۱۰ مکان دیدنی در زاگرب که فقط افراد محلی از آن خبر دارند

نیلوفر عباسیان
 • نیلوفر عباسیان
 • 1398/6/24
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

زاگرب همه نوع جاذبه‌ برای انواع گردشگران و سلیقه‌ها دارد که به راحتی می‌توان به آن‌ها دسترسی داشت. از تاریخ، هنر، طبیعت، غذا، خرید، تفریحات شبانه تا هر چیز دیگری که دلتان بخواهد در این شهر مهیا است.

تور اروپا

میدان بَن یلاچیچ (Ban Jelačić Square)، کلیسای سنت مارک، خیابان تکالچی (Tkalča Street)، پارک ماکسیمیر (Maksimir Park)، موزه‌ی فنی نیکولا تسلا (Nikola Tesla Technical Museum)، بازار دولاس، خیابان ایلیسا و... تنها تعدادی از مکان‌های دیدنی زاگرب هستند که حتما باید آن‌ها را تجربه کنید. اما اگر علاقه‌مند هستید به غیر از این زیبایی‌های آشکار چهره‌ی پنهان زاگرب را هم ببینید، توصیه می‌شود به برخی از گوشه کناره‌های این شهر نگاهی بیاندازید که عموما گردشگران کمتر با آن‌ها آشنا هستند.

۱. چشم زاگرب

چشم زاگرب یا زاگرب آی (Zagreb Eye) که به عنوان زاگرب ۳۶۰ درجه هم شناخته می‌شود یک چشم انداز بسیار جالب در پایتخت کرواسی، زاگرب است. از این نقطه یعنی آی، شما می‌توانید بیشتر نقاط شهر را مشاهده کنید. در هر زمانی چه در روز و چه در شب مناظر شگفت انگیزی را ارائه می‌دهد. بازدیدکنندگانی که هم در روز و هم در شب در این مکان بوده‌اند، عقیده دارند که دیدنی‌های مجذوب کننده‌ی آن را هم در طول ظهر و هم در زمان تاریکی باید تجربه کرد. هزینه‌ی ورودی به خصوص برای گردشگران بین‌المللی بسیار ارزان است. چشم زاگرب که هنوز برای توریست‌های سراسر دنیا ناشناخته مانده، برای افراد محلی یک جاذبه‌ی محبوب شمرده می‌شود. در سفر به کرواسی، بازدید از زاگرب آی را از دست ندهید.

دیدنی های پنهان زاگرب

۲.برج لتسکا

برج لُتسکا (Lotrscak Tower) یک برج قدمت‌دار در بخش قدیمی پایتخت کرواسی است. این برج که تاریخچه‌ای غنی دارد، در قرن سیزدهم به منظور حفاظت از شهروندان بومی ساخته شد. در این برج ناقوسی مشهور قرار دارد که در دهه‌ی ۱۶۰۰ به عنوان علامت و هشداری برای بستن دروازه‌های شهر از آن استفاده می‌شد. در سفر به زاگرب برای بازدید از این برج تردید نداشته باشید چرا که لتسکا قطعاً ارزش وقت گذاشتن را دارد.

دیدنی های پنهان زاگرب

۳. کامنیتا وراتا

می‌توان گفت که شهر قدیم زاگرب محبوب‌ترین مکان برای بازدید در پایتخت کرواسی است. از طرف دیگر، بعضی از مکان‌های جالب در این شهر قدیم در بین گردشگران بین‌المللی متاسفانه پرطرفدار و شناخته شده نیستند. کامِنیتا وِراتا (The Kamenita Vrata) تنها دروازه‌ی شهر محسوب می‌شود که تاکنون حفظ شده و سه دروازه‌ی اصلی دیگر تبدیل به ویرانه شده‌اند. کامنیتا وراتا به معنی دروازه‌ی سنگی مکانی واقعاً جالب و دیدنی است که باعث می‌شود احساس کنید در قرن دوازدهم حضور دارید.

دیدنی های پنهان زاگرب

۴. موزه ی توهمات زاگرب

موزه توهمات (The Museum of the Illusions) در زاگرب یک مکان بسیار جالب توجه است. ایده‌ی این موزه‌ بسیار درخشان است و اشکال مختلفِ توهم‌زایی مانند تصاویر سه بعدی، اتاق‌های ضد جاذبه و اتاق‌های آینه‌ای را ارائه می‌دهد. موزه‌ی توهمات زاگراب نه‌ تنها برای شما بلکه برای کودکانتان نیز جالب خواهد بود. هزینه‌ی ورودی آن هم برای توریست‌های بین‌المللی بسیار مقرون به‌صرفه تمام می‌شود. از آن‌جایی که این موزه نسبتاً جدید است، هنوز برای گردشگران بین‌المللی ناشناخته به حساب می‌آید اما می‌توان پیش‌بینی کرد که در آینده‌ای نه چندان دور این مکان به یکی از برترین جاذبه‌ها در زاگرب تبدیل شود.

