فرودگاه استکهلم آرلاندا؛ بزرگترین فرودگاه سوئد

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1397/2/8
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

فرودگاه استکهلم آرلاندا، فرودگاه بین‌المللی شهر استکلهم و بزرگ‌ترین فرودگاه کشور سوئد به حساب می‎آید و 4 ترمینال مسافربری اصلی را دربرمی‌گیرد.

تور اروپا

خرید بلیط هواپیما با بهترین قیمت

«فرودگاه استکهلم آرلاندا» (Stockholm Arlanda Airport)، فرودگاهی بین‌المللی است که در منطقه‌ی «ماشتا» (Märsta) و 37 کیلومتری شمال شهر استکهلم قرار دارد. این فرودگاه، بزرگ‎ترین فرودگاه این شهر و کشور سوئد محسوب می‌شود و خطوط هوایی «نکست‌جت» (NextJet)، «نروجین ایر شاتل» (Norwegian Air Shuttle) و «هواپیمایی اسکاندیناوی» (SAS) بیشتر در این مکان فعالیت می‌کنند. مسئولان تصمیم دارند این فرودگاه را همچنان گسترش دهند و پیش‌بینی می‌شود بعد از این تغییرات، افزایش قابل توجهی در تعداد مسافران آن به وجود بیاید.

فرودگاه استکهلم آرلاندا

تاریخچه

این فرودگاه در سال 1959 تأسیس شد؛ اما فعالیت اصلی خود را بعد از افتتاحیه‌ی رسمی‌اش در سال 1962 شروع کرد. باند «فرودگاه استکهلم-بروما» (Stockholm Bromma Airport) به اندازه‌ی کافی طولانی نبود و به همین دلیل از همان ابتدا، تمام پروازهای بین قاره‌ای در فرودگاه استکهلم آرلاندا انجام می‌شد. این فرودگاه، نام خود را از ناحیه‌ی «آرلند» می‌گیرد؛ یعنی همان مکانی که فرودگاه در آن واقع شده است. «آ» ی آخر کلمه را به این دلیل به آن اضافه کردند تا با اسم مکان‌های دیگر کشور سوئد هماهنگی بیشتری پیدا کند. علاوه بر آن، «لاندا» در این زبان به معنی «فرود آمدن» می‎باشد. در سال 1990، دو ترمینال مخصوص پروازهای داخلی را نیز به فرودگاه استکهلم آرلاندا اضافه کردند و ساخت باند سوم آن را در سال 2002 به پایان رساندند. همچنین ایرباس A380، برای اولین بار در سال 2010 در این فرودگاه فرود آمد.فرودگاه استکهلم آرلاندا

ترمینال ها

فرودگاه استکهلم آرلاندا، 4 ترمینال دارد. ترمینال 2 و 5 مختص به پروازهای بین‌المللی هستند و پروازهای داخلی از ترمینال 3 و 4 انجام می‌گیرد. یک ساختمان مرکزی جدید به نام «آرلاندای شمالی» در سال 2003 به این فرودگاه اضافه شد که ترمینال 5 را به سالن تازه تأسیس F متصل می‌کند و «هواپیمایی اسکاندیناوی» و «استار الاینس» (Star Alliance) برای پروازهای بین‌المللی خود از این ساختمان کمک می‌گیرند. خطوط هوایی «بریتیش ایرویز» و «فن‌ایر» (Finnair) هم در سال 2013 در ترمینال 2 مستقر شدند. رستوران، فروشگاه و هتل‌های متعددی در داخل ترمینال‌های این فرودگاه قرار دارند تا کار مسافران را راحت‌تر کنند.فرودگاه استکهلم آرلاندا

ترمینال 3 در سال 1990 ساخته شده و مختص پروازهای داخلی می‎باشد و یک کافی‌شاپ را نیز دربرمی‌گیرد. ترمینال پروازهای داخلی 4، ایستگاه قطار سریع‌السیر مخصوص به خود را دارد که فرودگاه را به ایستگاه مرکزی شهر استکهلم متصل می‌کند. ترمینال 5، بزرگ‌ترین ترمینال مسافربری این فرودگاه به حساب می‎آید و بیشتر پروازهای بین‌المللی، بین قاره‌ای و حتی ارزان‌قیمت در این بخش انجام می‌شود. ترمینال 5 نیز به قطارهای تندرو دسترسی دارد و یک بخش جدید به نام سالن F را هم در طی پروژه‌ی گسترش آن به ترمینال اضافه کرده‌اند. فرودگاه استکهلم آرلاندا از نظر پروازهای باری نیز فعالیت گسترده‌ای دارد و ترمینال‌های باری آن در بخش جنوبی واقع شده‌اند.

امکانات و دسترسی به مرکز شهر

فرودگاه استکهلم آرلاندا، 3 باند دارد که انواع هواپیماهای بزرگ و سنگین می‌توانند به راحتی در آن‌ها فرود یا به پرواز دربیایند. همچنین پروازهای VIP هم در این فرودگاه انجام می‌شود که معمولاً سران دولت‌ها یا هنرمندان از آن استفاده می‌کنند. یکی از ویژگی‌های مثبت آرلاندا این است که شاید پروازهایش به دلیل بارش برف سنگین به تعویق بیفتند اما خوشبختانه با تدبیرهای انجام شده، معمولاً هیچگاه به مرحله‌ی بسته شدن نمی‎رسد. سریع‌ترین راه برای رفتن به فرودگاه آرلاندا از ایستگاه مرکزی استکهلم، استفاده از قطارهای سریع‌السیر «آرلاندا اکسپرس» است که حدوداً 20 دقیقه‌ای، شما را به مقصد می‌رسانند. البته از «راه‌آهن حومه‌ی استکهلم» (Stockholm commuter rail) هم می‌توانید استفاده کنید که گران‌تر است و سفرتان 38 دقیقه طول می‌کشد. همچنین شرکت‌های اتوبوس‌رانی متعددی در این فرودگاه فعال هستند و به سمت بخش‌های مختلفی در شهر حرکت می‌کنند. علاوه بر آن هر کدام از تاکسی‎های این فرودگاه، قیمت خاص خودش را دارد و آن را بر روی خودرو می‌زنند تا مسافران بتوانند میان آن‌ها انتخاب داشته باشند.


آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}