بهترین مراکز خرید نیس

الی کاک اشکیانی
 • الی کاک اشکیانی
 • 1396/5/17
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

اگر راهی شهر نیس هستید، غیر از بازدید از جاذبه‌های بی نظیر این شهر، فرصت یک خرید ایده‌آل نیز خواهید داشت.

تور اروپا

سفر به شهر خوش منظر نیس در تورهای فرانسه

بدون شک برای خرید کردن در شهر نیس فرانسه، باید از بازار گل کور سالیا «Cours Saleya» شروع کنید که بین محله قدیمی نیس و دریا قرار گرفته است. میدانی به شکل یک مستطیل طولانی که با ساختمان‌های ایتالیایی اُخرایی رنگ و رستوران‌هایی که زینت‌بخش آن شده‌اند، بسیار دوست داشتنی به نظر می‌رسد. این بازار، هر روز به جز دوشنبه‌ها، لبریز از رنگ می‌شود و عطر «پروونس» (Provence) همراه با گل‌فروش‌ها در سراسر منطقه پخش می‌گردد. فروشندگان سبزیجات و میوه نیز در کنار آن‌ها قرار دارند. ضمناً دوشنبه‌ها به جای بازار گل، دکه‌های اجناس عتیقه و وسایل کوچک برگزار می‌شود.

خرید در نیس - فرانسه

گشت و گذار در منطقه

از بازار گل که به بخش قدیمی شهر داخل شوید به محله «فرانسوا» می‌رسید که هر روز صبح، میزبان بازار ماهی است. سرتاسر این منطقه، از قصابی گرفته تا پیراهن فروشی‌ها و گالری‌ها و بوتیک‌ها، در جوش و خروش تجارت آزاد هستند. خیابان «درویت» (Droite) لبریز از گالری‌ها بوده، خیابان «پارولیه» (Pairolière) فروشگاه‌های مواد غذایی دارد و همچنین خیابان «فیکانا» (Fikan’a) محل فروش البسه زنانه است. از دیگر مراکز هدف برای خرید در محله قدیمی، فروشگاه «بائوباب» (Baobab) برای لوازم و آثار هنری شمال آفریقا و مدیترانه است. 

در همان نزدیکی «L’Ile-aux-Fées» با نمای آبی رنگ قرار دارد، که برای رویکردی اخلاقی در قبال مد، به خود افتخار می‌کند. همه لباس‌ها توسط طراحان جوان تولید شده و ظاهراً از جنس مواد آلی هستند و بسیار شیک به نظر می‌رسند. بعد از گشت و گذار، از خیابان «فرانسوا دی پل» (François-de-Paule) خارج شوید و به دنبال مغازه‌ی «Maison Auer» بگردید. این خانواده، تولید کیک و قنادی را از 1820 شروع کرده‌اند و هنوز در یک بنای مجلل، به این کار مشغول‌اند. چوب‌های حکاکی شده و شیشه‌ها در این بنا، حس شهر فلورانس را به بازدیدکنندگان القا می‌کنند.

خرید در نیس - فرانسه

در انتهای خیابان، در تقاطع با خیابان «وردون»  (Avenue de Verdun)، محلی آغاز می‌شود که «مربع طلایی» (Carré-d’Or) نامیده می‌شود. در اینجا باید مراقب پول خود باشید زیرا بسیار مغازه‌های هوس انگیزی را خواهید دید. در خیابان سوئد (Avenue de Suède) فروشگاه‌های تجملاتی مانند «لوئی ویتون» (Louis Vuitton) قرار دارند. بعد از آن به سراغ خیابان «پارادایس» (Paradis) بروید که پیاده‌رو‌های آن محل بسیاری از برندهای بین‌المللی است، اگرچه بیشتر از همه، رفت ‌و آمدها به «هانا هال» (Hana Hall) خواهد بود که برای خرید مایو مناسب است. خیابان پارادایس به خیابان «آلفونز کار» (Alphonse Karr)  منتهی می‌شود، جایی که فروشگاه «Désert»  لباس‌های زنانه‌ی بسیار زیبایی دارد که کار طراحانی مانند «ایزابل مارانت» (Isabel Marant) و «وانسا برونو» (Vanessa Bruno)  هستند.

کمی بعد از آن نوبت به فروشگاه «آلزیاری» (Alziari) -مرکز زیتون با کیفیت، روغن زیتون و سایر مشتقات وابسته- می‌رسد که در سال 1868 تاسیس شده است. روغن این فروشگاه در ابعاد گسترده به همه جا صادر می‌شود. در گام بعدی، در «مالینارد» (Molinard) هستید. محل تجهیزات و لوازم خانوادگی در نیس، که عطرسازی را در پروونس در سال 1849 ایجاد کرد.

خرید در نیس - فرانسه

«مربع طلایی» را ترک می‌کنیم تا به اصلی‌ترین خیابان نیس و یکی از مراکز اصلی خرید، یعنی خیابان «ژان میدسا» (Jean Médecin)  برسیم. فروشگاه زنجیره‌ای گالری لافایت «Galéries Lafayette»  اینجاست. این گالری، بزرگترین شعبه بعد از شعبه‌ی پاریس است. کمی بعد از آن، «NiceEtoile»، بزرگترین مرکز خرید شهر قرار دارد که در آن فروشگاه‌های پر زرق و برقی مانند C&A، Habital، Princesse Tam-Tam، Tie-Rack،  NafNaf و adidas قرار گرفته‌اند. بعد از مرکز خرید، کمی در امتداد خیابان حرکت کنید تا به «قنادی میموزا» (Confiserie Mimosa) که در سال 1936 تاسیس شده برسید. بهترین آب نبات‌های میوه‌ای شهر به این مکان تعلق دارد.

خرید در نیس - فرانسه

خیابان‌ ‌های قدیمی شهر

اگر می‌خواهید اجناس عتیقه را با قیمت مناسب خرید کنید، بهتر است که کمی از مرکز شهر دور شوید. از محله‌ی باشکوه «گاریبالدی» (Garibaldi)  عبور کنید (واقع در انتهای شمالی محله‌ی قدیمی شهر) و به خیابان «کاترین ساگوران» (Catherine Ségurane) سری بزنید. در این خیابان و در خیابان‌های اطراف، مغازه‌های عتیقه‌فروشی متعددی را خواهید یافت. یک مورد خوب برای شروع، می‌تواند فروشگاه «Village Ségurane» باشد که سردر ورودی آن به سبک قدیمی و بسیار دیدنی طراحی شده است. سرتاسر این منطقه برای افرادی که به دوران گذشته بیش از زمان حال علاقه دارند، بسیار ارزشمند و لذت‌بخش خواهد بود. اگر چیزی که در پی آن هستید را نتوانستید با قیمت مناسب پیدا کنید، سری به محله «رابیلانت» (Robilante)، در نزدیکی اسکله‌ی لونل (Lunel) بزنید. اگر باز هم چیزی پیدا نکردید، حداقل این فرصت نصیبتان شده که در محدوده بندر کمی گردش کنید. این محدوده هم بخشی از شهر و با همان جو شهری است که معماری آن تحت تاثیر شهر «جنوا» (Genoa)  شکل گرفته است.

خرید در نیس - فرانسه

الی کاک اشکیانی الی کاک اشکیانی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}