فرودگاه بین‌ المللی زوارتنوتس؛ بزرگترین فرودگاه ارمنستان

  آرزو اعظمی
  • آرزو اعظمی
  • 1397/3/7
  • 0 دیدگاه
  {{selectedRate}}

  فرودگاه زوارتنوتس، فرودگاه بین‌المللی اصلی ارمنستان و پایتخت آن، یعنی شهر ایروان به حساب می‎آید. برای آشنایی بیشتر با امکانات و ترمینال‌های این فرودگاه با ما همراه باشید.

  تور اروپا

  خرید بلیط هواپیما با بهترین قیمت

  «فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس» (Zvartnots International Airport)، اصلی‌ترین فرودگاه بین‌المللی کشور ارمنستان به شمار می‌رود و در شهرک «زوارتنوتس»، در 12 کیلومتری غربی شهر ایروان قرار گرفته است. همچنین عنوان بزرگ‌ترین و شلوغ‌ترین فرودگاه این کشور نیز به همین فرودگاه اختصاص دارد که توانست در مراسم جوایز مربوط به فرودگاه‌ها که در سال 2013 در دبی برگزار شد، جایزه‌ی بهترین فرودگاه را در بین اتحادیه کشورهای مستقل به دست بیاورد. خطوط هوایی مختلفی همچون «ایژین ایرلاینز»، «ایرفلوت»، «اورال ایرلاینز» (Ural Airlines) و «شرکت هواپیمایی آرمنیا» (Armenia Aircompany) در این فرودگاه فعالیت دارند.

  فرودگاه ایروان

  تاریخچه

  ساخت فرودگاه زوارتنوتس به سال 1961 برمی‌گردد و در سال 1980 نیز تصمیم گرفتند تا عملیات بازسازی آن را شروع و یک ترمینال جدید را به آن اضافه کنند. همچنین بعد از استقلال کشور ارمنستان از جمهوری شوروی در سال 1990، مسئولان به فکر برنامه‌ریزی برای ساخت یک ترمینال باری بودند که 8 سال بعد، این کار انجام شد و این ترمینال جدید می‌تواند حدود 100،000 تُن محموله را در سال جابه‌جا کند. در سال 2001، این فرودگاه وارد قراردادی 30 ساله شد که طبق یکی از بندهای آن می‌بایست بخش‌های مختلف فرودگاه را گسترش می‌دادند تا بتواند از عهده‌ی گردشگری و امور تجاری بین آسیا و اروپا بربیاید. کار بازسازی و گسترش فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس، 3 سال بعد کلید خورد و توانستند 2 ترمینال جدید، مغازه‌های دیوتی فری و چندین رستوران را به آن اضافه کنند. هواپیماهای بزرگی همچون ایرباس A380، آنتونوف-۲۲۵ و بوئینگ ۷۴۷–۴۰۰ می‌توانند به راحتی در این فرودگاه فرود بیایند.فرودگاه ایروان

  امکانات و ترمینال ها

  فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس، 3 ترمینال اصلی را دربرمی‌گیرد. ترمینال 1 آن را در سال 1971 تأسیس کردند و در حال حاضر آن را بسته‌اند و حتی کار خراب کردن ساختمان آن نیز شروع شده است. البته عملیات تخریب فقط شامل ساختمان آن است و مربوط به برج آن نمی‌شود و حتی بهبود وضعیت این برج در دستور کارشان قرار دارد. ترمینال 2 این فرودگاه، از دو بخش برای پروازهای ورودی و خروجی تشکیل می‌شود و ساخت آن طی سه مرحله در سال‌های 2006، 2007 و 2011 به پایان رسید. سالن چک-این این ترمینال در طبقه‌ی دوم قرار گرفته و 42 باجه را دربرمی‌گیرد و به تکنولوژی‌های جدید مجهز است. یک سالن استراحت نیز در ترمینال 2 قرار دارد که از طریق آن می‌توانید به دورنمای باندهای فرودگاه و کوه آرارات دسترسی داشته باشید. این فرودگاه، یک ترمینال VIP را نیز شامل می‌شود که به سران دولت‌ها و هیئت نمایندگان آن‌ها اختصاص دارد.فرودگاه ایروان

  دسترسی به مرکز شهر

  شرکت‌های تاکسی گوناگونی در این فرودگاه فعالیت دارند؛ اما تاکسی‌های رسمی آن با نام «تاکسی فرودگاه» شناخته می‎شوند که صرفاً برای فرودگاه فعالیت می‌کنند و برای مسیرهای بین شهری می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید. برای مسیرهای درون شهری نیز می‌توانید از دیگر تاکسی‌های این فرودگاه استفاده کنید که تعدادشان بی‌شمار است. همچنین یک خط جدید اتوبوس هم از سال 2017 به بعد برای این فرودگاه ایجاد شده که از ساعت 7 صبح تا 10 شب و هر نیم ساعت به سمت مرکز شهر ایروان می‌رود. این اتوبوس‌ها از ساعت 10:30 شب تا 7 صبح نیز فعالیت دارند؛ اما هر یک ساعت حرکت می‌کنند.


  آرزو اعظمی آرزو اعظمی
  {{selectedRate}}
  زوریخ، لوگانو

  تور زوریخ و لوگانو

  • 8 روز
  • هتل 4 و 5 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,690
  پاریس

  تور پاریس

  • 8 روز
  • هتل 5 و 4 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,890
  مادرید، بارسلونا

  تور مادرید و بارسلونا

  • 8 روز
  • هتل 4 و 5 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,790

  بنر تورهای تابستان

  {{totalCount}} دیدگاه

  {{nameError}}
  {{emailError}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessageError}}
  {{responseMessage.text}}