خیابان های معروف زوریخ

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1397/5/4
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

اگر بخواهید شهر زوریخ را مانند یک گردشگر حرفه‌ای بگردید، باید خیابان‌های معروفش را با ماجراجویی بکاوید.

تور اروپا

در سفری که به کشور سوئیس دارید، حین بازدید از شهر زوریخ، پیشنهاد می‌کنیم معروف‌ترین خیابان‌های آن را هم پیاده بگردید. این کار شما را با روح واقعی حاکم بر این شهر آشنا خواهد کرد و می‌توانید زوایای پنهان فرهنگی آن را هم به خوبی بررسی کنید. در ادامه شما را با این گذرگاه‌های مهم آشنا خواهیم کرد تا تجربه‌ای غنی و متفاوت رقم بزنید.

خیابان بانهوف

خیابان بانهوف خیابان اصلی مرکز شهر زوریخ است و یکی از گران‌ترین و منحصر به فردترین خیابان‌های خرید دنیا هم به شمار می‌رود. در سال ۲۰۱۱ طی یک مطالعه، این خیابان را گران‌ترین خیابان تجاری اروپا نامیدند و در کل جهان هم جایگاه سوم را به خود اختصاص داد که در سال ۲۰۱۶ به نهم کاهش یافت. این خیابان را وقتی استحکامات نظامی شهر در سال ۱۸۶۴ فروریخت و خندق دور آن پر شد ساختند. خیابان بانهوف از میدان بانهوف آغاز شده و در نهایت بعد از ۱/۴ کیلومتر طول به «بورکلی پلاتز» (Bürkliplatz) می‌رسد. این خیابان اکثراً مخصوص عابران پیاده بوده و از پیوند‌های مهم شبکه تراموای زوریخ هم به شمار می‌آید. در طول آن می‌توانید فروشگاه برندهای لوکسی مانند «بِربری»، «بولگاری»، «دیور»، «شانل» یا «کارتیه» را پیدا کنید.

خیابان های زوریخ

خیابان لانگ

«خیابان لانگ» (Langstrasse) گذرگاه و محله‌ای در منطقه چهار زوریخ است. این خیابان سمت شمال-شمال شرق را به مسیر ریلی زوریخ پیوند می‌دهد. این محله به نسبت سایر مناطق شهر خوشنامی کمتری دارد و آمار جرایم در آن بالاتر است؛ اما با بیش از ۴۲ درصد ساکن خارجی، می‌توان آن را یک منطقه کاملاً چند فرهنگی به شمار آورد. البته دولت برای افزایش امنیت و بالا بردن کیفیت این محله تلاش‌هایی کرده که مفید واقع شده‌اند. خیابان لانگ میزبان برخی رویدادها هم می‌شود که از میانشان می‌توانیم به کارناوال لانگ استریت، سینمای رو باز تابستانی و فستیوال «کالینته» (Caliente) که برای علاقمندان به آمریکای لاتین برگزار می شود، اشاره کنیم.

خیابان های زوریخ

خیابان لیماتکه

«خیابان لیماتکه» (Limmatquai) شما را به محله قدیم زوریخ هدایت کرده و در امتداد رودخانه لیمات که نامش را از آن گرفته‌ است حرکت می‌کند. این خیابان شما را به گشت و گذار، خرید و لذت بردن از مناظر زیبا تشویق می‌کند. می‌توانید از زیبایی کلیساهای «گروس مونستر» یا «واسر کیرکه» (Wasserkirche) هم لذت ببرید یا ساختمان شهرداری را تماشا کنید. برای رفع خستگی و تجدید قوا هم رستوران‌های بی‌شماری وجود دارند. این جاذبه‌ها حال و هوای تاریخی شهر را با ویژگی‌های معمول زوریخ پیوند می‌دهند. مغازه‌های مد روزی را هم در نزدیکی ساختمان شهرداری پیدا خواهید کرد.

خیابان های زوریخ

رن وگ

«خیابان رن وگ» (Rennweg) یکی از جاده‌های اصلی قرون وسطایی شهر است که امروزه بخشی از قسمت پیاده‌روی داخل شهری زوریخ به شمار می رود. نام «رن وگ» در قرون وسطی به زبان آلمانی به معنی خیابانی بوده است که اسب‌ها در آن حرکت می‌کردند. زمانی اینجا یکی از نقاط کلیدی شهر و از قطب‌های حمل و نقل عمومی به شمار می‌رفت. امروزه هم مانند لیماتکه اینجا جزو توسعه‌های جنوبی خیابان‌های «زی اوفرانلاگه» (Seeuferanlage) محسوب شده و بین سال‌های ۱۸۸۱ تا ۱۸۸۷ ساخته شده است. این خیابان یکی از شناخته شده‌ترین جاذبه‌های قسمت قدیمی شهر زوریخ به شمار می‌آید.

خیابان های زوریخ

مونستر بروکه

«مونستر بروکه» (Münsterbrücke) شامل بخشی به صورت پیاده‌رو و یک پل روی لیمات است. این خیابان را جزو فهرست دارایی‌های فرهنگی ملی سوئیس و از نقاط پر اهمیت منطقه‌ای دسته بندی‌ کرده‌اند. برای حمل و نقل و رسیدن به این خیابان می‌توانید از تراموای خط ۲، ۴ و ۱۵ که از لیماتکه عبور می‌کند استفاده کنید. قدیمی‌ترین پل این ناحیه در زمان رومی‌ها ساخته شد اما در قرون بعدی با پل‌هایی مستحکم‌تر جایگزینش کردند.

خیابان های زوریخ

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}