کاخ کنزینگتون در لندن، خانه دوران کودکی ملکه ویکتوریا

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1396/12/22
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

کاخ کنزینگتون در لندن، محل زندگی خاندان سلطنتی کشور انگلستان و محل تولد ملکه ویکتوریا است. برای آشنایی بیشتر با این کاخ با ما همراه باشید.

تور اروپا

«کاخ کنزینگتون» (Kensington Palace) همان کاخی است که ملکه ویکتوریا در آن به دنیا آمد و دوران کودکی‌اش را گذراند و یکی از جاذبه‌های شهر لندن. این کاخ در میان «باغ‌های سلطنتی کنزینگتون» (Kensington Gardens) واقع شده و به «پارک هاید» (Hyde Park) متصل می‌شود که بزرگ‌ترین و یکی از پارک‌های معروف لندن است. درواقع کاخ کنزینگتون از قرن 17 میلادی، محل زندگی خانواده‌ی سلطنتی بریتانیا بوده و امروزه شاهزاده هَری و بعضی دیگر از خاندان سلطنتی این کشور در آپارتمان‌های داخل این کاخ زندگی می‌کنند. بقیه‌ی بخش‌های تاریخی این کاخ بر روی عموم باز است و می‌توانید از بخش‌های مختلف آن و نقاشی‎ها و مجسمه‌های آن‌ها دیدن کنید و بعد از آن سری به باغ‌های کاخ کنزینگتون، حوض و فواره‌های آن بزنید.

کاخ کنزینگتون در لندن

ابتدا کاخ بزرگ دو طبقه‌ای به نام «خانه‌ی ناتینگهام» (Nottingham House) در مکان فعلی کاخ کنزینگتون وجود داشت که آن را برای تاجری ثروتمند در دوران جاکوبین ساخته بودند. پادشاه «ویلیام سوم» به همراه همسرش «ماری دوم» در آن زمان به دنبال محلی مناسب برای زندگی می‌گشتند تا بیماری آسم پسرشان بهبود پیدا کند. بنابراین عمارت ناتینگهام را در سال 1689 خریدند و هوای تازه و فضای سرسبز اطراف آن تا حد زیادی در پیشرفت حال شاهزاده تأثیر داشت. بعد از آن، پادشاه به «کریستوفر رن» (Christopher Wren) دستور داد تا به کارهای گسترش این کاخ رسیدگی کند.کاخ کنزینگتون در لندن

«جرج دوم»، آخرین پادشاهی بود که در این کاخ زندگی کرده و 250 سال می‌شود که هیچ پادشاه دیگری در آن سکونت نداشته است. کاخ کنزینگتون در اواخر قرن 19 وضعیت اسفناکی پیدا کرد و ساختمان بعضی از قسمت‌های آن فرسوده شده بودند؛ تا جایی که تصمیم گرفتند آن را خراب کنند. اما ملکه ویکتوریا اعلام کرد تا زمانی که او در قید حیات است، محل تولدش نباید به ویرانه تبدیل شود. او حتی توانست پارلمان را قانع کند تا برای بازسازی کاخ اقدامی انجام دهند و هزینه‌اش را بپردازند. بعد از اینکه خبرِ به سلطنت رسیدن ملکه ویکتوریا را در سال 1837 به او رساندند، پیش‌بینی می‎شد که کاخ کنزینگتون و یا «کاخ سنت جیمز» (St James's Palace) را برای اقامت انتخاب کند؛ اما در نهایت ملکه در کاخ باکینگهام سکونت گزید.کاخ کنزینگتون در لندن

معمولاً با شنیدن نام «پرنسس دایانا»، مردم یاد کاخ کنزینگتون می‌افتند و حتی یک پارک بازی برای بچه‌ها و یک کافه نیز به عنوان یادبود و زنده نگه داشتن یاد او در کنار این کاخ ساخته شده است. کاخ کنزینگتون در طول تاریخ، چند بار دیگر نیز گسترش پیدا کرد تا درنهایت به شکل امروزی‌اش درآمد و «موزه‌ی لندن» (Museum of London) نیز برای مدتی کوتاه در این کاخ قرار داشت. می‌توانید از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر از این کاخ بازدید کنید که این ساعت در طول فصل زمستان به ساعت 4 عصر کاهش پیدا می‌کند. خریدن بلیت ورودی این کاخ به صورت آنلاین، گزینه‌ی خوبی برای فرار از ایستادن در صف های طولانی خرید بلیت به شمار می‌رود و ارزان‌تر هم برایتان تمام می‌شود.

آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}