برترین جاذبه ها برای کودکان در سفر به استکهلم

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/6/9
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

اگر می‌خواهید با کودکانتان به شهر دیدنی استکهلم سفر کنید، بد نیست درباره جاذبه‌های مخصوص کودکان و والدین اطلاعاتی به دست بیاورید تا بتوانید بهترین تجربه‌ را با فرزندان خود رقم بزنید.

تور اروپا

سفر به استکهلم شگفت انگیز در تورهای سوئد

بسیاری از شهر‌ها خیلی مناسب کودکان طراحی نشده‌اند: یا سرگرمی‌های زیادی برای فرزندان وجود ندارد یا جاذبه‌ها کاملاً مخصوص کودکان بوده و والدین را به رنجی طولانی در طی روز دچار می‌کنند. خوشبختانه استکهلم یکی از شهرهای ایده آل برای سفر با کودکان است. در طراحی جاذبه‌های مخصوص کودکان تجربه‌هایی برای لذت بزرگسالان نیز در نظر گرفته شده که ما در ادامه به معرفی 10 مورد برترشان پرداخته‌ایم.

1. موزه تِکنیسکا

«تکنیسکا» (Tekniska) یا همان موزه فنی پر از چیزهای علمی جذاب برای فرزندان شما بوده و می‌توانید آن‌ها را به دنیای تعاملی موزه بسپرید. در نمایشگاه «مگامایند» (Megamind) کودکان می‌توانند ایده‌های خود را جان ببخشند و حتی شما هم می‌توانید در ساخت رادیو، تولید انرژی یا حتی در یک بازی ویدئویی به ابعاد واقعی شرکت داشته باشید. این موزه پر از نمایشگاه‌های دائمی و موقتی است که می‌تواند ذهن کودکتان را به چالش کشیده و او را به دورترین محدوده‌ها هدایت کند.

تفریحات مناسب برای کودکان در سوئد

2. اریکس دالسْبادِت

استخر‌های بزرگ، استخرهای کوچک، استخرهای سرپوشیده، استخرهای روباز، استخرهای ماجراجویانه، استخرهای استاندارد المپیک و ... در این مجموعه انتظار فرزندان علاقه‌مند به شنای شما را می‌کشند. در هر زمانی از سال‌ می‌توانید به سمت «اریکس دالسبادت» (Eriksdalsbadet) رفته و از شنا، بازی و سونا لذت ببرید. حتی در زمستان هم امکان شنا در استخر روباز وجود داشته و می‌توانید از روی سکوی پرش چوبی پوشیده شده با برف به داخل آب گرم شیرجه بزنید.

تفریحات مناسب برای کودکان در سوئد

3. دوچرخه سواری

جاهای زیادی در شهر به شما دوچرخه اجاره می‌دهند و حتی می‌توانید یک تور با دوچرخه نیز رزرو کنید. البته چون راه‌یابی در استکهلم بسیار راحت است، دوچرخه‌های شهری را برای خانواده‌ها بیشتر توصیه‌ می‌کنیم. قسمت مخصوص دوچرخه در تمام شهر مانند ماری پیچیده شده و حتی اگر باز هم احساس امنیت نمی‌کردید که با کودکان در کنار خیابان دوچرخه سواری کنید (که البته دلیلی وجود ندارد) می‌توانید به سمت «یورگوردن» (Djurgården) بروید. در اینجا آزادانه و بی‌دغدغه ساعت‌ها به دوچرخه سواری پرداخته و انرژی کودکانتان را به خوبی تخلیه کنید.

تفریحات مناسب برای کودکان در سوئد

4. کایاک سواری

می‌توانید کایاک‌های خود را اجاره کرده یا یک تور را رزرو کنید. فرقی ندارد کدام راه را برگزیده باشید به هر حال به زودی خود را در حال لذت بردن در قلب شهر می‌بینید. منظره‌ای که می‌توانید از داخل قایق‌ها تماشا کنید، بسیار متفاوت خواهد بود. برای احتیاط بیشتر بهتر است هنگام عبور از یک جزیره به سمت جزیره بعد اطراف خود را نگاه کنید زیرا رفت و آمد قایق‌های بزرگ و کوچک در این نواحی کم نیست.

