فرودگاه زاگرب؛ بزرگترین فرودگاه کرواسی

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1397/2/27
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

فرودگاه زاگرب، فرودگاه بین‌المللی مدرن و بزرگی است و شلوغ‌ترین فرودگاه در کشور کرواسی به حساب می‌آید. برای آشنایی بیشتر با امکانات و ترمینال‌های این فرودگاه با ما همراه باشید.

تور اروپا

خرید بلیط هواپیما با بهترین قیمت

«فرودگاه زاگرب» (Zagreb Airport) با نام «فرودگاه فرانیو توجمان» (Franjo Tuđman Airport) نیز شناخته می‌شود و توانسته عنوان شلوغ‌ترین و بزرگ‌ترین فرودگاه بین‌المللی در کشور کرواسی را به خود اختصاص دهد. این فرودگاه در پایتخت این کشور، یعنی شهر زاگرب واقع شده و قطب خطوط هوایی «ترید ایر» (Trade Air) و «هواپیمایی کرواسی» (Croatia Airlines) به شمار می‌رود. این فرودگاه، نام خود را از «فرانیو توجمان» می‌گیرد که اولین رئیس جمهور کشور کرواسی بوده است.

فرودگاه زاگرب

تاریخچه

تاریخ آغاز فعالیت شهری فرودگاه زاگرب به سال 1909 برمی‌گردد و مکان آن را 2 بار تغییر داده‌اند. آخرین بار در سال 1962، این فرودگاه را به محل امروزی‌اش منتقل کردند. در آن زمان، ایرلاین «ایروپات» (Aeroput) بیشترین فعالیت را در فرودگاه زاگرب داشت و به سمت نقاط مختلفی در اروپا حرکت می‌کرد. بعد از آن، «جات ایرویز» (Jat Airways) جایگزین این هواپیمایی قدیمی شد و شهر زاگرب را به مقاصد گوناگونی از جمله شیکاگو، نیویورک و تورنتو متصل می‌کرد. کم کم با افزایش تعداد مسافران، بخش‌های مختلف و تجهیزات این فرودگاه را گسترش دادند و حتی در سال 2008، یک ترمینال VIP نیز به آن اضافه کردند.فرودگاه زاگرب

ترمینال ها

این فرودگاه از قدیم، یک ترمینال مسافربری اصلی داشته و از سال 2017، یک ترمینال جدید و بسیار بزرگ‌تر را جایگزین ترمینال قدیمی آن کرده‌اند. این ترمینال، 3 طبقه دارد و سه سیستم حمل و نقل چمدان، 9 بخش کنترل امنیت، 30 باجه‌ی چک-این، 23 بخش کنترل پاسپورت، چندین رستوران، کافه، مغازه‌های دیوتی فری و یک پارکینگ را دربرمی‌گیرد. این ترمینال جدید توانسته ظرفیت جابه‌جایی مسافر فرودگاه زاگرب را افزایش دهد و درصورت لزوم، هنوز هم فضای کافی برای گسترش آن در آینده وجود دارد.فرودگاه زاگرب

دسترسی به مرکز شهر

فرودگاه زاگرب به ایستگاه مترو دسترسی ندارد؛ به جای آن می‌توانید از اتوبوس‌های خط عادی، اتوبوس‌های شاتل، تاکسی و اوبر کمک بگیرید. از سال 2017 به بعد، خط اتوبوس 290 نیز به این مسیر اضافه شده که هر 35 دقیقه حرکت می‌کند و از آنجایی که در 16 ایستگاه توقف دارد تا به فرودگاه برسد، سفر شما حدود 1 ساعت و 15 دقیقه طول خواهد کشید. این اتوبوس‌ها از ساعت 4:20 صبح تا 12:15 نیمه شب قابل دسترسی هستند که البته ساعت شروع آن در روزهای یکشنبه به 5:20 صبح افزایش پیدا می‌کند.


آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}