کوه ریگی، در احاطه مناظر خیره کننده دریاچه لوسرن

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/9/20
 • 3 دیدگاه
{{selectedRate}}

سوئیس به خاطر طبیعت منحصر به فرد و رؤیایی‌اش شهرت زیادی دارد. کوه‌های آلپ، علفزارها و دشت‌های سبز در کنار هم، از این سرزمین، بهشتی برای گردشگری می‌سازند. این بار به معرفی کوهستان ریگی پرداخته‌ایم.

تور اروپا

کوهستان ریگی در منطقه‌ای شگفت انگیز قرار دارد، جایی که سه دریاچه به هم می‌رسند و به وسیله‌ی خط ریلی و تله‌کابین به راحتی قابل دسترس است. مناظر خیره کننده‌ی قله‌های آلپی در کنار طیف وسیعی از فعالیت‌های سرگرم کننده و تفریحی، از این کوهستان یک تفریحگاه فوق‌العاده می‌سازند.کوهستان ریگی که به ملکه کوهستان‌ها نیز شناخته می‌شود، با شکوه بین دریاچه‌ی لوسرن، «زوک» (Zug) و «لاورتس» (Lauerz) قد برافراشته است. بلندترین نقطه‌ی این کوه ۱,۷۹۷ متر بالاتر از سطح دریا بوده و از آنجا بازدیدکنندگان می‌توانند به تماشای پانورامای شگفت انگیز دریاچه لوسرن، کوهستان‌های آلپی و مناطق شمالی تا فلات «میتِلاند» (Mittelland) بنشینند. همچنین اگر مایل هستید بیشتر با این شهر آشنا شوید می‌توانید به مقاله جاهای دیدنی لوسرن مراجعه فرمایید.

از قرن هجدهم، ریگی منطقه‌ای عالی و بی‌همتا برای مسافرانی بود که در اروپا به دنبال جایی برای استراحت و لذت بودند. شاید از برخی جنبه‌ها بتوان آن را یکی از کوه‌های توریستی پیشگام آلپ دانست. حتی ملکه ویکتوریا هم به کمک تخت روان خاص خود بر روی قله‌ی آن قدم گذاشت. در قرن نوزدهم کم کم مراکز ماساژ و آب درمانی و هتل‌های شیک در منطقه ظاهر شدند و امکان اقامت در حوالی ریگی برای بسیاری از مسافران فراهم گردید. دوران مدرن گردشگری از سال ۱۸۷۱ آغاز شد که با ساخت خط ریلی فیتسْناو-ریگی همراه بود. این خط ریلی در تاریخ به عنوان اولین خط ریلی کوهستانی در اروپا ثبت شده است.
کوهستان ریگی

بسیاری از قطارهایی که به آن تاریخ تعلق دارند، تا امروز مشغول خدمات رسانی هستند و برای سفرهای نوستالژیک عمومی که در آخر هفته‌ها، بین جولای و سپتامبر برگزار می‌شوند، مسافر‌گیری می‌کنند. در طی یک سفر به بالای کوهستان، این لوکوموتیوهای بازسازی‌شده که با بخار کار می‌کنند، قدمتشان به بیش از ۱۰۰ سال قبل بازمی‌گردد و حدود ۵۰۰ کیلوگرم زغال و ۲۲۰۰ لیتر آب استفاده می‌کنند. این شیوه در کنار تله‌کابین‌های مدرن پانورامیک، سالانه بیش از ۶۰۰,۰۰۰ مسافر را به بالای کوه انتقال می‌دهند. هم چنین، امکانات تفریحی و رویدادهای تابستانی و زمستانی دائماً در حال گسترش است.

کوهستان ریگی

تابستان

ریگی به «بهشت کلاسیک کوهپیمایان» نیز شناخته می‌شود. این کوهستان با بیش از ۱۰۰ کیلومتر مسیر کوهپیمایی و ۱۵ کیلومتر مسیرهای پیاده‌روی نوردیک، در تابستان‌ها گردشگران زیادی را به سمت خود می‌کشاند. در طول این مسیرها، کوهپیمایان با مناظری خیره کننده از دریاچه‌ها و میتلاند روبرو می‌شوند. خطوط ریلی به خوبی می‌توانند با تغییرات شدید ارتفاع هماهنگ شوند. «ریگی لند» هم برای کودکان، زمین‌های بازی بزرگ دارد و هم بزرگسالان می‌توانند در زمین گلف، محوطه پیک نیک، استخر طبیعی یا امکانات آب درمانی و ماساژ به لذت و سرگرمی مشغول شوند. یکی دیگر از جاذبه‌های کوهستان ریگی در تابستان، تنوع حیرت انگیز گل و گیاه آن است که شامل بیش از ۱۰۰۰ گونه آلپی می‌شود.

کوهستان ریگی

زمستان

ریگی در زمستان، تبدیل به جزیره‌ای نورانی و شناور در بالای دریایی از مه می‌شود. در این ارتفاعات، بازدیدکنندگان می‌توانند از بین ورزش‌های زمستانی شامل ۹ کیلومتر پیست اسکی و اسنوبرد، یک پیست ایربورد، ۷ کیلومتر مسیر سورتمه سواری یا ۱۴ کیلومتر مسیر آزاد برای اسکی، انتخاب کنند و لذت ببرند. البته یک مسیر ۳۵ کیلومتری کوهپیمایی هم وجود دارد که باید با کفش مناسب در آن‌ها قدم گذاشت.

کوهستان ریگی

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}