رستوران بوتین مادرید؛ قدیمی ترین رستوران جهان

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1396/12/3
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

 شهر مادرید، رستوران‌های تاریخی زیادی دارد و از این میان، رستوران بوتین توانسته نام خودش را در گینس به عنوان قدیمی‌ترین رستوران در دنیا به ثبت برساند. 

تور اروپا

سفر به شهر سرزنده‌ مادرید در تور ۸ روزه اسپانیا

تعدادی از قدیمی‌ترین رستوران‌های جهان را می‌توانید در پایتخت کشور اسپانیا، یعنی مادرید پیدا کنید. «رستوران بوتین» (Sobrino De Botin)، به عنوان قدیمی‌ترین رستوران دنیا در کتاب رکوردهای جهانی گینس به ثبت رسانده شده و طرفداران زیادی دارد. این رستوران 4 طبقه در یکی از قدیمی‌ترین محله‌های مادرید، یعنی نزدیک به «پلازا مایور» و «لا لاتینا» (Barrio de La Latina) واقع شده است و آن را با آثار هنری زیبای اسپانیایی تزئین کرده‌اند. قدمت رستوران بوتین به سال 1725میلادی برمی‌گردد و آشپزهای آن هنوز هم از همان اجاق چوبی معروف چند قرن پیششان برای پخت بیشتر غذاها استفاده می‌کنند. بوتین، فاصله‌ی کمی با «رستوران لوس گالایوس» دارد که آن هم از رستوران‌ های معروف مادرید به حساب می‌آید.

«ژان بوتین» (Jean Botín)، نام آشپزی فرانسوی است که به مادرید آمد و در آن زمان، یکی از اقوام همسر او مهمانسرای کوچکی باز کرده بود و برای مسافران غذا می‌پخت. این مکان ابتدا «کاسا بوتین» (Casa Botín) نامیده می‎شد؛ اما بعداً به «سوبرینو د بوتین» تغییر پیدا کرد. سوبرینو در زبان اسپانیایی به معنی «پسر برادر» می‌باشد و به این موضوع اشاره می‌کند که بعد از ژان بوتین، برادرزاده‌ی او مالک این رستوران شد. در قرن 19 تصمیم به بازسازی این رستوران گرفتند و چندین پنجره‌ی بزرگ را به آن اضافه کردند و تعدادی ویترین زیبا نیز برای کیک و شیرینی‌ها قرار دادند. طی سال‌ها، مهمانسرای بوتین کم کم گسترش پیدا کرد و به یک رستوران تاریخی تبدیل شد.

رستوران بوتین در مادرید

در قرن 20، خانواده‌ی «گونزالس» (González) مدیریت این رستوران را برعهده گرفتند و این مکان را خریدند. البته در آن زمان، فقط از طبقه‌ی همکف آن برای کسب و کار استفاده می‌شد و طبقات دوم و سوم، محل زندگی این خانواده بود. همچنین فقط 7 نفر در رستوران بوتین کار می‌کردند که 5 نفر آن‌ها نیز از اعضای خانواده‌ی گونزالس (همسرش امیلیو گونزالس و فرزندانشان) به حساب می‌آمدند. در طول جنگ داخلی اسپانیا، این رستوران بیشتر به افراد نظامی خدمت رسانی می‌کرد و بعد از جنگ، اداره‌ی رستوران بوتین به دست پسران این خانواده افتاد. آن‌ها تمام تلاششان را برای پیشرفت و گسترش این رستوران انجام دادند و آن را به شکل امروزی‌اش درآوردند که ترکیبی از هنر، تاریخ و آشپزی ماهرانه محسوب می‌شود.

رستوران بوتین در مادرید

علاوه بر دوستداران غذاهای معروف اسپانیایی، این رستوران محل علاقه‌مندان به ادبیات و تاریخ نیز به شمار می‌رود. نام رستوران بوتین در دو کتاب مشهور ارنست همینگوی، یعنی «خورشید همچنان می‌دمد» و «مرگ در بعد از ظهر» و حتی در بعضی از آثار اسکات فیتزجرالد نیز آورده شده است. مخصوصاً همینگوی که اغلب به این رستوران سر می‌زد و قصد داشت پخت «پائیا» (Paella) را یاد بگیرد. اما به این نتیجه رسید که استعدادش در آشپزی، به اندازه‌ی استعداد نویسندگی‌اش شکوفا نشده است. دوستداران هنر هم احتمالاً تعجب می‌کنند اگر بدانند که نقاش معروف اسپانیایی، «فرانسیسکو گویا» (Francisco de Goya) قبل از اینکه در آکادمی هنر پذیرفته شود، به عنوان پیشخدمت در این رستوران کار می‌کرده است. گوشت بره‌ی رستوران بوتین، 3 تا 4 بار در هفته به طور مستقیم از شهر «سگوویا» (Segovia) آورده می‌شود تا آن را در کوره‌ی چوبی 290 ساله‌اش بپزند. امروزه می‌توانید برای ناهار یا شام، هم از طبقات بالا و هم طبقه‌ی پایین این رستوران استفاده کنید.


آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}