ویا دل کورسو، مهمترین خیابان خرید رم

الهام غایب
 • الهام غایب
 • 1395/12/29
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

خیابان «دل کورسو» شاهراه اصلی شهر است که از مرکز رم می گذرد. بزرگ‌ترین مراکز خرید ایتالیا در این خیابان قرار دارند، از این‌ رو به آن خیابان مد هم می‌گویند. گردشگران می‌توانند مغازه‌های کوچک و بزرگ و کافه‌های شلوغی را در این خیابان بیابند.

تور اروپا

موقعیت مکانی «ویا دل کورسو» در مرکز شهر، آن را به مکان مناسبی برای وقت‌گذرانی گردشگران از هر سنی تبدیل کرده است. عاشقان خرید خیابان دل کورسو را هرگز از دست نمی‌دهند؛ قدرت انتخاب بالا و مقرون به صرفه بودن، مهم‌ترین خاصیت خرید در این خیابان استثنایی شهر رم است. تعدادی از جاذبه‌های تاریخی شهر رم نیز در امتداد همین خیابان پراکنده شده‌اند. تاریخچه‌ی نام این خیابان واقعاً جالب است؛ تعداد کمی از گردشگران می‌دانند که این گذرگاه اصلی، محل برگزاری مسابقات سالانه‌ی سوارکاری بوده‌ است که گستره‌ی آن، تمام طول این خیابان را در بر می‌گرفت؛ به همین دلیل است که نام آن را «ویا دل کورسو» گذاشته‌ند. این مسابقات در اواسط قرن نوزده میلادی ممنوع شد اما ویا‌ دل‌ کورسو همواره محل تجمع مردم ماند.

خیابان ویا دل کورسو رم

جاذبه‌ های تاریخی ویا دل کورسو

این خیابان طولانی «میدان دل پوپولو» را به «میدان ونیزیا» متصل می‌کند. این شاهراه دارای تار و پودی غنی از تاریخ، مراکز خرید مدرن، ساختمان‌های به جا مانده از دوره‌ی رنسانس، کلیساهای مهم و میدان‌های عمومی است. اگر از سمت میدان ونیزیا وارد ‌ویا دل‌ کورسو شوید، بلافاصله در سمت چپ خیابان، «قصر دوریا پَمفیلی» را خواهید دید. کلکسیون نقاشی‌های موجود در این قصر، یکی از بهترین راز‌های سر‌ به مهر رم است.

تقریباً درست مقابل این قصر در آن سوی خیابان، نمای کلیسای «سن مارچلو ال کورسو» را خواهید دید که به سبک معماری باروک ساخته شده است. کمی بالاتر در سمت چپ خود، «موزه دل کورسو» را خواهید یافت که نمایشگاه‌های مختلفی را در طول سال میزبانی می‌کند. تقریباً در نیمه‌های خیابان در سمت چپ، «میدان کولونا» با آن ستون معروفش که اثر «مارکوس اورلیوس» است خود نمایی می‌کند. «قصر کیجی» که اقامتگاه نخست وزیر ایتالیا بوده است هم در نزدیک میدان کولونا قرار دارد. در فاصله‌ی بین «ویا دل پارلامنتو» و میدان دل پوپولو، محوطه پیاده‌رویی وجود دارد که تماماً به مراکز خرید اختصاص یافته است و نمی‌توان با ماشین وارد آن شد.

خیابان ویا دل کورسو رم

ویا دل‌ کورسو و عاشقان خرید

اگر به دنبال لوازم مورد نیاز برای خانم‌ها هستید، ویا‌ دل‌ کورسو فروشگاه‌های مختلفی را در اختیار شما می‌گذارد. فروشگاه «Celyn b» در شماره ۳۵ با فاصله‌ی حدود دویست متر از میدان دل پوپولو، فروشگاه «Class» در شماره ۲۹۳ نزدیک به میدان ونیزیا، فروشگاه «Ethic» در شماره ۸۵ نزدیک میدان آگوستو ایمپراتوره، فروشگاه «Sandro Ferrone» در شماره ۱۵۱، فروشگاه «Luisa Spagnoli» در شماره ۱۵۴، فروشگاه «Sisley» در شماره ۴۱۵ نزدیک میدان «سن لورنزو» در «لوچینا» و در آخر «Zara» در شماره ۱۳۸ بین «ویا بورگونیونا» و «ویا کوندوتی» مهم‌ترین انتخاب‌های شما هستند.

