طبیعت تماشایی پخارا، تجربه‌ای تکرار نشدنی

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/4/12
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

کشور نپال با طبیعتی جذاب و دیدنی، یکی از مقاصد محبوب گردشگری به شمار می‌رود. یکی از شهرهای تماشایی این کشور کوچک، پُخارا، با مناظر کوهستانی و معابد بودایی گوناگون است که تجربه‌ای بی‌همتا را برایتان رقم می‌زند.

تور اروپا

پُخارا بخشی از جاده‌ای زیبا است که بین هند و تبت کشیده می‌شود. شاید از خود پرسیده باشید که چه جاذبه‌هایی در پخارا وجود دارد؟ چه کارهایی می‌توان در اینجا کرد؟ ما در ادامه ۹ جاذبه برتر دیدنی این مقصد جذاب را به شما معرفی می‌کنیم. حتی تا به امروز هم زنجیری از قاطرهایی که در حومه این شهرک هستند و از مناطق دور از دسترس هیمالیا کالاهایی برای تجارت می‌آورند را می‌توان دید. چطور از سفر به پخارا لذت ببریم؟

منظره کوهستان

 قطعاً یکی از خیره کننده‌ترین مناظر پخارا، پانورامای تماشایی کوهستان آناپورنای ۱ تا ۴ به سمت جنوب است. هر چند بلندترین این قله‌ها آناپورنای ۱ با ۸۰۹۱ متر ارتفاع به شمار می‌رود، اما «ماچاپوچْری» (Machapuchare) بیشتر قسمت‌های این منطقه را اشغال می‌کند. قله این کوه با نوکی تیز پوشیده شده از برف، در آسمان سر برافراشته و شکوه بی‌بدیلی را به نمایش می‌گذارد.

دیدنی های پخارا در نپال

دریاچه فیوا

دریاچه فیوا (Phewa) دومین دریاچه بزرگ «پادشاهی کوهستان» (Mountain Kingdom) به شمار رفته و ۱.۵ کیلومتر عرض و ۴ کیلومتر طول دارد. فیوا را می‌توان جاذبه اصلی پخارا دانست. این دریاچه بین دریاچه‌های دیگری که به شکوه و جذابیت پخارا اضافه می‌کنند، از همه بزرگ‌تر و زیباتر است. می‌توانید در اینجا یک قایق کرایه کرده و بر روی آب‌های پر تلالو آن تا معبدی که در وسطش قرار دارد قایق سواری کنید. کرانه شرقی که به «بایدام» (Baidam) شهرت دارد، با هتل‌ها، رستوران‌ها و مغازه‌های صنایع دستی، از نقاط پر طرفدار در بین مسافران به شمار می‌رود.

دیدنی های پخارا در نپال

دریاچه‌های روپا و بِگناس

این دریاچه‌ها در ۱۵ کیلومتری پخارا در انتهای جاده‌ای که از آزادراه کاتماندو به سمت شمال می‌پیچد قرار دارند. دریاچه‌های روپا و بِگناس (Rupa & Begnas) با تپه‌ای جنگلی از هم جدا شده و به خاطر انزوایشان طبیعتی بکر و با شکوه را به شما هدیه می‌کنند. یکی از کارهایی که می‌توان در این دریاچه‌ها کرد، قایق سواری یا ماهیگیری است.

دیدنی های پخارا در نپال

معبد بَراهی

 این معبد مهم‌ترین یادمان مذهبی شهر کوچک پخارا به شمار می‌رود. براهی (Barahi) که در وسط دریاچه فیوا واقع شده است، یک سازه دو طبقه وقف تجسم گراز خدای آجیما بوده که نمادی از نیروی زنانه «شاکتی» (Shakti) به حساب می‌آید. مریدان زیادی را به ویژه در روزهای شنبه می‌توان در این معبد دید که معمولاً حیوانات نر و مرغ برای قربانی کردن به درگاه این خدا با خود می‌آورند.

دیدنی های پخارا در نپال

آبشار دِویس

آبشار دویس (Devis) بین محلی‌ها به آبشار جهنم شهرت دارد و با زیبایی شگفت انگیزش در ۲ کیلومتری جنوب غرب فرودگاه پخارا واقع شده است. افسانه‌ای وجود دارد که می‌گوید یک مسافر به نام «دِوِن» (Deven) را آب برد و این فرد به طرز مرموزی در مسیر زیر زمینی زیر آبشار برای همیشه ناپدید شد.

دیدنی های پخارا در نپال

غار ماهِندرا

 یکی دیگر از شگفتی‌های طبیعی پخارا، غار ماهندرا (Mahendra) است. این غار بزرگ آهکی بین محلی‌ها به غار خفاش‌ها شهرت دارد. یک پیاده روی ۲ ساعته به سمت شمال پخارا تجربه‌ای تکرار نشدنی برای شما رقم می‌زند. بهتر است با خودتان چراغ قوه یا مشعل بیاورید تا بتوانید زیبایی استالاکتیت و استالاگمیت‌ها را به همراه ساکنین بال‌دار آن تماشا کنید.

دیدنی های پخارا در نپال

معبد بینداباسینی

اینجا مرکز فعالیت‌های مذهبی در بازار قدیمی است. این سازه سفید گنبدی مانند، حیاط سنگفرش بزرگی که در بالای یک تپه ساخته شده را در بر می‌گیرد. معبد بینداباسینی (Bindhabasini) وقف الهه «باگاواتی» (Bhagawati) بوده که از دیگر تجسم‌های شاکتی به شمار می‌رود. در روزهای سه‌شنبه که مریدان برای اهدای قربانی به اینجا سرازیر می‌شوند، می‌توانید حال و هوای یک جشن بومی را تجربه کنید.

دیدنی های پخارا در نپال

دهکده سارانگوت

 این دهکده در یک لبه کوهستانی در ارتفاع ۱۶۰۰ متری با مناظری ۳۶۰ درجه از هیمالیا قرار دارد. اگر به دنبال جایی عالی برای تماشای طلوع و غروب خورشید هستید اینجا یک تپه بسیار دوست داشتنی برای شما خواهد بود. سارانگوت (Sarangkot) برای پاراگلایدینگ هم بسیار شهرت دارد. می‌توانید با یک تجربه هیجان انگیز، مناظری شگفت انگیز و منحصر به فرد را از بالای پخارا و مناظر کوهستانی تماشا کنید.

دیدنی های پخارا در نپال

استوپای صلح

 استوپاها کهن‌ترین بناهای مذهبی بودایی هستند که حالتی نیم‌کره دارند. استوپای صلح به منظور گردآوردی مردمی از هر نژاد و قوم و ایجاد اتحاد بین آن‌ها برای رسیدن به صلح جهانی طراحی شد. در این بنا نیز می‌توان ۴ تندیس از بودا را تماشا کرد که اطلاعاتی از ۴ واقعه مهم زندگی بودا به بازدیدکنندگان می‌دهند.

دیدنی های پخارا در نپال

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}