دیدنی‌‌های میدان گاریبالدی در نیس

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1395/12/18
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

میدان گاریبالدی در انتهای شرقی محله قدیمی شهر نیس واقع شده و مجموعه‌ای بی‌همتا از معماری باروک قرن هجدهم است که نباید در سفر خود به فرانسه آن را از دست بدهید.

تور اروپا

سفر به شهر خوش منظر نیس در تورهای فرانسه

در میدان گاریبالدی می‌توانید گلچین خوبی از کافه‌ها و مغازه‌های عالی را ببینید؛ همچنین در آخر هفته‌ها بازار فروش عتیقه در اینجا برپا می‌شود که یک مقصد محبوب در میان گردشگران و اهالی منطقه به حساب می‌آید. گاریبالدی هم مانند میدان ماسِنا محل تقاطع شاهراه‌های ورودی و خروجی نیس بوده و جزو سازه‌های اواخر قرن هجدهم است. نام آن در ابتدا «پیاتزا ویتوریو» (Piazza Vittorio) به افتخار شاه «ویکتور آمِده سوم» از ساردینیا بود و کارکرد اصلی‌اش در آن زمان، میزبانی از جشن‌های ورود خاندان سلطنتی ساردینی به شهر بود که از تورین می‌آمدند.

میدان گاریبالدی نیس

جاذبه‌ های میدان گاریبالدی

هرچند میدان گاریبالدی از نظر اندازه به پای ماسنا نمی‌رسد اما زیبایی و ظرافتش این کمبود را جبران می‌کند. شاید جاذبه‌های اصلی این میدان خیلی بزرگ نباشند اما همگی روح آرام میدان را منعکس می‌کنند. آب‌نمای «ژوزپه گاریبالدی» تاج گران‌بهای میدان محسوب می‌شود. موضوع این فواره از صاحب نامش گرفته شده است. این آب‌نما در مرکز میدان قرار داشته و مجسمه‌ای از ژوزپه گاریبالدی را به نمایش می‌گذارد. وی فردی بود که ایتالیا را در اواخر قرن نوزدهم متحد کرد. «گوستاو و اِتکس دویْلی» آن را به نشان یادبود از گاریبالدی در سال ۱۸۹۱ ساختند.

زمانی که می‌خواستید کمی استراحت کرده و غذا میل کنید، یکی از بهترین گزینه‌ها گراند کافه‌ی تورین خواهد بود. این رستوران که در سال ۱۹۰۸ تأسیس شد، به خاطر غذاهای دریایی خوشمزه‌اش شهرت دارد و حتی آن را در کنار سایر گزینه‌های صبحانه نیز ارائه می‌کند. در کنار غذای خوش‌ طعم و دلپذیر، تراس این رستوران و گذرگاه طاقی نیز شما را به هیجان می‌آورند. بهتر است اگر می‌خواهید در اینجا غذا صرف کنید، زود برسید چون در حال حاضر آن‌ها رزرو قبول نمی‌کنند و اغلب قبل از ساعت ۷ عصر نیز پر می‌شوند.

گاریبالدی تست

سایر جاذبه‌ها

شاید در میدان گاریبالدی کار زیادی نتوان انجام داد اما اینجا شما را به سایر مناظر برجسته نیس، یعنی محله قدیمی، کور سالیا، باغ عدن و بسیاری دیگر وصل می‌کند. علاوه بر این، معماری باروکی میدان گاریبالدی همواره قابل تحسین و دیدنی خواهد بود. میدان گاریبالدی خیلی بزرگ نیست، پس حداقل به خودتان یک ساعت زمان برای تجربه کامل آن بدهید. اگر می‌خواهید در یکی از رستوران‌های اینجا غذا بخورید یک تا دو ساعت دیگر نیز به این زمان اضافه کنید. ترامواها و اتوبوس‌ها معمولاً از این میدان عبور می‌کنند و همین امر باعث می‌شود به راحتی در میان مسیرتان به سمت جاذبه‌های دیگر مانند محله قدیمی و باقی نیس توقف کرده و از گاریبالدی دیدن کنید.

گاریبالدی تست

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}