هیچ خریدی بدون دسترسی به آخرین مدل‌های روز کامل نمی‌شود. فروشگاه «Diesel» در شماره ۱۸۶، با فاصله پنجاه متری از «ویا دل تریتونه»، فروشگاه «Effetti Moda» در شماره ۹۴ نزدیک به میدان آگوستو ایمپراتوره، فروشگاه «Energie» در شماره ۱۹۷ با فاصله بسیار کم از میدان دل پارلامنتو، فروشگاه «Killah» در شماره ۱۰۰ رو‌به‌روی میدان آگوستو ایمپراتوره، فروشگاه «Miss Sixty» در شماره ۵۱۱ با فاصله دویست متری از میدان دل پوپولو جزو به روزترین فروشگاه‌های خیابان دل کورسو به حساب می ‌آیند.

خیابان ویا دل کورسو رم

خیابان دل کورسو برای آقایانی که به خرید علاقه دارند یا خانم‌هایی که دوست دارند لباس همسرانشان به سلیقه‌ی آنها باشد هم گزینه‌هایی برای ارائه دارد. فروشگاه «David Saddler» در شماره ۱۰۴ نزدیک میدان آگوستو ایمپراتوره، فروشگاه «Fellini» در شماره ۲۹، فروشگاه «Nuvolari» در شماره ۵۰۲ با فاصله بسیار نزدیکی به میدان دل پوپولو، فروشگاه «Sette Camicie» در شماره ۴۱۶ کنار میدان سن لورنزو در لوچینا و فروشگاه «Stefanel» در شماره ۱۲۳ مخصوص خرید برای آقایان هستند.

ویا دل کورسو برای ورزشکاران نیز مکانی بسیار مناسب است. در شماره ۴۷۵ واقع در میدان آگوستو ایمپراتوره، می‌توانید فروشگاه رسمی «Adidas» را بیابید، فروشگاه «Footlocker» در شماره ۳۹ قرار دارد .می‌توانید فروشگاه «Lacoste» را در شماره ۶۱ کنار میدان آگوستو ایمپراتوره ببینید. فروشگاه «Murphy&Nye» متخصص در لباس‌های مخصوص قایق‌رانی در شماره۲۵، فروشگاه «Nike» در شماره ۴۷۸ نزدیک میدان آگوستو ایمپراتوره و فروشگاه «Puma» در شماره ۴۰۳ قرار گرفته‌اند. 

خیابان ویا دل کورسو رم

فروشگاه «Frette»، متخصص در پارچه‌های کتان و پیژامه در شماره ۵ و «Michal Negrin» که جواهرات دست‌ساز می‌فروشد در شماره ۲ قرار دارند. فروشگاه «Tezenis» در شماره ۱۴۸ بین ویا بورگونیونا و «ویا فراتینا» واقع شده و لباس زیر نوجوان می‌فروشد. در شماره ۳۷۷، چند قدم دورتر از ویا دل تریتونه، فروشگاه «Segue» قرار دارد که در زمینه فروش کیف، چمدان و زیور‌آلات مد روز فعالیت می‌کند. در شماره ۱۶۵ فروشگاه جادویی «Disney» را خواهید دید. درست مقابل میدان کولونا هم فروشگاه‌های «Galleria Alberto Sordi» خودنمایی می‌کنند.

دسترسی به خیابان دل کورسو

ویا دل کورسو دقیقاً در مرکز رم قرار دارد، بنابراین بسته به اینکه در کجای شهر قرار دارید، می‌توانید پیاده یا با استفاده از وسایل نقلیه عمومی خود را به خیابان دل کورسو برسانید. اگر تصمیم گرفتید از حمل و نقل عمومی استفاده کنید، می‌توانید خط A مترو رم را سوار شده و ایستگاه «فلامینیو» پیاده شوید. از میدان دل پوپولو که عبور کنید، ویا دل کورسو درست در مقابل شما، بین کلیساهای دوقلو قرار دارد. همچنین می‌توانید از خطوط اتوبوسرانی رم استفاده کنید که در میدان ونیزیا ایستگاه دارد. اگر از اتومبیل شخصی استفاده می‌کنید، می‌توانید آن را در پارکینگ میدان بزرگ فلامینیو یا حاشیه رودخانه پارک کنید. در ضمن، یک پارکینگ دیگر هم زیر «ویلا بورگزه» قرار دارد.

الهام غایب الهام غایب
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}