بازار نام دائمون، هزارتویی رنگارنگ از کالاهای گوناگون

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/4/10
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

بازار نام دائمون (دائه مون)، قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین بازار سنتی سئول به شمار می‌رود و در آن می‌توانید گستره وسیعی از کالاهای گوناگون را با بهترین قیمت خریداری کنید. در این بازار هزاران مغازه وجود دارد.

تور اروپا

سفر به شهر سئول در تور ۱۵ روزه کره جنوبی و ژاپن

بازار «نام دائمون» (Namdaemun) یک بازار رو باز با بیش از ۱۰,۰۰۰ مغازه است که در مرکز شهر سئول قرار دارد. در واقع نام این بازار را به خاطر نزدیکی آن به دروازه‌ای به همین نام، نام دائمون گذاشتند. این دروازه مربوط به دیوار دفاعی دژی قدیمی است که آن را گنجینه ملی شماره یک کره جنوبی می‌نامند. بازار نام دائمون در زمان حکومت «تاجونگ» (Taejong) از سلسله چوسون در حدود ۵۰۰ سال قبل نیز فعالیت داشت. این بازار طی سال‌ها به مرور توسط دولت توسعه یافت. در زمان اشغال ژاپن، دولت محلی این کشور نظارت بر بازار را به دست گرفت. اگر چه بعد از آزادی دوباره این مکان به دست تجار محلی افتاد اما طی جنگ کره جنوبی و آتش سوزی‌های متعدد بسیار آسیب دید. در سال‌های اخیر، بازار نام دائمون تحت بازسازی‌های وسیعی قرار گرفته است.

بازار نام دائمون سئول

در بازار نام دائمون تقریباً هر چیزی که بخواهید را می‌توانید پیدا کنید. کل این محوطه از هزارتوهایی از فروشندگان خیابانی و ساختمان‌ها تشکیل شده است. رایج‌ترین کالاها در این بازار لباس، کفش، لوازم خانگی، غذا، لوازم الکترونیکی، هدیه، کالاهای ورزشی و غیره هستند.

این بازار به صورت ۲۴ ساعته باز بوده و در شب مغازه‌ دارانی را می‌بینید که در بازار به دنبال کالاهایی با قیمت عمده برای فروشگاهشان می‌گردند. بسیاری از مغازه‌های بازار نام دائمون، خودشان تولید کننده محصولاتی هستند که می‌فروشند و به همین علت این اجناس را به قیمت عمده با مغازه‌داران می‌فروشند. برای افراد معمولی نیز به هر حال قیمت‌ها پایین‌تر از دیپارتمنت استورها خواهد بود. علیرغم اینکه بازار به صورت ۲۴ ساعته باز است اما هر مغازه ساعت کاری خاص خودش را دارد و بسیاری از آن‌ها در روز یکشنبه تعطیل هستند.

بازار نام دائمون سئول

 مرکز خرید جدید «مِسا» (Mesa) واقع در این بازار، اولین مرکز خرید چند طبقه ساخته شده در نام دائمون بود. این مرکز خرید طبقاتی، ۳۲ طبقه دارد که ۹ طبقه از آن‌زیر زمین است. علاوه بر خرید انواع کالاها در مسا، می‌توانید در یکی از ۵۰ رستوران آن غذاهای کره‌ای و خوشمزه میل کنید. همچنین یک رستوران در طبقه ۱۶ وجود دارد که نماهایی شگفت انگیز از کوه «نامسان» (Namsan) و برج سئول را به مشتریانش هدیه می‌کند. یکی از خاص‌ترین چیزها درباره این مرکز خرید ساعت کاری آن است. اینجا در روزهای عادی از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ بامداد و در روزهای یکشنبه تنها تا ساعت ۸ شب باز است. مرکز خرید مِسا تنها در اولین و سومین یکشنبه هر ماه تعطیل می‌کند.

بازار نام دائمون سئول

حتی در یک روز بارانی هم بازدید از بازار نام دائمون ارزشمند خواهد بود. در بازار نام دائمون حتی اگر قصد خرید نداشته باشید، با مناظر رنگارنگی از کالاهای گوناگون رو‌به‌رو شده و می‌توانید فرهنگ مردم کره را از نزدیک مشاهده کنید. با توجه به اینکه دسترسی برای ماشین به داخل بازار امکان پذیر نیست، اکثراً کالاها به وسیله دوچرخه یا چرخ‌های دستی جا به جا می‌شوند. پیشاپیش دقت کنید که سطح زبان انگلیسی اهالی این بازار خیلی بالا نیست و اگر بدون تسلط به زبان کره‌ای به آنجا می‌روید ممکن است نتوانید خیلی بر سر قیمت‌ها چانه بزنید.

بازار نام دائمون سئول

برای رسیدن به بازار نام دائمون، می‌توانید سوار خط ۴ مترو شده و در ایستگاه «هوایون» (Hoehyeon) از خروجی ۵، ۶ یا ۷ خارج شوید. بازار دقیقاً رو‌به‌روی این ایستگاه قرار دارد.

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}