کاخ پیتی فلورانس اقامتگاه سابق دوک های توسکانی

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1397/3/23
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

کاخ پیتی به همراه باغ‌های بوبولی در فلورانس، چندین موزه‌ی مهم از جمله موزه‌ی پالتین، نقره، هنر مدرن، لباس، کالسکه و غیره را دربرمی‌گیرد. پیشنهاد می‌کنیم بازدید از این جاذبه‌ی گردشگری مهم کشور ایتالیا را به هیچ وجه از دست ندهید.

تور اروپا

«کاخ پیتی» (Palazzo Pitti) در نیمه‎ی دوم قرن 15 میلادی ساخته شده و چندین موزه‌ی مهم را دربرمی‌گیرد. این کاخ در نزدیکی پل وکیو در فلورانس قرار دارد و زمانی، اقامتگاه خاندان سلطنتی توسکانی به حساب می‎آمد و در زمان ساختش، بزرگ‌ترین و مجلل‌ترین ساختمان مسکونی در فلورانس به شمار می‎رفت. البته کاخ پیتی هنوز هم جزو بناهای بزرگ و تأثیر برانگیز این شهر محسوب می‎شود و می‌توانید از باغ تماشایی پشت آن، یعنی باغ های بوبولی نیز دیدن کنید که هر دوی آن‌ها در شمار موزه های معروف فلورانس قرار دارند.

کاخ پیتی

معماری کاخ پیتی را «فیلیپو برونلسکی» (Filippo Brunelleschi) و ساخت آن را «لوکا فانچلی» (Luca Fancelli) برعهده داشته و گفته می‌شود که این کاخ را ابتدا برای «لوکا پیتی» (Luca Pitti) بانکدار ساخته بودند که از دوستان نزدیک «خاندان مدیچی» ایتالیا به حساب می‎آمد. این کاخ در سال 1549 به خاندان مدیچی و به طور دقیق‌تر به همسر «کوزیموی اول» (Cosimo I)، یعنی «النورای تولدو» (Eleonora of Toledo) فروخته شد که برای زندگی، منطقه‌ی «اولترارنو» (Oltrarno) را به «قصر وکیو» (Palazzo Vecchio) ترجیح می‌داد. تقریباً 10 سال بعد، پروژه‌ی گسترش کاخ پیتی به سرپرستی «بارتولومئو آماناتی» (Bartolomeo Ammannati) کلید خورد و طی آن، حیاطی بزرگ به کاخ اضافه شد که بعضی از رویدادهای خاص را در آن برگزار می‌کردند. گسترش میدان روبرو و قسمت‌های مختلف این کاخ در دوران دوک‌های بعدی توسکانی از جمله «خاندان لورن» ادامه پیدا کرد؛ اما در نهایت، این «لئوپولد دوم» (Leopold II) بود که بعضی از بخش‌های آن را به عنوان موزه در سال 1833 بر روی مردم باز گذاشت.کاخ پیتی

بعد از وحدت ایتالیا، کاخ پیتی به «خاندان ساوی» (House of Savoy) واگذار شد و حتی پادشاه نیز برای مدت کوتاهی که شهر فلورانس پایتخت این کشور بود، در این کاخ سکونت داشت. امروزه کاخ پیتی، چندین موزه‌ی مهم را دربرمی‌گیرد و می‌توانید از 14 اتاق سلطنتی و 5 اتاق تابلوی فرش و «گالری پالتین» (Palatine Gallery) یا همان «گالری سلطنتی» دیدن کنید که شاهکارهایی از هنرمندانی همچون «فلیپو لیپی»، «لوکا سینیورلی»، «تیسین»، «پیتر پل روبنس»، رافائل و «کاراواجو» را دربرمی‌گیرد. همچنین کار بیشتر نقاشی‎های دیواری جناح چپ طبقه‌ی ‌اول را «پیترو دا کورتونا» (Pietro da Cortona) برعهده داشته است. البته دکور اصلی این کاخ که به دوران خاندان مدیچی تعلق داشت، تا حد زیادی تغییر پیدا کرده و آنچه که امروزه می‌بینیم، بیشتر از چیدمان خاندان ساوی باقی مانده است.

