مردم در بارسلون روز خود را چگونه می‌گذرانند؟

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1397/7/28
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

اگر از شما بپرسند که به نظرتان مردم شهر بارسلون روزشان را چگونه می‌گذرانند، چه پاسخی می‌دهید؟ در این مقاله پیش‌فرض‌هایی را بررسی می‌کنیم که مردم کشورهای دیگر درباره‌ی بارسلونایی‌ها دارند و نتیجه می‌گیریم که این تصورات درست است یا خیر.

تور اروپا

مردم معمولاً راجع به زندگی در خارج از کشور رؤیاپردازی می‌کنند و گاهی با خود می‌گویند که شاید بهتر بود در شهر دیگری مثل بوئنوس آیرس یا پاریس زندگی می‌کردم. شهر بارسلون نیز در این گروه جای می‌گیرد و خیال‌پردازی‌های مختلفی درباره‌ی نحوه‌ی زندگی مردم محلی آن وجود دارد که در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

سفر به بارسلونا با تورهای آژانس مسافرتی ایوار

خرید غذا

مردم معمولاً تصور می‌کنند که بارسلونی‌ها برای خرید مواد غذایی مورد نیازشان، هر روز سری به بازار بوکریا می‌زنند. اما حقیقت این است که مردم بارسلون هم مانند سایر مردم جهان، مشغله‌ی کاری خودشان را دارند و وقت نمی‌شود که هر روز خوش و خرم به بازار بروند! علاوه بر آن از نظر بعضی از آن‌ها، امروزه بازار بوکریا بیشتر به مکانی توریستی تبدیل شده و برای خریدشان بازارهای دیگری همچون «بازار سانت آنتونی» و حتی «بازار گراسیا» را ترجیح می‌دهند.

بازار بوکریا

زمان ناهار

تصور دیگری که راجع به مردم بارسلونا وجود دارد، این است که هر روز 2 ساعت زمان برای ناهار به آن‌ها داده می‌شود و پیش‌غذا، غذای اصلی و دسر را در برمی‌گیرد که آن‌ها را با نوشیدنی صرف می‌کنند. در حقیقت، زمان استراحت برای ناهار در بارسلون به طور کلی بیشتر از کشورهای دیگر اروپا است و خیال‌پردازی شما در این مورد چندان هم دور از انتظار نیست؛ اما بارسلونا در عین حال یکی از کلان‌شهرها و مدرن‌ترین شهرهای اسپانیایی به شمار می‌رود و جدیداً اختصاص زمان کمتر برای ناهار در آن رواج پیدا کرده است. حتی بعضی از کارکنان، ناهار را با خود از خانه به همراه می‌آورند و آنطور که فکر می‌کنید، غذای مفصلی نمی‌خورند. البته اوضاع در آن حد هم بد نیست که غذایشان به ساندویچ‌های آماده و پشت میز کارشان محدود شود.

تفریح در ساحل

«ساحل بارسلونتا» (Barceloneta Beach)، یکی از ساحل‌های معروف شهر بارسلون محسوب می‌شود که در تمام طول سال شلوغ است. معمولاً مردم بعد از اینکه فصل هوای گرم به پایان می‌رسد، آخر هفته‌های خود را در این ساحل می‌گذرانند. اما تصور رایج این است که مردم محلی با وجود شلوغی ساحل بارسلونتا، هر روز برای تفریح به این مکان می‌آیند؛ در حالی که بارسلونایی‌ها خوب می‌دانند که اگر به دنبال ساحلی بهتر و خلوت‌تر می‌گردند، باید به خارج از شهر و به سمت منطقه‌ی «بادالونا» (Badalona) در شمال یا «کاستیدفلس» (Castelldefels) در جنوب بروند و اگر مجبور باشند داخل شهر بمانند، «ساحل بوگاتل» (Playa de Bogatell) را انتخاب می‌کنند.

ساحل بادالونا در اسپانیا

محله گوتیک

معمولاً تصور رایج در کشورهای دیگر این است که بومی‌های شهر بارسلونا برای گشت و گذار و قدم زدن، به کوچه‌های محله گوتیک می‌روند. اگر نگاهی کلی به جمعیت این شهر بیندازید، واضح است که بیشتر این جمعیت در نواحی دیگری زندگی می‌کنند و معمولاً حتی گذرشان هم به این سمت نمی‌افتد. محله‌ی گوتیک برای معماری بی‌نظیرش معروف است و جاهای مخفی و دیدنی متعددی را در برمی‌گیرد. همچنین ساکنان این منطقه، به محله‌ی زندگی‌شان افتخار می‌کنند و در تلاش هستند تا به خوبی از آن محافظت شود. اما اکثر بومیان بارسلون بر این باورند که این منطقه حالتی توریستی پیدا کرده و کسب و کار آن بیشتر برای گردشگران مناسب است.

محله گوتیک بارسلون

سفارش غذا

شاید فکر کنید بارسلونایی‌ها هر روز بعد از ظهر از بهترین رستوران های بارسلون، تاپاس سفارش می‌دهند و از خوردن ژامبون ایبری سیر نمی‌شوند. این درست است که مردم بارسلون دوست دارند وقت آزادشان را با دوستانشان بگذرانند و در کنار هم غذای مختصری همچون تاپاس صرف کنند؛ اما آن‌ها معمولاً به فکر رژیم غذایی سالم نیز هستند و اگر آخر هفته‌ها را استثنا قائل شویم، آن‌ها برای ناهار غذایی سنگین‌تر و برای شام، غذایی سبک می‌خورند. علاوه بر آن، ژامبون ایبری جزو غذاهای نسبتاً گران به حساب می‌آید و طبیعتاً مردم آن را هر روز سفارش نمی‌دهند.

بهترین رستوران های سن سباستین

آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}