لیختنشتاین، کشوری کوچک اما هیجان انگیز

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/4/21
 • 1 دیدگاه
{{selectedRate}}

لیختنشتاین یک دولت مستقل بین سوئیس و اتریش بوده و یکی از زیباترین کشورهای آلپ در اروپا محسوب می‌شود. در اینجا علاوه بر مناظر زیبا می‌توانید از ورزش‌های زمستانی، جشنواره‌ها و بناهای تاریخی نیز لذت ببرید.

تور اروپا

علیرغم مساحت ۱۶۰ کیلومتر مربعی این کشور کوچک، با جمعیت ۳۵,۰۰۰ نفری، به لطف قوانین مفید مالیات، لیختنشتاین یک نیروگاه اقتصادی و یکی از صنعتی‌ترین ملت‌های جهان به شمار می‌رود. هر چند ظاهر سر سبز و جنگلی تپه‌ها و علفزارهای آلپی این منطقه چیز دیگری را نشان می‌دهد. لیختنشتاین از دوران سنگ زیستگاه انسان‌ها بوده و در زمان رومی‌ها اهمیت زیادی داشت. در سال ۱۷۱۹ این نواحی تحت عنوان قلمرو سلطنتی لیختنشتاین نام گذاری شده و در سال ۱۸۰۶ کاملاً خود مختار گردید. امروزه اینجا یک مقصد گردشگری محبوب بوده و با کوه‌های زیبا، مسیرهای کوهپیمایی، اسکی، سایر ورزش‌های زمستانی و موزه‌ها و قلعه‌هایش مسافرین بسیاری را به سمت خود می‌کشد.

1. پایتخت لیختنشتاین: فادوتس

شهر «فادوتس» (Vaduz) یکی از خوش منظرترین پایتخت‌های اروپا و قطعاً کوچک‌ترین آن‌ها به حساب می‌آید. در اینجا می‌توانید یک مرکز گردشگری با هر آن چیزی که یک مسافر باید طی بازدیدش بداند را پیدا کنید. از اینجا به سادگی می‌توانید جاذبه‌های اصلی شهر را که شامل ساختمان پارلمان در نزدیکی کرانه رود راین می‌شود کاوش کنید. همچنین ساختمان تاریخی شهرداری و کلیسای جامع نئو گوتیکی «سنت فلورین» ساخته شده در سال ۱۸۷۳ هم برای بازدید ارزشمند هستند. قلعه فادوتس هر چند به روی عموم باز نیست اما شاید بخواهید با عظمت تحسین برانگیز آن که زمانی اقامتگاه پادشاهان بوده عکس بگیرید.

دیدنی های لیختنشتاین

2. موزه هنری لیختنشتاین

موزه هنری لیختنشتاین در یک ساختمان مدرن واقع شده و نمونه‌های عالی هنر مدرن و معاصر را به نمایش می‌گذارد. در کنار نمایشگاه‌های موقتی معمول، مجموعه دائمی شامل آثاری از قرن ۱۹ بسیار دیدنی خواهد بود. این مجموعه شامل مجسمه‌ها و آثاری از مجموعه شاهزاده لیختنشتاین می‌شود. قسمت اعظم مجموعه سلطنتی را امروزه در موزه لیختنشتاین وین نگهداری می‌کنند.

دیدنی های لیختنشتاین

3. قلعه گوتنبرگ

قلعه با شکوه گوتنبرگ در بالای دهکده «بالزرس» (Balzers) در جنوب این کشور قرار دارد. این مجموعه، دژی بسیار سالم از قرون وسطی است. تپه ۷۰ متری که قلعه روی آن قرار دارد، از دوران نئولیتیک محل زندگی انسان‌ها بوده و یافته‌های باستان‌ شناسی ارزشمندی را شامل تندیس کوچک مارس گوتنبرگ از آن یافته‌اند. از نقاط برجسته این قلعه می‌توان به نمازخانه، باغ گل رز و رویدادهای فرهنگی سرگرم کننده در ماه‌های گرم سال مانند کنسرت و اجراهای تئاتر اشاره کرد.

دیدنی های لیختنشتاین

4. موزه ملی لیختنشتاین

یکی از مهم‌ترین جاذبه‌هایی که در زمان اقامت در فادوتس نباید از دست داد، موزه ملی لیختنشتاین است. این جاذبه دولتی در یک مسافرخانه باشکوه قرن پانزدهمی که در سال ۱۷۸۸ گوته در آن اقامت کرد قرار دارد. از دیدنی‌های مهم این موزه می‌توان از مدل نقش برجسته‌ای از کشور به همراه اقلام به نمایش در آمده از دوران پیش از تاریخ و اوایل تاریخ لیختنشتاین و همچنین سلاح‌ها و هنر مذهبی نام برد.

