درباره ایرلاین بریتیش ایرویز بیشتر بدانید

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/8/27
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

ایرلاین بریتیش ایرویز در فرودگاه هیثرو مستقر بوده و ایرلاین بین‌المللی کشور انگلیس به شمار می‌رود. برای آشنایی با خدمات و ویژگی‌های این شرکت و اطلاع از محدودیت‌های بار، این مقاله را تا انتها بخوانید.

تور اروپا

خرید بلیط هواپیما با بهترین قیمت

«بریتیش ایرویز» (British Airways) ایرلاین رسمی کشور انگلیس بوده و بر اساس حجم پرواز، بزرگ‌ترین ایرلاین آن نیز به شمار می‌رود. بر اساس تعداد مسافر نیز بعد از ایرلاین اقتصادی «ایزی جت» (EasyJet)، بریتیش ایرویز قرار گرفته است. پایگاه اصلی پروازهای این ایرلاین در فرودگاه «هیثرو» (Heathrow) واقع شده و اکثر حرکت‌هایش از ترمینال شماره ۵ صورت می‌گیرند. ۲۶۸ هواپیمای آن به بیش از ۱۸۳ مقصد بین‌المللی سفر می‌کنند. معروف‌ترین مسیر پروازی‌ آن‌ها نیز لندن- نیویورک و لندن- دوبلین هستند. این ایرلاین یکی از معدود شرکت‌هایی به شمار می‌رود که به تمام شش قاره پرواز دارد.در سال ۲۰۱۶ بریتیش ایرویز به عنوان وقت شناس‌ترین ایرلاین فرودگاه لندن سیتی انتخاب شد و در میان ۱۷ مسیری که شامل لندن- دوسلدورف، لندن – برلین، لندن- بروکسل و لندن- سیدنی می‌شدند به عنوان وقت شناس‌ترین برگزیده شد. متوسط تاخیر پروازهای این ایرلاین کمتر از ۱۵ دقیقه بوده و بیش از ۷۳ درصد پروازهایش به موقع حرکت می‌کنند.

هواپیمایی بریتیش ایرویز

چرا با بریتیش ایرویز پرواز کنیم؟

برای چک این پروازهای بریتیش ایرویز می‌توانید به صورت آنلاین اقدام کنید یا حتی از اپلیکیشن موبایل و باجه مخصوص آن در فرودگاه بهره بگیرید. چک این آنلاین از ۲۴ ساعت قبل از عزیمت باز بوده و کارت پروازتان نیز به صورت فایل PDF برایتان ایمیل می‌شود. گزینه چاپ مستقیم هم وجود دارد. اگر کارت پروازتان را در خانه جا گذاشتید یا پرینتر نداشتید، می‌توانید آن را دوباره در فرودگاه به وسیله کیوسک چک این پرینت بگیرید. اپلیکیشن بریتیش ایرویز نیز برای گوشی، آی پد و ساعت‌های اپل قابل استفاده است. می‌توانید کارت پرواز هشت نفر را که جزو یک رزرواسیون هستند در یک دستگاه دانلود کنید. برای چک این داخل فرودگاه نیز می‌توانید از کیوسک‌ها و باجه‌های مخصوص آن استفاده کنید.اگر بخواهید هزینه‌های رزرو را به جای کارت نقدی با کارت اعتباری بدهید، باید ۱ درصد از تراکنش را نیز پرداخت کنید. تا دسامبر ۲۰۱۶، بریتیش ایرویز نرخی معادل ۵ پوند را از مسافران دریافت می‌کرد پس این مقدار برای کسانی که پروازهای زیر ۵۰۰ پوند رزرو می‌کنند خبر خوبی خواهد بود.

هواپیمایی بریتیش ایرویز

انتخاب صندلی در زمان چک این آزاد بوده و تنها در صورتی که بلیط بِیسیک خریداری کرده باشید برای شما صندلی انتخاب می‌شود. حتی می‌توانید از قبل صندلی خود را با هزینه‌ای اندک رزرو کنید. هزینه آن بسته به اینکه چه صندلی‌ای را برای نشستن انتخاب کرده باشید و کلاس سفر و نوع بلیطتان چه چیزی باشد تفاوت می‌کند. فاصله بین صندلی‌ها در هواپیماهای ایرلاین بریتانیا، در کلاس اکونومی بسیار راحت و سخاوتمندانه بوده و بین ۷۹ تا ۸۶ سانتی متر تغییر می‌کند. عرض خود صندلی‌ها نیز بین ۴۳ تا ۴۸ سانتی متر است.

هواپیمایی بریتیش ایرویز

پروازهای کوتاه و متوسط، دو کلاس اکونومی و بیزنس دارند. در پروازهای طولانی، دو کلاس دیگر نیز به آن‌ها اضافه می‌شود: پرمیوم اکونومی و فرست کلاس. در اکونومی پروازهای کوتاه، منوی طراحی شده توسط «مارکس و اسپنسر» (Marks & Spencer) ارائه می‌شود. تمام گزینه‌ها زیر ۵ پوند هستند و مسافران می‌توانند با امتیازهای «آویوس» (Avios) نیز هزینه آن را پرداخت کنند. غذا به عنوان بخشی از قیمت بلیط بیزنس پرواز کوتاه و تمام کلاس‌های پرواز طولانی لحاظ می‌شود. در پروازهای طولانی، سیستم سرگرمی حین پرواز شامل تعداد زیادی فیلم جدید، برنامه تلویزیونی و غیره وجود دارد. اگر با کودکان سفر می‌کنید پکیج بازی «اسکای فلایر» (SkyFlyer) در پروازهای بالای دو ساعت از لندن به هیثرو و لندن به گاتویک ارائه می‌شود. این پکیج‌ها دو گروه هستند که اولی برای کودکان ۳ تا ۵ سال و دیگری برای کودکان ۶ سال به بالا طراحی شده‌ است.

هواپیمایی بریتیش ایرویز

بار مجاز هواپیمایی بریتیش ایرویز

چمدان یا کیفی که داخل هواپیما می‌برید حداکثر می‌تواند ابعادی به اندازه ۵۶x۴۵x۲۵ سانتی متر داشته باشد و اگر کیف دومی هم داشتید باید حداکثر ۴۰x۳۰x۱۵ سامتی متر باشد. محدودیت تعداد این کیف‌ها تا دو عدد بوده که یکی باید کیف دستی یا لپ تاپ و دیگری داخل قسمت چمدان قرار بگیرد. کودکان زیر ۲ سال نیز می‌توانند یک کیف کوچک داشته باشند. چمدان قسمت بار نهایتاً می‌تواند ۲۳ کیلو باشد. طی یک سیاست جدید ایرلاین، در پروازهای مستقیمی که از ترکیه، لبنان، اردن، مصر، تونس و عربستان سعودی به انگلیس می‌روند، اجازه حمل لپ‌تاپ و تبلت داخل کابین وجود ندارد. مسافران فرست کلاس می‌توانند تا ۳ چمدان ۳۲ کیلویی را بدون هزینه اضافی به قسمت بار تحویل دهند که البته به مبدأ و مقصد بستگی دارد. برای اطلاعات کامل‌تر می‌توانید به وب‌سایت رسمی ایرلاین سر بزنید.

هواپیمایی بریتیش ایرویز

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}