میدان دومو شهر فلورانس

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1397/4/2
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

میدان دومو، یکی از پر بازدیدترین مکان‌ها در اروپا و شهر فلورانس در ایتالیا است و چندین بنای مهم از جمله کلیسای جامع، برج ناقوس جوتو، تعمیدگاه سنت جان و موزه‌ی اپرای دل دومو را دربرمی‌گیرد.

تور اروپا

«میدان دومو» (piazza del duomo florence)، در مرکز شهر فلورانس قرار گرفته و تنها با یک نگاه می‌توانید به بناهای تاریخی مهم آن دسترسی داشته باشید که در لیست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسانده شده‌اند. در این میان، «کلیسای جامع فلورانس» مهم‌ترین جاذبه‌ی واقع در این منطقه است و آن را سمبل شهر فلورانس به حساب می‌آورند. از دیگر بناهای دیدنی این میدان می‌توان به «برج ناقوس جوتو» و «تعمیدگاه سنت جان» اشاره کرد که در ادامه به صورت جداگانه راجع به آن‌ها توضیح خواهیم داد.

کلیسای جامع فلورانس

«کلیسای جامع فلورانس» (Florence Cathedral) یا همان «باسیلیکای سانتا ماریا دل فیوره»، یکی از شاهکارهای معماری گوتیک ایتالیایی محسوب می‌شود. نمای رنگارنگ و گنبد باشکوه آن، اولین مواردی هستند که توجه بازدیدکنندگان را به سمت خود جلب می‌کنند. طراحی این کلیسای گوتیک را «آرنولفو دی کامبیو» (Arnolfo di Cambio) در سال 1296 برعهده داشته و کار گنبد آن را معمار معروف ایتالیایی، یعنی «فیلیپو برونلسکی» (Filippo Brunelleschi) در سال 1436 میلادی انجام داده است. چندین آثار هنری مهم از جمله نقاشی دیواری دو سواره‌نظام در این مکان نگهداری می‌شود. می‌توانید سر وقت از دیزاین داخلی این کلیسا دیدن کنید و با بالا رفتن از پله‌های آن، به دورنمای زیبای شهر نیز دسترسی داشته باشید.

کلیسای جامع فلورانس - معماری رنسانس

تعمیدگاه سنت جان

«تعمیدگاه فلورانس» یا همان «تعمیدگاه سنت جان» (Baptistery of Saint John)، روبه‌روی کلیسای جامع فلورانس قرار دارد و یکی از قدیمی‌ترین عبادتگاه‌های این شهر به شمار می‎رود. معماری این تعمیدگاه، ترکیبی از سبک اوایل مسیحیت و رمانسک به حساب می‎آید و «بیزانو» (Pisano) و «گیبرتی» (Ghiberti)، طراحی درهای برنز آن را انجام داده‌اند. ظاهراً این بنا را در دوران باستان به «مارس»، ایزد رومی جنگ اختصاص داده بودند و کاربری آن بعدها به یک معبد تغییر پیدا کرده است. موزاییک‌های بخش گنبد تعمیدگاه سنت جان، جالب‌ترین قسمت داخلی این بنا محسوب می‌شوند که مسیح و روز قیامت را به نمایش می‌گذارند. طراحی این بخش را استادانی همچون «چیمابوئه» (Cimabue) و «کوپو دی مارکو والدو» (Coppo di Marcovaldo) بین قرن 13 و 14 میلادی برعهده داشته‌اند.

تعمیدگاه سنت جان در فلورانس

برج ناقوس جوتو

«جوتو»، ساخت برج ناقوس کلیسای سانتا ماریا دل فیوره را در سال 1334 شروع کرد؛ اما بعد از مرگ او، بیزانو ادامه‎ی کار را انجام داد و «فرانچسکو تالنتی» (Francesco Talenti) نیز با تمام کردن ساخت پنجره‌های بزرگ طبقات بالا، کار این پروژه را در سال 1359 میلادی به پایان رساند. سنگ‌تراشی و برجسته‌کاری‌های «برج ناقوس جوتو» (Giotto's Campanile) هم به نوبه‌ی خود بی‌نظیر است و کاملاً ارزش دیدن را دارد.

برج ناقوس جوتو در فلورانس

موزه اپرا دل دومو

آثار باارزش بسیاری از جمله نقاشی، مجسمه و کارهای نقره و طلا در طول تاریخ برای کلیسای جامع فلورانس، تعمیدگاه سنت جان و برج جوتو ساخته شده که با توجه به فرسایش طبیعی آن‌ها و دلایل امنیتی، تصمیم گرفتند یک موزه‌ی جدا برای آن‌ها تأسیس کنند. این آثار در «موزه‌ی اپرای دل دومو» (Museo dell'Opera del Duomo) در پشت کلیسای جامع به نمایش گذاشته می‎شوند و در این میان، درب برنز اصلی تعمیدگاه سنت جان، اثر«گیبرتی»، مجسمه‌ی چوبی سنت جان از «دوناتلو» (Donatello) و قطعات مجسمه‌ی «ترحم» (Pietà)، اثر میکل‌آنژ در شمار مهم‌ترین آثار این موزه قرار دارند.

موزه اپرای دل دومو در فلورانس

آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}