سوئد در استکهلم

۷. بازدید از یک گالری عکس

شاید موزه‌ی عکاسی توجه زیادی را به خودش جلب کند؛ اما نباید از گالری «کنتراست» (Kontrast) نیز غافل شد. این گالری رایگان، به طور خاص بر روی عکاسی مستند تمرکز دارد و نمایشگاه‌های موقتی را برپا می‌کند. اگر چه بسیاری از کارها برای فروش هستند، اما می‌توانید به رایگان در آن‌ها به تماشای عکس‌هایی ارزشمند بنشینید.

گالری کنتراست در استکهلم

۸. اکتشاف هلاس گوردن

تنها در فاصله‌ای کمتر از ۱۵ دقیقه از مرکز شهر استکهلم می‌توانید «هلاس گوردن» (Hellasgården)، یک منطقه طبیعی حفاظت شده بزرگ را ببینید که در کل سال فعالیت‌ها و سرگرمی‌های متنوعی را به شما پیشنهاد می‌کند. البته برخی از این تفریحات رایگان نیستند که شامل اجاره‌ی قایق کایاک می‌شود؛ اما خود ناحیه، بسیار بزرگ بوده و پر از مسیرهای کوهپیمایی و دریاچه‌ای برای شنا است. می‌توانید از ورزش‌های سالم و جذاب بدون هزینه آن لذت ببرید.هلاس گوردن

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}