در جزیره سانتورینی به کدام ساحل برویم؟

الهام غایب
 • الهام غایب
 • 1396/1/24
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

«سانتورینی» را می‌توان رمانتیک‌ترین و محبوب‌ترین جزیره در سواحل غربی یونان دانست که معمولاً مقصد سفر زوج‌های جوان برای گذراندن دوران شیرین و عاشقانه‌ی ماه عسل است.

تور اروپا

سفر به جزیره سانتورینی در تورهای یونان

منظره‌ی جزیره سانتورینی با داشتن صخره‌های رنگارنگ که یادگار فوران آتشفشان‌ها هستند در کنار دریای اژه، مثل یک تابلوی نقاشی باشکوه است. در این جزیره‌ی هلالی شکل می‌توانید از تماشای آب‌های زلال و آتشفشان‌های فعال در وسط دریا لذت ببرید؛ در ضمن سانتورینی را بهشت شکم‌گردها نیز می‌دانند که غذاهای لذیذ آن سلیقه‌ی هر گردشگر سخت‌پسندی را راضی می‌کند. این جزیره چندین ساحل دارد که هر یک از دیگری زیباتر هستند. دو ساحل «Perissa» و «Kamari» که در سانتورینی تقریباً شبیه به هم هستند اما با یک کوه سنگی بزرگ از هم جدا شده‌اند. ساحل‌های پوشیده از ماسه‌های سیاه آنها، علاقمندان به حمام آفتاب را به سوی خود جذب می‌کند. زیبایی این سواحل فراتر از حد تصور است و تا با چشم دیده نشوند، نمی‌توان باور کرد که چنین مناظر بهشتی بر روی زمین وجود دارد.

چیزی که راهنمایان سفر در مورد این ساحل‌ها به شما نمی‌گویند این است که شن‌های سیاه آنها بسیار داغ هستند. در تابستان نمی‌توانید حتی یک متر هم بدون دمپایی روی ماسه‌ها راه بروید. حتی با نگاه کردن به امواجی که از ساحل برمی‌گردند هم می‌توان گرمایی که از آنها بلند می‌شود را دید. در بخش‌هایی از ساحل نیمکت‌هایی قرار دارد که با چتر‌هایی در مقابل آفتاب ایمن شده‌اند و از کافه‌های محلی صدای موسیقی جلب توجه می‌کند که گردشگران را به یک نوشیدنی خنک دعوت می‌کنند. این کافه‌ها یک نوع پیاده‌روی چوبی از جاده به سمت دریا و از دریا به سمت نیمکت‌ها ساخته‌اند، بنابراین بعد از شنا می‌توانید به راحتی به سمت نیمکت خود آمده و نوشیدنی سفارش دهید.

سانتورینیدهکده‌های ساحلیاین دو قسمت مملو از رستوران، کافه و فروشگاه هستند. در ضمن پارک‌های آبی و زمین‌های مینی گلف هم برای کودکان وجود دارد که بچه‌ها آنها را بسیار دوست خواهند داشت. در هر دو شهر می‌توان مکان‌هایی برای شیرجه در آب پیدا کرد. حتی اگر مبتدی هم باشید باز هم می‌توانید با کمی آموزش یک شیرجه‌ی واقعی را تجربه کنید. شاید در زیر آب چند نمونه آثار باستانی یا قایق‌های غرق‌شده‌ی ماهیگیرانی را ببینید که از اتحادیه اروپا پول گرفتند تا قایق‌های خود را نابود کرده و راه دیگری برای امرار معاش پیدا کنند. در مسیر رفتن به این سواحل از شهر‌هایی مثل «Megalochori» و «Emborio» می‌گذرید که تا قبل از توریستی شدن، پوشیده از زمین‌های کشاورزی بود و هنوز هم بعضی از رستوران‌ها و کافه‌هایش پر از شهروندان یونانی است.

سواحل سانتورینیاگر ماشین کرایه کنید به راحتی می‌توانید به سواحل «Fira» یا «Firostefani» رفته و یا حتی برای شام یا تماشای غروب آفتاب به ساحل دوری مثل «Oia» بروید. «ساحل قرمز» و «ساحل سفید» دو نقطه‌ی زیبای دیگر از جزیره سانتورینی هستند که برای تفریح و شنا مناسب‌اند. سواحل «Monolithos» و «Exogialos» در سمت شمال غربی جزیره قرار دارند و وقتی باد از سمت شمال می‌وزد می‌توانید به سمت پایین خیابان قدم بزنید یا بر روی امواج خروشان موج‌سواری کنید.

سواحل سانتورینیساحل «Vlichada» هم چشم‌انداز زیبایی دارد و می‌توانید با چند صد متر پیاده‌روی به ماهی‌کبابی‌های دلچسبی برسید یا از کارخانه‌ی رب‌سازی در ساحل دیدن کنید. در سویی دیگر می‌توانید «Villa Michalis» را ببینید که با تخت‌های مخصوص حمام آفتاب، چتر‌ها و کافه‌های ساحلی احاطه شده و یکی از ویژگی‌های خوب آنها ارائه‌ی وای فای رایگان است. یکی از مزایای اقامت در اینجا غیرتوریستی بودن آن است و تمام خانه‌های آن به صورت تابستانی ساخته شده‌اند؛ رستوران‌های این منطقه ارزان و خوب هستند و ساحل به ندرت شلوغ می‌شود. اگر می‌خواهید تمام جزیره را ببینید و از مناظر زیبای آن لذت ببرید حتماً یک اتومبیل کرایه کنید.

سواحل سانتورینی

الهام غایب الهام غایب
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}