دیدنی های پنهان زاگرب

۵. فونیکولار زاگرب

فونیکولار زاگرب (Zagreb Funicular) یکی از قدیمی‌ترین قطار کابلی های راه‌اندازی شده در جهان به شمار می‌آید. این نوع حمل و نقل، روش سریعی محسوب نمی‌شود اما قطعاً شیوه‌ای بسیار جالب برای رفتن از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر در شهر خواهد بود. در اصل این وسیله خیابان ایلیسا (Illica Street) را به گورنجی گراد (Gornji Grad) وصل می‌کند. کل خط راه‌ آهن آن ۶۶ متر طول دارد که یکی از کوتاه‌ترین خط آهن‌های حمل و نقل عمومی در جهان به حساب می‌آید. شما هم می‌توانید بروید و استفاده از آن را امتحان کنید البته نه به این دلیل که در تردد بهتر خیلی کمک می‌کند، بلکه به این خاطر که به دوستانتان بگویید که توسط یک اثر تاریخی کاملاً محافظت شده از فرهنگ کرواسی برای حمل و نقل استفاده کردید.

دیدنی های پنهان زاگرب

۶. تورتورم زاگرب

موزه‌ی شکنجه‌ی زاگرب (Museum of Torture in Zagreb) که به تورتورِم زاگرب (Tortureum Zagreb) شناخته می‌شود، یکی از عجیب‌ترین موزه‌ها در کرواسی است و بازدید از آن به افرادی که بچه‌های کوچک به همراه خود دارند، توصیه نمی‌شود. در این موزه مجموعه‌ی بزرگی از ابزارها قرار دارد که برای شکنجه و اعدام استفاده می‌شد. شما می‌توانید وسایلی از قرون مختلف و از ملیت‌های گوناگون را در این موزه مشاهده کنید. اگر علاقه‌مند به دیدن این هستید که مردم چگونه از ابزارآلاتی برای شکنجه و اعدام دیگر مردمان استفاده می‌کردند، این موزه برای شما جالب خواهد بود.

دیدنی های پنهان زاگرب

۷. کلیسای جامع ارتدکس زاگرب

کلیسای ارتدکس زاگرب (Zagreb Orthodox Church) مکانی بسیار جالب است که در واقع خیلی متناسب با پایتخت کرواسی به نظر نمی‌رسد. بسیاری از کروات‌ها مسیحی کاتولیک هستند و مسیحیت ارتدکس در میان صرب‌ ها معمول‌تر و رایج‌تر است. با این تفاسیر دیدن این کلیسای ارتدکس در وسط زاگرب بسیار جالب خواهد بود. بنای آن در سال ۱۸۶۶ توسط فرانجو کلاین (Franjo Klein) ساخته شد. نمای بیرونی کلیسا ساده به نظر می‌رسد اما درون آن جاذبه‌های زیادی برای دیدن دارد.

دیدنی های پنهان زاگرب

۸. تونل گریک

تونل گریک (Gric Tunnel) تونلی از جنگ جهانی دوم در زیر پایتخت کرواسی است. این تونل در سال ۱۹۴۳ توسط نیکولا مندیک (Nikola Mandic) ساخته شد. این تونل ۳۵۰ متر طول دارد و خیابان استفان رادیک (Stjepan Radic Street) را به خیابان مسنیکا (Mesnicka Street) وصل می‌کند. در سال ۲۰۱۶ تونل به طور کامل تعمیر شد و اکنون برای بازدیدکنندگان باز است. این مکان برای بازدید بسیار جالب توجه است، علی‌الخصوص اگر علاقه‌مند به تاریخ جنگ جهانی دوم باشید. هر زمانی که تصمیم گرفتید سفری به زاگرب داشته باشید، این جاذبه را اصلاً از دست ندهید.

دیدنی های پنهان زاگرب

۹. مجسمه‌ سنت جورج و اژدها 

در زاگرب دو مجسمه از سنت جورج و اژدها به چشم می‌خورد. یکی از آن‌ها واقعاً گیراست و توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. این مجسمه به افتخار سنت جورج مشهور ساخته شد که در مقابل اژدهایی که مردم شهر سیلن (Silene) را می‌کشت، جنگید. این مجسمه‌ی تماشایی در میدان مارشال تیتو (Marshal Tito Square) قرار دارد. توصیه می‌شود که یک ساعت از وقت خود را کنار بگذارید و از این مکان زیبا دیدن کنید.

دیدنی های پنهان زاگرب

۱۰. کلیسای سنت کاترین

کلیسای سنت کاترین (St. Catherine Church) در زاگرب کاملاً متفاوت از سایر کلیساهای کرواسی به نظر می‌رسد. این کلیسا در قرن هفدهم یا به طور دقیق در سال ۱۶۳۲ ساخته شد. این ساختمان به سبک باروک و تقریباً به طور کامل سفید رنگ دیده می‌شود. این کلیسای کاتولیک یک مکان ناشناخته در زاگرب اما در خور توجه بیشتری است. نمای بیرونی ساختمان بسیار ساده به نظر می‌رسد اما زیبایی واقعی در درون کلیسا نهفته است. نمای داخلی کلیسای سنت کاترین بسیار شگفت انگیز است، پس بازدید از آن را از دست ندهید.

دیدنی های پنهان زاگرب

نیلوفر عباسیان نیلوفر عباسیان
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 ستاره
 • ترکیش , قطر ایرویز , ت
قیمت از
49,900,000
1,990
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش , قطر ایرویز
قیمت از
49,900,000
2,290
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 ستاره
 • ترکیش , قطر ایرویز , قطر ا
قیمت از
49,900,000
2,190

تورهای نوروز 1403 ایوار

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}