شیبویا، چهارراهی پر جنب و جوش توکیو

علی رضا ناصری
 • علی رضا ناصری
 • 1396/1/31
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

چهارراه شیبویا یکی از شلوغ‌ترین جاهای دیدنی توکیو است. گردشگران در سفر به ژاپن تصاویر این منطقه را به احتمال زیاد روی کارت‌ پستال‌هایی که از توکیو به یادگار گرفته‌اند خواهند دید.

تور اروپا

سفر به کره جنوبی با آژانس مسافرتی ایوار

«شیبویا» (Shibuya) یکی از ۲۳ منطقه شهر توکیو است اما اغلب اوقات به منطقه‌ای نزدیک ایستگاه شیبویا اطلاق می‌شود که مراکز خرید و سرگرمی در آن قرار دارد؛ به همین خاطر شیبویا یکی از رنگارنگ‌ترین و شلوغ‌ترین مناطق برای خرید و غذا خوردن در توکیو است. برطبق تخمین‌ها هر روز هفته ۲.۴ میلیون نفر از این تقاطع عبور می‌کنند! شیبویا مرکز فرهنگی و فشن جوانان است و خیابان‌های آن محلی برای تولد مدهای جدید به حساب می‌آید. بیش از ده‌ها شعبه فروشگاهی در این منطقه پیدا می‌شود که از مهمانان خود پذیرایی می‌کنند. اغلب فروشگاه‌های بزرگ این منطقه متعلق به دو شرکت بزرگ «توکیو» (Tokyu) و «سبو» (Seibu) هستند.

یک منظره برجسته در شیبویا نقاطع بزرگی است که روبه‌روی خروجی «هاچیکو» (Hachiko) قرار دارد. این تقاطع با تابلو‌های نئون و تلویزیونی بزرگ پوشیده شده است. در این منطقه هر زمان که چراغ چهارراه سبز می‌شود جمعیت بسیار زیادی از خطوط عابر پیاده عبور می‌کنند که این منظره در فعضی از سکانس‌های فیلم‌ها (مانند سریع و خشمگین) بسیار محبوب کرده است.

شیبویا در ژاپن

میدان هاچیکو

برای پیدا کردن یک جای آرام‌تر می‌توانید به میدان کوچک هاچیکو که در جلوی ایستگاه شیبویا قرار گرفته بروید. هاچیکو را به نام یک سگ مشهور می‌شناسند که در این منطقه تبدیل به افسانه شده است. هاچیکو هر روز به این منطقه می‌آمد و منتظر مالک خودش می‌شد تا از ایستگاه مترو بازگردد. اما متاسفانه یک روز صاحبش دیگر بازنگشت ولی سگش وفادارانه به این محل می‌آمد و منتظر او می‌شد. این سگ شهرت پیدا کرد و شهروندان هم یاد او را با ساختن مجسمه‌ای در این محل گرامی داشتند. این مجسمه تبدیل به سمبلی از ایستگاه شیبویا گردید.

شیبویا در ژاپن

بازسازی ایستگاه شیبویا

ایستگاه شیبویا و مناطق اطرافش در حال توسعه مجدد هستند. در سمت چپ این ایستگاه در بهار ۲۰۱۲ یک مرکز تجاری و فرهنگی بزرگ با نام «شیبویا هیکاریه» (Shibuya Hikarie) افتتاح شد. یک سال بعد شرکت توکیو خط متروی شهری را به زیرزمین منتقل کرد و با این کار ترافیک به خط متروی «فوکوتشین» (Fukutoshin) منتقل شد. علاوه بر این یک بازسازی بزرگ هم در ایستگاه صورت گرفته و یک آسمان‌خراش به ارتفاع ۲۳۰ متر در حال ساخت است که در سال ۲۰۲۰ تکمیل خواهد شد. این رویداد باعث می‌شود تا ایستگاه «سایکیو» (Saikyo) به کنار ایستگاه «یامانوته » (Yamanote) منتقل شود. همین‌طور محل خطوط عابر پیاده در غرب ایستگاه هم بزرگ‌تر خواهند شد و برای عبور عابران بهبود پیدا می‌کنند. ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی نیز جابه‌جا می‌شوند. طبق برنامه‌ریزی‌ها تمام ساخت و سازها در سال ۲۰۲۷ به پایان می‌رسد.

شیبویا در ژاپن

از موزه‌ های شیبویا دیدن کنید

چندین گالری در این منطقه وجود دارند که فاصله خیلی کمی با ایستگاه شیبویا دارند. در سمت شمال این محل، گالری هنری «دیزل» (Diesel) قرار دارد که میزبان آثار هنرمندان ژاپنی و بین‌المللی است. در طبقه هشتم مرکز خرید هیکاریه یک گالری هنری رایگان قرار دارد که هنرهای مدرن و معاصر و صنایع دستی ژاپن را به نمایش گذاشته است. در ساختمان «پارکو» (Parco) نیز گالری پارکو قرار دارد که در آن آثار هنرمندان معاصر ژاپن را می‌توان تماشا کرد.

شیبویا در ژاپن

در پارک به آرامش برسید

شما در پارک «یویوگی» (Yoyogi) که حاشیه آن به شیبویا منتهی می‌شود همیشه می‌توانید به تماشای جشنواره‌ها و اجرای هنرمندان بنشینید و از آفتاب آن لذت ببرید. این منطقه در آخر هفته‌ها بسیار شلوغ است و ورزشکاران نیز در حال فوتبال بازی کردن، یوگا یا ورزش رزمی «تای‌چی» هستند. همچنین می‌توانید از پارک «میاشیتا» (Miyashita) دیدن کنید که خیلی به ایستگاه نزدیک‌تر است. این پارک کوچک‌ با سنگ، فرش شده است. در اینجا می‌توانید به میدان اسکیت‌سواری و دیوار صخره‌نوردی دسترسی داشته باشید.

شیبویا در ژاپن

علی رضا ناصری علی رضا ناصری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}