فرودگاه مادرید باراخاس، بزرگترین فرودگاه اسپانیا

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1397/1/26
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

فرودگاه مادرید باراخاس، بزرگ‌ترین و شلوغ‌ترین فرودگاه کشور اسپانیا به شمار می‎رود و توانسته عنوان ششمین فرودگاه پر رفت و آمد در اروپا را نیز به خود اختصاص دهد.

تور اروپا

خرید بلیط هواپیما با بهترین قیمت

«فرودگاه آدولفو سوارز مادرید-باراخاس» که به صورت مختصر با نام «فرودگاه مادرید باراخاس» (Madrid–Barajas Airport) یا «فرودگاه باراخاص مادرید» شناخته می‎شود، فرودگاه بین‌المللی اصلی شهر مادرید به حساب می‎آید. این فرودگاه از لحاظ جابه‌جایی مسافر، شلوغ‌ترین فرودگاه کشور اسپانیا و از نظر وسعت، بزرگ‌ترین فرودگاه در اروپا به شمار می‌رود. این موضوع به این معنی است که این فرودگاه حتی از فرودگاه شارل دوگل پاریس نیز بزرگ‌تر می‎باشد. فرودگاه مادرید-باراخاس در 13 کیلومتری مرکز تاریخی شهر مادرید، یعنی «پلازا مایور» (Plaza Mayor) واقع شده و نامش را از منطقه‌ای در همان نزدیکی به نام باراخاس می‌گیرد که ایستگاه قطار مخصوص به خودش را دارد و به سمت فرودگاه نیز حرکت می‌کند.

فرودگاه مادرید باراخاس

تاریخچه

فرودگاه مادرید-باراخاس را در سال 1927 تأسیس کردند و اولین پرواز دائمی آن به سمت شهر بارسلون انجام شد. به مرور زمان، با افزایش فعالیت‌های توریستی و به بازار آمدن بوئینگ 747، بخش‌های مختلف و باندهای این فرودگاه را گسترش دادند و یک برج مراقبت و ترمینال باری نیز به آن اضافه کردند. اما بیشترین پیشرفت این فرودگاه در سال 1982 اتفاق افتاد که به مناسبت میزبانی جام جهانی فوتبال، به تجهیزات ترمینال‌های آن رسیدگی بیشتری شد. بعد از مرگ «آدولف سوارز» (Adolfo Suárez) که اولین نخست وزیر کشور اسپانیا بود، این فرودگاه را در سال 2014 به افتخار تلاش‌ها و نقش او در رسیدن به دموکراسی تغییر نام دادند. فرودگاه مادرید-باراخاس در نهایت توانست در سال 2017، عنوان ششمین فرودگاه شلوغ اروپا را به دست بیاورد.فرودگاه مادرید باراخاس

ترمینال ها

فرودگاه مادرید-باراخاس، 5 ترمینال مسافربری دارد. ترمینال‌های 1، 2 و 3 در مجاورت یکدیگر قرار گرفته‌اند و قطب خطوط هوایی «اسکای تیم» (SkyTeam) و «استار الاینس» (Star Alliance) هستند. ترمینال 4 این فرودگاه را در سال 2006 تأسیس کردند که از لحاظ وسعت زمین، بزرگ‌ترین ترمینال فرودگاه در جهان به شمار می‌رود و می‌تواند تعداد مسافران این فرودگاه را به 70 میلیون نفر در سال برساند. این ترمینال، یک ساختمان اصلی و یک ستلایت ترمینال را دربرمی‌گیرد که تقریباً 2.5 کیلومتر با هم فاصله دارند و از طریق قطارهای بدون سرنشین به هم متصل می‌شوند. همچنین در کنار خطوط هوایی «وان ورلد» (Oneworld) و «ایر نوستروم» (Air Nostrum)، بیش از 40% پروازهای این فرودگاه را «شرکت هواپیمایی ایبریا» (Iberia) برعهده دارد که بیشتر در ترمینال 4 فعالیت می‌کند. ‌فرودگاه مادرید باراخاس

امکانات و دسترسی به مرکز شهر

خط «متروی مادرید»، فرودگاه را به ایستگاه مرکزی شهر مادرید متصل می‌کند. همچنین با استفاده از خط 8 متروی باراخاس، می‌توانید از ترمینال 2 و 4 به سمت مرکز شهر حرکت کنید. اتوبوس‌های «کمپانی حمل و نقل شهری مادرید» هم 24 ساعته و به طور منظم از فرودگاه به سمت مادرید می‌روند. علاوه بر آن، ساخت اولین سیستم حمل و نقل اتوماتیک در اسپانیا در سال 2006 شروع شد که طولانی‌ترین سیستم قطار بدون سرنشین در اروپا نیز محسوب می‌شود. این خط، مسافران را بین ترمینال 4 و ساختمان ستلایت آن جابه‌جا می‌کند. پارکینگ شماره 1 فرودگاه مادرید-باراخاس، روبه‌روی ساختمان اصلی ترمینال قرار گرفته و پارکینگ 2 آن مستقیماً به ترمینال 2 و 3 راه دارد که می‌توانید ماشین خود را کوتاه مدت یا به مدت طولانی در آن‌ها پارک کنید.


آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}