شهر ممنوعه چین مجموعه کاخ‌های دست نیافتنی در پکن

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/1/26
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

شهر ممنوعه در پکن یکی از مهم‌ترین جاذبه‌هایی خواهد بود که در سفرتان به کشور چین نباید از دست بدهید. در گذشته افراد عادی بعد از ورود بی‌اجازه به این مجموعه کاخ عظیم، بی‌درنگ اعدام می‌شدند.

تور اروپا

سفر به شهر پکن در تور ۱۵ روزه دور چین

شهر ممنوعه، بزرگ‌ترین و سالم‌ترین مجموعه ساختمان‌های باستانی چین و بزرگ‌ترین مجموعه کاخ جهان را در خود جای داده و با یک خندق ۵۲ متری در قلب پکن محصور شده است. نام این شهر به خاطر غیر قابل دسترس بودن آن به مدت ۵۰۰ سال انتخاب شد. این کاخ محل دنجی برای اقامت دو سلسله امپراطوری تا زمان شکست آن‌ها توسط جمهوری بود. این محوطه تاریخی در سال ۱۹۸۷ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

شهر ممنوعه امروزه به کاخ موزه شناخته می‌شود؛ البته اکثر مردم چین آن را کاخ باستانی می‌نامند. در زمان‌های گذشته ورود بدون دعوت به این مکان با اعدام فوری پاسخ داده می‌شد. هر چند کمتر موجودی می‌توانست با وجود دیوارهای عظیمش حتی به آن نزدیک شود. امروزه اما مردم عادی با پرداخت ۴۰ تا ۶۰ ین می‌توانند این کار را بکنند! همچنین می‌توانید از تورهای صوتی که بسیار ارزان‌تر و قابل اعتمادتر هستند استفاده کنید. در داخل محوطه کاخ، رستوران، کافه، توالت و حتی دستگاه‌های خودپرداز برای گردشگران تعبیه شده‌ است؛ پس برای کاوش و بازدید از این مکان تاریخی شگفت‌انگیز بهترین قسمت روزتان را انتخاب کنید.

شهر ممنوعه پکن در چین

ورودی شهر ممنوعه

گردشگران باید از دروازه بزرگ U شکلی در انتهای جنوبی مجموعه وارد شوند که در گذشته تنها برای استفاده امپراطور بود. ناقوس‌ها باید ورود و خروج امپراطور را اعلام می‌کردند. افرادی با منزلت پایین‌تر از دروازه‌های کوچک‌تری رد می‌شدند. ارتش از دروازه غربی، ساکنین از دروازه شرقی و خدمتگزاران از دروازه شمالی تردد می‌کردند. گالری دروازه جنوبی را نیز در همین قسمت خواهید یافت. در این گالری نمایشگاه‌های موقتی فرهنگی برگزار می‌گردند. از طریق دروازه جنوبی وارد یک حیاط وسیع خواهید شد. این محوطه گنجایش ۱۰۰,۰۰۰ نفر را دارد. قبل از عبور از دروازه «هارمونی برتر» برای رسیدن به جاذبه‌های درخشان شهر ممنوعه، به شرق و غرب این حیاط عظیم رفته تا از گالری‌های خوشنویسی و نقاشی داخل تالار «شجاعت رزمی» و گالری عالی سرامیک‌ داخل تالار «افتخار ادبی» دیدن کنید.

شهر ممنوعه پکن در چین

تالارهای عظیم شهر ممنوعه

سه تالار بزرگ، قلب باشکوه و مجلل شهر ممنوعه را تشکیل می‌دهند. تالار «هارمونی برتر» مهم‌ترین و بزرگ‌ترین سازه داخل شهر ممنوعه به حساب می‌آید. این تالار در قرن ۱۵ ساخته شده و در قرن ۱۷ مورد بازسازی قرار گرفت. تالار هارمونی برتر، تنها برای مراسم‌هایی مانند جشن تولد امپراطور، کاندید شدن رهبران ارتش و تاج‌گذاری استفاده می‌شد. در داخل این تالار یک تخت سلطنتی بسیار پر تزئین و باشکوه اژدها قرار دارد که امپراطور بر روی آن می‌نشست. تمام درباریان باید برای احترام به وی ۹ بار سجده می‌کردند.

در پشت تالار هارمونی برتر، تالار «هارمونی میانی» که به عنوان سالن عبور امپراطور استفاده می‌شد قرار دارد. در اینجا وی آخرین آمادگی‌ها را انجام داده، سخنرانی‌هایش را تمرین کرده و وزرای نزدیک را می‌پذیرفت. سومین تالار «مراقبت از هارمونی» است که برای ضیافت‌ها استفاده می‌شد. این سالن هیچ ستون حمایتگری ندارد. سایر سازه‌های حول این تالارها برای انبار کردن طلا، نقره، ابریشم، فرش و سایر گنجینه‌ها مورد استفاده واقع می‌شد.

شهر ممنوعه پکن در چین

باغ امپراطوری شهر ممنوعه

در انتهای شمالی شهر ممنوعه باغ امپراطوری، یک باغ کلاسیک چینی با ۷۰۰۰ مترمربع مساحت قرار دارد. این باغ با مناظری بدیع از صخره‌ها، گذرگاه‌ها، آلاچیق‌ها و درختان سرو کهن تزئین شده بود. قبل از رسیدن به خروجی شمالی شهر ممنوعه، به دو جفت فیلی که به طرزی غیر ممکن روی زانوانشان خم شده‌اند دقت کنید. این دو نمادی از قدرت امپراطور هستند.

شهر ممنوعه پکن در چین

گالری گنجینه شهر ممنوعه

در گوشه شمال شرقی، مجموعه گالری گنجینه را خواهید یافت. در زمان سلسله مینگ همسر امپراطور و معشوقه‌هایش در اینجا زندگی می‌کردند. امروزه این قسمت از تعدادی تالار، آلاچیق، باغ و ساختمان تشکیل شده که مجموعه‌ای از موزه‌هایی عالی را در بر می‌گیرند. با توجه به اینکه ورود به مجموعه از جنوب و در نزدیکی سالن نمایشگاه ساعت صورت می‌گیرد به زیبایی دیواری با نه اژدها (Nine-Dragon Screen)، یکی از تنها سه نمونه باقی مانده در چین هم توجه کنید. چندین کاخ کوچک‌تر در قسمت‌های شرقی و غربی مجموعه نیز وجود دارند. بسیاری از امپراطوران در واقع در این کاخ‌ها زندگی می‌کردند. قسمت‌هایی که امروزه به روی گردشگران باز هستند، نمایشگاه‌های فرهنگی شامل آلات موسیقی، سرامیک و ظروف برنزی را شامل می‌شوند.

شهر ممنوعه پکن در چین

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}