ایستگاه قطار آتوچا جایی شبیه به فرودگاه!

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/3/30
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

ایستگاه راه آهن «آتوچا» (Atocha) اولین ایستگاه قطار مادرید به شمار می‌رود که در ۹ فوریه سال ۱۸۵۱ رونمایی شد. در آن زمان به این مکان ایستگاه «مِدیودیا» (Mediodía) می‌گفتند که درست در جنوب پارک رِتیرو قرار دارد.

تور اروپا

سفر به شهر سرزنده‌ مادرید در تور ۸ روزه اسپانیا

آتوچا بزرگ‌ترین ایستگاه قطار مادرید به حساب می‌آید و محل اصلی رفت و آمد قطارهای شهری و بین شهری است. قطارهای سریع‌السیر AVE نیز در این مکان که از ایستگاه‌های اصلی کشور اسپانیا به شمار می‌رود توقف دارند. این قطارها مناطق گوناگونی مانند کاتالونیا و اندلس را به هم پیوند می‌دهند. ساختمان اولیه ایستگاه قطار تقریباً به تمامی در آتش سوزی اوایل دهه ۱۸۹۰ ویران شد. پس از آن سانحه، معماری به نام «آلبرتو د پالاسیو الیسانی» (Alberto de Palacio Elissagne) را برای طراحی جدید ساختمان استخدام کردند. در طرح جدید، او بیشتر از آهن فرم داده شده استفاده کرد و «گوستاو ایفل» نیز که نامش را بیشتر به خاطر برج ایفل در شهر پاریس می‌شناسیم در این پروژه با وی همکاری نمود. نام آتوچا از یک کلیسای سلطنتی به نام «بانوی مقدس آتوچا» گرفته شده است.

ساختمان جدید در سال ۱۸۹۲ آماده بهره‌برداری شد. به مدت ۱۰۰ سال از این ایستگاه بی وقفه استفاده کردند، اما در سال ۱۹۹۲ این بنا تبدیل به مرکز خریدی چند طبقه با کلوب‌های شبانه و کافه‌های متعدد شد. حدود ۴۰۰۰ متر مربع از مرکز ساختمان قدیمی نیز به یک باغ زیبای استوایی اختصاص داده شده است. در این باغ ۷۰۰۰ گیاه و ۲۶۰ گونه مختلف به همراه حوضچه‌های کوچکی با ماهی‌های قرمز و لاکپشت وجود دارند. برخی از این گیاهان ارتفاعی به اندازه سقف طاقی بنا دارند.

ایستگاه قطار آتوچا مادرید

فردی به نام «رافائل مونئو» (Rafael Moneo) مسئول طراحی ایستگاه قطار جدید آتوچا شد. طراحی او بیشتر با تمرکز بر قطارهای سریع‌السیر AVE که مسافران را از مکان‌هایی مانند سویل، والنسیا و بارسلون جا به جا می‌کردند شکل گرفت. ایستگاه قطار آتوچا در میدان امپراطور کارلوس پنجم قرار دارد. جاذبه‌های بزرگ ماد

ایستگاه قطار آتوچا مادرید

رید مانند موزه رینا سوفیا، «باغ گیاه‌ شناسی سلطنتی» و پارک رتیرو در فاصله اندکی از این ایستگاه قرار دارند. اگر قصد اقامت در این نزدیکی را دارید، هتل‌های خیلی خوبی هم در حوالی ایستگاه پیدا می‌شوند.

ایستگاه قطار آتوچا مادرید

ایستگاه قطار آتوچای مادرید بیشتر یادآور یک فرودگاه مدرن است تا یک تصور سنتی از ایستگاه قطار. در حال حاضر سالانه ۱۶ میلیون مسافر از این ایستگاه عبور می‌کنند و پروژه گسترش فعلی در انتها دو پایانه جدا برای ورود و عزیمت از ایستگاه فراهم خواهد کرد که خود باعث شباهت هر چه بیشتر آن به فرودگاه می‌شود. در این ایستگاه بزرگ با حسی از راحتی و آسودگی سفر خواهید کرد و بخش اطلاعات آن به زبان انگلیسی و اسپانیایی مسافران را راهنمایی می‌کند. قطارهای تندروی AVE در آینده‌ای نزدیک تمام نقاط اسپانیا را به هم متصل کرده و با سرعتی باورنکردنی شما را به مقصدتان می‌رسانند.


صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,990

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}