مائسترانزا، از معروف ترین میدان های گاوبازی سویل

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1397/7/18
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

مائسترانزا در سویل، یکی از معروف‌ترین و مهم‌ترین میدان‌های تاریخی گاوبازی اسپانیا به حساب می‌آید و مجسمه‌ی گاوبازان پرآوازه و یک موزه را نیز در برمی‌گیرد.

تور اروپا

گاوبازی، یکی از معروف‌ترین سنت‌های کشور اسپانیا است و در کشورهای دیگری همچون پرتغال و فرانسه نیز اجرا می‌شود. «میدان گاوبازی مائسترانزا» (Plaza de Toros de la Maestranza) یا همان «مایسترانزا» در شهر سویل، یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین میدان‌های گاوبازی اسپانیا به شمار می‌رود و حتی اگر به گاوبازی علاقه نداشته باشید، از بازدید از معماری تاریخی این بنا پشیمان نخواهید شد. به کمک تورهای راهنما می‌توانید از بخش‌های مختلف این میدان دیدن کنید و آلکازار یا همان قصر سویل نیز در نزدیکی این مکان واقع شده و پیشنهاد می کنیم در مسیر، سری هم به این قصر دیدنی بزنید.

میدان گاوبازی مائسترانزا در سویل

علاوه بر تماشای گاوبازی و معماری زیبای این مکان، «موزه‌ی گاوبازی» آن هم ارزش دیدن دارد که نقاشی‌ها و لباس‌ها و سایر لوازم متعلق به گاوبازان مشهور را به نمایش می‌گذارد و برای رفع خستگی نیز می‌توانید به یکی از بارهای آن رفته و تاپاس سفارش دهید. مالکیت این میدان مسابقه به «انجمن سواره‌نظام سلطنتی سویل» (Real Maestranza de Caballería) تعلق داشت که از آن برای آموزش دادن و تمرین سوارکاری و تیراندازی اعضایش کمک می‌گرفت تا به هنگام جنگ از پادشاه محافظت کنند. قدمت این میدان گاوبازی به قرن 18 میلادی برمی‌گردد و با داشتن ظرفیتی حدود 12،500 نفر، یکی از معروف‌ترین بولرینگ‌های اسپانیا محسوب می‌شود.

میدان گاوبازی مائسترانزا در سویل

مسابقات گاوبازی ابتدا در «میدان سان فرانسیسکو» برگزار می‌شد که میدانی تاریخی در نزدیکی ساختمان شهرداری سویل است. اولین میدان گاوبازی موقت و چوبی این مکان در سال 1730 میلادی برپا شد که ظاهری مستطیل شکل داشت و در سال 1761 تصمیم گرفتند تا میدان مسابقه‌ای دائمی را تأسیس کنند. معماری زیبای میدان گاوبازی مائسترانزا که امروزه می‌بینید را «ویسنته سن مارتین» (Vicente San Martín) برعهده داشته و از آنجایی که گاوبازی در یک دوره در تاریخ ممنوع اعلام شد، بیش از یک قرن طول کشید تا ساخت آن به طور کامل در سال 1881 به پایان برسد.میدان گاوبازی مائسترانزا در سویل

ظاهر مستطیل شکل لا مائسترانزا، به نفع گاوهای وحشی بود و آن‌ها به راحتی می‌توانستند در گوشه‌های میدان عقب‌نشینی کنند. درنهایت تشخیص داده شد که ساختار این میدان مسابقه برای گاوبازها امن نیست و آن را در سال 1933 میلادی با میدانی دایره شکل جایگزین کردند. مائسترانزا، از سال 1984 میلادی به بعد در شمار بناهای تاریخی ملی اسپانیا قرار گرفت و یکی از پربازدیدترین مکان‌های گردشگری در سویل به شمار می‌رود. «کورو رومرو» (Curro Romero)، یکی از گاوبازان معروف اسپانیایی است که 42 سال تجربه‌ی کاری داشته و می‌توانید از مجسمه‌ی برنز او در خارج از ساختمان این بنا دیدن کنید. بهترین گزینه برای بازدید از ماسترانزا، زمان برگزاری مسابقات گاوبازی است؛ اما اگر فصل آن به پایان رسیده بود، بلیت را از قبل و به صورت آنلاین بخرید و از تورهای راهنمای آن کمک بگیرید تا بتوانید هم از میدان و هم از موزه دیدن کنید.


آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}