کاخ پیتی - گالری پالتین

«موزه‌ی نقره» (Silver Museum) یا همان «خزانه‌ی دوک‌های بزرگ»، مجموعه‌ی گسترده‌ای از طلا و نقره‌های گران‌بها، برجسته کاری انجام شده بر روی سنگ‌های قیمتی، آثار ساخته شده از عاج فیل، کریستال و سنگ‌های با ارزش را شامل می‌شود که آن‌ها را در طبقه‌ی هم‌کف و جناح شمالی کاخ به نمایش می‌گذارند. همچنین در این موزه می‎توانید از مجموعه‌ای از گلدان‌های تاریخی متعلق به «لورنزوی بزرگ» (Lorenzo the Magnificent) و ظروف شرقی خاندان مدیچی نیز دیدن کنید. از آثار «گالری هنر مدرن» (Modern Art Gallery) هم در 30 اتاق از جمله سالن رقص در طبقه‌ی دوم نگهداری می‌شود. این آثار، نقاشی‌های هنرمندان ایتالیایی از قرن 18 تا اویل قرن 20 میلادی را دربرمی‌گیرد که از این میان می‌توان به مجموعه آثار متعلق به جنبش «ماکیایولی» (Macchiaioli) اشاره کرد. علاوه بر آن، مجسمه‌های مهمی از «آنتونیو کانووا» (Antonio Canova) و «پیترو تنرانی» (Pietro Tenerani) نیز در این گالری موجود می‎باشد.

کاخ پیتی - موزه سرامیک فلورانس

«گالری لباس» (Costume Gallery) از سال 1983 میلادی در ساختمان «مریدیانا» (Meridiana) به نمایش گذاشته می‎شود که از طریق باغ‌های بوبولی می‎توانید به آن دسترسی داشته باشید. این گالری، یکی از مهم‌ترین موزه‌ها در میان موزه‌های مرتبط با خودش به حساب می‎آید و در آن می‌توانید از لباس‌های قدیمی، لوازم و لباس‌های مخصوص تئاتر و فیلم بازدید کنید. «موزه‌ی سرامیک» (Porcelain Museum) هم در «کازینوی کاوالیر» (Casinò del Cavaliere) واقع شده و از مجموعه ظروف متعلق به خاندان ساوی و دوک‌های بزرگ نگهداری می‌کند که سازندگان بسیار معروف اروپایی ساخت آن‌ها را برعهده داشته‌اند.

کاخ پیتی در فلورانس - گالری لباس

«موزه‌ی کالسکه» (Carriage Museum) در «روندو پورتا رومانا» (Rondo of Porta Romana) در جناح راست کاخ پیتی قرار گرفته و کالسکه‌ها و دیگر وسایل نقلیه‌ای را به نمایش می‌گذارد که به دوک‌های بزرگ توسکانی تعلق داشته‌اند. متأسفانه چندین سال است که این موزه را بسته‌اند و فعالیتی ندارد؛ اما زمزمه‌هایی از بازگشایی دوباره‌ی آن در محلی دیگر به گوش می‎رسد. برای بازدید از کاخ پیتی می‌توانید از «راهروی وازاری» (Vasari Corridor) نیز کمک بگیرید؛ همان راهروی معروفی که گالری اوفیتزی را به کاخ پیتی متصل می‌کند. علاوه بر آن، میدان روبروی این کاخ که به خاطر ویژگی‌ها و شکل ظاهری‌اش گاهی با لقب «ساحل» هم شناخته می‌شود، مکان مناسبی برای استراحت و دراز کشیدن زیر آفتاب و لذت بردن از منظره‌ی اطراف به حساب می‎آید که پیشنهاد می‌کنیم این تجربه را از دست ندهید. برای بازدید از باغ‌های بوبولی، موزه‌ی پورسلین و «باغ‌های باردینی» (Giardino Bardini) باید بلیت جداگانه تهیه شود؛ اما اخیراً بازدید از سایر موزه‌ها راحت‌تر شده و با یک بلیت می‌توانید از تمام آن‌ها دیدن کنید. ‌


آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}