خیابان واتزی و تجربه خریدی منحصر به فرد

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/1/8
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

یکی از خیابان‌های دیدنی و جاذبه های بوداپست، قطعاً خیابان واتزی است که در بین خیابان‌های تجاری شهر خودنمایی می‌کند. از بوتیک‌های مد و فشن گرفته تا گل‌فروشی را در این خیابان می‌توانید پیدا کنید.

تور اروپا

سفر به بوداپست خیره‌کننده در تورهای مجارستان

خیابان واتزی یکی از معروف‌ترین خیابان‌های خرید در بوداپست است. این خیابان از میدان مخصوص عابرین پیاده «وروشمارْتی» (Vörösmarty) شروع شده و تا بازار بزرگ در نزدیکی «فووام تِر» (Fővám tér) امتداد می‌یابد. قسمت شمالی خیابان با تعداد زیادی مغازه و جاذبه دیدنی جذاب‌ترین بخش آن محسوب می‌شود. خیابانی که امروزه به نام واتزی می‌شناسیم، در قرن هجدهم شکل گرفت اما بسیاری از ساختمان‌های بزرگ آن در قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ ساخته شدند.

خیابان واتزی بوداپست

این خیابان از گذشته دور، مکانی برای تفریح و ولخرجی افراد معروف و ثروتمند بوداپست بود؛ اما اوج شهرت و محبوبیت آن در اوایل قرن ۲۰ شکل گرفت؛ زمانی که مکانی شد برای گشت و گذارهای عصرانه با مغازه‌هایی که روز به روز منحصر به فرد و ویژه‌تر می‌شدند. هر چند قسمت اعظم مغازه‌های خیابان واتزی را بوتیک‌های مد و فشن تشکیل می‌دهند، با رشد اخیر صنعت گردشگری بوداپست، تعداد مغازه‌های سوغاتی فروشی نیز افزایش یافته است. پس اگر به دنبال خرید هدیه‌ای برای دوستان یا همکارانتان هستید اینجا قطعاً مقصد مناسبی خواهد بود.

کافه‌های متعددی در طول واتزی وجود دارند که می‌توانید در بین گشت و گذارتان در آن‌ها اندکی توقف و استراحت کنید. اگر به کوچه و خیابان‌های اطراف سر بزنید می‌توانید غذاخوری‌هایی را پیدا کنید که اغذیه محلی و خانگی می‌فروشند.

خیابان واتزی بوداپست

مناطق دیدنی خیابان واتزی

برخی از ساختمان‌های جذابی که در خیابان واتزی قابل بازدید هستند، در نزدیکی میدان وروشمارتی قرار دارند. یکی از این بنا‌ها خانه «تونِت» (Thonet) در پلاک ۱۱ است که با سر در رنگی و کاشی‌کاری‌های زیبایش چشم‌ها را به خود جذب می‌کند. این بنا یکی از بهترین نمونه‌های معماری آرنوو می‌باشد که توسط «اودون لِخنر» (Ödön Lechner) طراحی شد. در ساختمان پلاک ۹ تئاتر «پِست» (Pest) در بنای نئوکلاسیکی بزرگش نمایان می‌شود.

خیابان واتزی بوداپست

آب‌نماهای متعددی خیابان تجاری واتزی را زیبا و دیدنی می‌کنند. معروف‌ترین آن‌ها، آب‌نمای دختر ماهیگیر در میدان «کریشتوف» (Kristóf) است. این آب‌نما در سال ۱۸۶۲ توسط «لَسلو دونایسکی» (László Dunaiszky) ساخته شد. کمی جلوتر، یک آب‌نمای دیگر قرن نوزدهمی با مجسمه برنزی خدای یونانی «هرمس» دیده می‌شود. نمونه سومی که دیدن آن را نباید از دست داد آب‌نمایی خلق شده در سال ۱۹۷۶ توسط «اوتو سِنتسی» (Ottó Szenczi) است که در نزدیکی انتهای جنوبی قسمت پیاده‌رو قرار دارد. این آ‌ب‌نما به «پسر کوچک» معروف می‌باشد.

خیابان واتزی بوداپست

با توجه به اینکه خیابان واتزی به موازات رودخانه دانوب امتداد دارد، می‌توانید به آسانی از طریق یکی از خیابان‌های فرعی به رودخانه برسید. در ابتدای خیابان می‌توانید بقایای دروازه قرون وسطایی را کمی آن‌ طرف‌تر از میدان وروشمارتی ببینید. در قرن ۱۸ این خیابان یکی از مسیرهای اصلی عبور و مرور پِست بود. توصیه می‌کنیم در حین تماشای ویترین مغازه‌ها گاهی به بالا نگاه کنید و از زیبایی هنرمندانه نمای ساختمان‌ها نیز لذت ببرید.

خیابان واتزی بوداپست

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}