تفریحات مناسب برای کودکان در سوئد

5. اسکانسِن

«اسکانسن» (Skansen) اولین موزه روباز دنیا بود و هنوز هم بعد از ۱۳۰ سال، هر کسی را که به تاریخ، صنایع دستی بومی، غذای محلی و حیوانات منطقه علاقه داشته باشد سر ذوق می‌آورد. در اینجا گوزن، خرس، گرگ، سیاهگوش و حیوانات متعدد دیگری را پیدا می‌کنید و در کنار آن‌ها ساختمان‌های گوناگونی که از نواحی مختلف سوئد به این موزه آورده شده‌اند نیز جذاب هستند. با کاوش در این ساختمان‌ها می‌توانید تصویری از یک مدرسه قدیمی یا کلیسای ۱۵۰ سال قبل کشور را داشته باشید. جدای از تمام موارد نامبرده، تماشای صنعت پیشه‌گانی چون شیشه‌کاران و بازدید از باغ‌ها، زمین بازی، گیفت شاپ یا حتی استراحت در رستوران‌های مختلف هم می‌توانند یک روز عالی را برای شما بسازند.

تفریحات مناسب برای کودکان در سوئد

6. گرونا لوند

«گرونا لوند» (Gröna Lund) یک شهربازی کامل با انواع وسیله‌های هیجان انگیز و تونل وحشت‌های پر هیجان است، اما جدای از وسایل بازی، اجراهای زنده‌ای نیز به صورت روزانه در اینجا برپا می‌شوند. اگر به موسیقی زنده علاقه‌ دارید، گرونا لوند می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما باشد. قایق‌های مسافربری شما را دقیقاً دم در شهربازی پیاده کرده و این جا به جایی روی آب خود به تنهایی افسون این جاذبه را بیشتر می‌کند. مطمئن باشید که کودکتان از برنده شدن یک تخته شکلاتی خیلی خوشحال خواهد شد.

تفریحات مناسب برای کودکان در سوئد

7. هومْله گوردن

این پارک زیبا و دوست داشتنی برای پیک نیک یا پیاده روی بسیار ایده آل است و طی گردش در آن می‌توانید با تماشای مجسمه‌های پراکنده درباره استکهلم بیشتر بدانید. در قسمت شمالی هومْله گوردن (Humlegården) یک زمین بازی عالی برای کودکان وجود دارد و می‌توانید از همان جا اسنک هم تهیه کنید. در ماه‌های گرم‌تر، رستوران‌ها و غرفه‌هایی در انتهای جنوبی هم ظاهر می‌شوند. در زمستان اینجا یکی از جذاب‌ترین مقاصد برای سورتمه سواری خواهد بود.

تفریحات مناسب برای کودکان در سوئد

8. خانه پروانه

 در مساحت بیش از ۳۰۰۰ متر مربع خانه پروانه، هزاران پروانه زیبا و چشم‌نواز وجود دارند. همان طور که از اتاق‌های متعدد این مجموعه دیدن می‌کنید، می‌توانید با کودک خود از پل‌ها و آبشارها گذشته و به تماشای ردیف خیره کننده گونه‌های مختلف پروانه‌ها بپردازید. بسیاری از موارد به نمایش درآمده، گونه‌های نادری از سرزمین‌های دور هستند اما هیچ گونه در حال انقراضی در این بین وجود ندارد.

تفریحات مناسب برای کودکان در سوئد

9. پارک هاگا

بعد از تمام شدن بازدیدتان از خانه پروانه، به سمت در رفته و خود را در زیبا‌ترین پارک استکهلم بیابید. «پارک هاگا» (Hagaparken) وسیع بوده و یک دریاچه بزرگ‌ نیز برای شنا و ماهی‌گیری در تابستان در وسطش پیدا می‌کنید. پارک هاگا یکی از بهترین نمونه‌های طراحی پارک انگلیسی در سوئد بوده و همان طور که در طول مسیرهای پیاده روی به سمت درختان یا فضاهای باز حرکت می‌کنید، برخی ساختمان‌های غیرمعمول تاریخی را نیز می‌بینید که محافظت می‌شوند. کافه‌ها و رستوران‌ها در طول پارک پراکنده شده‌اند و اگر هوا مناسب باشد می‌توانید رو چمن‌ها بنشینید.

تفریحات مناسب برای کودکان در سوئد

10. خانه فرهنگ

«خانه فرهنگ» (Kulturhuset) مجموعه‌ای شلوغ و محبوب با کتابخانه‌ها، کتاب‌فروشی‌ها، تئاتر، رقص، اجراهای مختلف، کافه‌ها و رستوران‌های مختلف است و برای هر کسی از هر سنی در آن چیزی پیدا می‌شود. در واقع این مقصد یکی از جذاب‌ترین مقاصد فرهنگی برای کودکان و والدین به طور یکسان به شمار می‌رود. در خانه فرهنگ قسمتی بزرگ به نام اتاق کودکان وجود دارد که فرزندانتان می‌توانند در آن مشغول بازی، ساخت و ساز، مطالعه یا حتی تماشای بیرون از پنجره‌های بزرگ شوند.

تفریحات مناسب برای کودکان در سوئد

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}