دیدنی های لیختنشتاین

5. شهرک‌ های نندلن و اشن

شهرهای کوچک «نِندِلْن» (Nendeln) و «اِشن» (Eschen) از مجامع اصلی قسمت پایینی لیختنشتاین هستند و پیشنهاد می‌کنیم آن‌ها را از دست ندهید. نندلن بیشتر به خاطر ویلاهای رومی قدیمی‌ و همچنین سفالگری «شیدلر» (Schädler) که قدیمی‌ترین کارگاه صنعتگری کشور به شمار می‌رود (تأسیس سال ۱۸۳۶) شهرت دارد. در اشن هم یک ساختمان قرن چهاردهمی برای به نمایش گذاشتن هنر محلی و نمازخانه صلیب مقدس قابل توجه هستند. می‌توانید از اشن یک کوهپیمایی ساده یک ساعت و نیمه را شروع کرده و از مناظر شگفت انگیز اطرافتان لذت ببرید.

دیدنی های لیختنشتاین

6. فستیوال لیختنشتاین و شان

اگر ۳ کیلومتر به سمت شمال فادوتس حرکت کنید، به «شان» (Schaan) خواهید رسید. اینجا یک شهرک شلوغ صنعتی بوده که به خاطر پایه‌های دژ قدیمی رومی‌اش جالب توجه است. در یک منطقه زیبا در بالای شهر، یک کلیسای قرن هجدهمی را خواهید دید که به خاطر مناظر دلپذیر اطرافش مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد. شان یکی از قدیمی‌ترین شهرک‌های لیختنشتاین بوده و مرکز «دوموس» (DoMuS) را در آن پیدا می‌کنید که تاریخ و هنر بومی را به نمایش می‌گذارد. علاوه بر این یک کارگاه آهنگری جالب و موزه ماشین حساب و ماشین تایپ را هم می‌توانید بازدید کنید. فستیوال لیختنشتاین نیز که از دو روز جشن موسیقی، سرگرمی و غذا تشکیل شده در همین شهر کوچک برگزار می‌شود.

دیدنی های لیختنشتاین

7. لذت‌ های خوشمزه در تریزنبرگ

«تریزنبرگ» (Triesenberg) بزرگ‌ترین شهر لیختنشتاین بوده و در وسط دره‌ای زیبا در آلپ قرار دارد. فاصله این شهر تا فادوتس تنها ۶ کیلومتر است. این دهکده زیبا نه تنها به خاطر مناظر، بلکه به خاطر فستیوال غذایش نیز شهرت زیادی دارد. این جشنواره هر سال در میانه ماه اکتبر تا انتهای نوامبر برگزار می‌شود. در این زمان رستوران‌های محلی و هتل‌ها غذاهای سنتی ارائه کرده که معمولاً هر کدام چند قرن قدمت داشته و متعلق به یک دهکده هستند.

دیدنی های لیختنشتاین

8. کوهپیمایی در مسیر تاریخی اشنربرگ

لیختنشتاین به لطف موقعیت آن در آلپ و دهکده‌ها و شهرک‌های کوچکی که در آن قرار دارد، بهشت کوهنوردان است. علاقه‌مندان این رشته از کل اروپا به سمت قله‌ها، دره‌های جذاب و دامنه‌های جنگلی این منطقه جذب می‌شوند. مسیرهای کوهپیمانی متعددی از قسمت‌های مختلف کشور عبور می‌کنند که یکی از معروف‌ترین‌های آن مسیر ۱۵ کیلومتری تاریخی «اشنربرگ» (Eschnerberg) است. در این مسیر علاوه بر چند سکونتگاه پیش از تاریخ، مناظری تماشایی از راین و کوهستان اطراف را نیز هدیه می‌گیرید.

دیدنی های لیختنشتاین

9. تفریحات زمستانی در مالبون

شهر کوچک «مالبون» (Malbun) به عنوان تنها اقامتگاه زمستانی لیختنشتاین شناخته می‌شود و هر چند در گذشته تنها در تابستان‌ها در آن ساکن می‌شدند اما امروزه مشتاقان ورزش‌‌های زمستانی را به سمت خود می‌کشد. به خاطر موقعیت خوب و برفی این شهرک، اولین مسیر اسکی در دهه ۱۹۶۰ در آن تأسیس شد. امروزه ۲۳ کیلومتر پیست با همه نوع سطحی، برای اسکی بازان موقعیت تفریح و لذت را فراهم می‌کند.

دیدنی های لیختنشتاین

10. قلعه شلنبرگ

لیختنشتاین ۵ قلعه دارد که دو تای آن‌ها هنوز هم سالم هستند. از میان باقی قلعه‌ها هنوز هم افسون گذشته را می‌توان لمس کرد. اگر تنها زمان بازدید از یکی از این دژها را داشتید، توصیه می‌کنیم به «شلنبرگ» (Schellenberg) بروید. این قلعه در قرن ۱۳ ساخته شده و تمام عناصر یک دژ قرون وسطایی را می‌توانید در آن تماشا کنید.

دیدنی های لیختنشتاین

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}