کوه پیلاتوس، بخش جدایی ناپذیر افسانه‌های لوسرن

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/4/3
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

اگر در سفر به لوسرن، قصد تماشای مناظری بی‌بدیل از دریاچه و قلل آلپ سوئیس را داشتید، توصیه می‌کنیم تجربه بالا رفتن از کوه پیلاتوس را از دست ندهید. در این سفر کوتاه می‌توانید از هیجان یکی از شیب‌دارترین خطوط ریلی جهان لذت ببرید!

تور اروپا

کوه پیلاتوس در ۱۵ کیلومتری جنوب لوسرن واقع شده است. نام آلمانی آن از یک افسانه قدیمی نشاءت می‌گیرد: در دوران قرون وسطی پدران شهر لوسرن، سفر به بالای کوه را ممنوع کردند زیرا گمان داشتند دامنه‌های آن توسط روح «پونتیوس پیلاتوس» (Pontius Pilatus) به تسخیر درآمده و او از دیدن بازدیدکنندگان مزاحم عصبانی شده و باعث وقوع طوفان‌های شدید می‌شود. البته حتی بعد از رفع ممنوعیت هم تعداد بسیار اندکی جرئت بالا رفتن از کوه را داشتند. ملکه ویکتوریا در سال ۱۸۶۸ پا در این مسیر گذاشت. امروزه بالا رفتن از پیلاتوس یکی از محبوب‌ترین تفریحات در سوئیس به شمار می‌رود. این کوه، یکی از افسانه‌ای‌ترین قسمت‌های سوئیس مرکزی به شمار می‌رود و از آن در بسیاری داستان‌ها به عنوان کنام اژدها، خانه غول‌ها و گور فرمانرواها نام برده‌اند. در روزهای آفتابی نمایی ۳۶۰ درجه و شگفت انگیز از ۷۳ قله آلپی را می‌توان مشاهده کرد.

برای مشاهده لیست تورهای سوئیس کلیک کنید.

کوه پیلاتوس سوئیس

کوه پیلاتوس را یک صخره اژدها می‌دانستند که گفته می‌شد از آسمان بر روی زمین افتاد. حکمران رومی «پونتیوس پیلاتوس» نیز احتمالاً در دریاچه پیلاتوس دفن شده است. کوه عظیم پیلاتوس که با ارتفاع ۲۱۳۲ متری خود بر بالای منطقه قد برافراشته، بیننده را در عمق خیال غرق می‌کند. حتی امروز نیز پیلاتوس منبعی برای اکتشافات افسانه‌ای و دریایی از زیبایی طبیعی بوده و در داستان‌ها و روایات قومی ریشه دوانده است.

بین ماه‌های می تا نوامبر آب و هوا اجازه سفر در یکی از شیب‌دارترین خطوط ریلی جهان را به بازدیدکنندگان می‌دهد. این مسیر بین «آلپناکستاد» (Alpnachstad) در لبه دریاچه تا بالای کوه پیلاتوس امتداد دارد. از اسکله‌های لوسرن می‌توانید سوار قایق شده و از مناظر دیدنی منطقه در یک سفر ۹۰ دقیقه‌ای به آلپناکستاد لذت ببرید. از این نقطه می‌توانید سوار واگن‌های مسافربری در مسیری با شیب ۴۸ درجه شوید. این واگن‌ها هر ۴۵ دقیقه از ۸:۵۰ صبح تا ۴:۳۰ و تنها در ماه‌های می تا سپتامبر فعالیت می‌کنند. در کوه پیلاتوس دو هتل کوهستانی وجود دارد که نماهایی شگفت انگیز از دریاچه لوسرن و کوه‌های اطرافش را به مهمانان هدیه می‌کنند. برای برگشت، بسیاری از مسافران ترجیح می‌دهند سوار تله‌کابین‌ها شوند. در انتهای این مسیر کابلی نیز، با سوار شدن اتوبوس شماره ۱ می‌توانید به مرکز شهر برگردید.

کوه پیلاتوس سوئیس

اگر قصد داشتید در زمستان به بالای کوه بروید با توجه به اینکه مسیر ریلی زیر برف پنهان شده، باید از تله‌کابین استفاده کنید که برای بسیاری گردشگران تجربه‌ای هیجان انگیز است. با توجه به وضعیت آب و هوا توصیه می‌کنیم برای دیدن پیلاتوس صبح زود اقدام کنید زیرا اغلب بعد از ظهرها ابر و مه منظره‌های زیبای دور دست را در پشت خود پنهان می‌کنند. معمولاً گردشگران گول هوای صافی که از پایین کوه می‌بینند را خورده و در بالای کوه با ابرهایی که دورشان را گرفته‌اند رو‌به‌رو می‌شوند.

کوه پیلاتوس سوئیس

اگر قصد داشتید تا نماهای شگفت‌انگیز دیگری از کوه‌ها و تپه‌های اطراف دریاچه لوسرن را تجربه کنید در ادامه به شما دو مقصد دیگر در همین اطراف را معرفی می‌کنیم.

ریگی: این کوه در ۲۴ کیلومتری شرق لوسرن قرار داشته و نماهایی متفاوت از آن چه در بالای پیلاتوس تجربه کردید به شما ارائه می‌دهد. پیلاتوس به شما مناظری ۳۶۰ درجه هدیه می‌کند، اما نماهایی که از بالای ریگی تجربه می‌کنید از لحاظ زیبایی بسیار برتر هستند. ریگی پر بازدید‌ترین کوه سوئیس است و معروف‌ترین منظره کوهستانی این کشور به شمار می‌رود. با استفاده از واگن‌های مسافربری یا تله‌کابین می‌توانید به این کوه دسترسی داشته باشید.

کوه پیلاتوس سوئیس

تیتْلیس: کوه «تیتلیس» (Titlis) یکی از بالاترین نقاطی است که می‌توانید از آن سوئیس مرکزی را تماشا کنید. قله این کوه همیشه با برف و یخ پوشیده شده و در روزهای آفتابی حتی می‌توان از روی آن بازل و شهر دیدنی زوریخ را نیز مشاهده کرد. در تابستان‌ها نیز در این کوه، بالابرهای مخصوص اسکی فعال هستند. دو رستوران خیلی خوب هم در اینجا پیدا می‌کنید. برای بالا رفتن از این کوه باید یک واگن مسافربری و سه تله‌کابین سوار شوید که آخرین مرحله از این بخش از همه تماشایی‌تر خواهد بود. به خاطر ارتفاع، بازدیدکنندگانی که مشکل تنفسی دارند ممکن است به خاطر رقیق شدن هوا دچار تنگی نفس شوند.

کوه پیلاتوس سوئیس

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
استانبول، ساپانجا

تور استانبول و ساپانجا

 • 7 روز
 • هتل 5 ستاره
قیمت از
54,900,000
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
35,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
35,900,000
1,890

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}