میدان قهرمانان بوداپست، تجلی تاریخ مجارستان

مجید رضایی
 • مجید رضایی
 • 1396/1/16
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

میدان قهرمانان بوداپست یکی از شناخته شده‌ترین مکان‌های توریستی مجارستان است، این میدان با معماری فوق‌العاده و تاریخ مدنی و آزادی بخش گردشگران را مسحور می‌کند.

تور اروپا

سفر به بوداپست خیره‌کننده در تورهای مجارستان

مجارستان یکی از توریستی‌ترین کشورهای اروپای مرکزی است که سالانه میزبان بیش از 10 میلیون گردشگر از سراسر دنیا است. این کشور یکی از معدود کشورهایی بود که چندین سال قبل از سقوط شوروی توانست استقلال سیاسی پیدا کند و همین مسئله باعث شد تا جزو اصلی‌ترین کشورها در مسیر سقوط شوروی در نظر گرفته شود؛ یکی از مهمترین مکان‌ها در شکل‌گیری این تاریخ میدان قهرمانان این کشور است.

تاریخچه میدان قهرمانان

بسیاری از بازدید‌کنندگان با مترو خود را به میدان قهرمانان بوداپست می‌رسانند، مترویی که با توجه به قدمت تاریخی‌اش (و اینکه یکی از اولین خطوط عملیاتی مترو در جهان می‌باشد) خود نیز در میان این آثار دیدنی و زیبا خودنمایی می‌کند. میدان قهرمانان و پارک بزرگ شهر هر دو در قرن نوزدهم و به مناسبت سلطه یافتن مردم مجار بر خاک این کشور در سال 895 میلادی ساخته شدند. با این حال بسیاری از قسمت‌های این مکان تا چندین سال پس از این یادبود آماده نبود و در نهایت سازه‌ی اصلی میدان سه سال پس از اتمام مجسمه‌ها و دیگر آثار تکمیل شد. پس از ساخته شدن این میدان بسیاری از جشن‌ها و مناسبت‌های خاص مجارستان در این مکان برگزار می‌شود.

در زمان سلطه‌ی شوروی نیز تعدادی از جشن‌های کومونیستی در این مکان برپا شد اما در سال 1989 مردم با جمع شدن در این میدان و تشییع جسد «امره ناگی» رهبر جنبش ضدکمونیستی مجارستان، جرقه‌ی سقوط شوروی را در این کشور زدند.

میدان

یادبود میلینیوم

این بنا در سال 1849 و به وسیله‌ی «آلبرت شیکدانز» طراحی شد، با این حال بیشتر مجسمه‌ها به وسیله‌ی «گئورگی زالا» ساخته شدند. در مرکز این آثار فاخر و بر روی ستونی بلند نیز مجسمه‌ای بزرگ از جبرئیل فرشته قرار دارد، همین‌طور دورتادور میدان با مجسمه‌هایی از افراد مشهور مجارستان که تاثیر زیادی بر ساختار و پیشرفت این کشور داشته‌اند تزیین شده است. در اطراف پایه‌های این مجسمه‌ها تندیس‌هایی از فرماندهان قبایل مجار که با اتحاد خود قدرت زیادی به دست آورند و این سرزمین را فتح کردند قرار دارد.

یادبود میلینیو

موزه‌ هنرهای زیبای بوداپست

در شمال میدان، موزه‌ی هنرهای زیبای مجارستان قرار دارد که محل نگهداری تعدادی از برترین و زیباترین آثار تاریخی و هنری اروپا و جهان است. ساختمان این موزه به وسیله‌ی «آلبرت شیکدانز» طراحی و ساخته شد. در این موزه آثاری از دوره‌های میانی تاریخ اروپا و همین‌طور مصر و خاورمیانه قرار دارد.

موزه هنرهای زیبا

کاخ هنر بوداپست

اگر درخلاف جهت موزه‌ی هنرهای زیبا و به سمت جنوب حرکت کنیم ساختمان کاخ هنر را خواهیم دید. این بنای زیبا بیشتر برای میزبانی از نمایشگاه‌های هنری که به شکل موقت برگزار می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرد. مانند ساختمان موزه‌ی هنرهای زیبا، طراحی و ساخت این ساختمان نیز به وسیله‌ی «آلبرت شیکدانز» انجام شده که در آن از سبک کاخ‌های یونان باستان الهام گرفته است.

کاخ هنر

مجید رضایی مجید رضایی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}