زیباترین مناطق در ژاپن که نمیدانستید حتی وجود دارند

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1397/5/24
 • 1 دیدگاه
{{selectedRate}}

اگر دوست دارید چیزی متفاوت از گردشگران معمولی را در سفر به ژاپن تجربه کنید، در این سفر با ما همراه شوید.

تور اروپا

ژاپن پر از نقاط شگفت انگیزی است که می‌تواند به سادگی بازدیدکنندگان را شگفت زده و مسحور کند؛ از قلعه‌های تاریخی گرفته تا منظره‌های پر گل و نماهایی عجیب و غیر معمول که انگار در کشور دیگری قرار دارند. در ادامه شما را با برخی از زیباترین مناظر ژاپن روبرو خواهیم کرد که هرگز فکرش را هم نمی‌کنید در سفرتان به این کشور ببینید.

کوه کویا

«کوه کویا» (Mount Koya) خانه معنوی بودیسم شینتو بوده و بیش از ۱۲۰۰ سال پیش توسط یکی از مهم‌ترین افراد مذهبی ژاپن به نام «کوبو دایشی» (Kobo Daishi) بنیان گذاشته شد. معبد مرکزی این آئین، «کنگوبوجی» (Kongobu-ji) بوده که در بالای کوهستان جنگلی «کویا» واقع شده است. بیش از ۱۰۰ معبد در حوالی این کوه تأسیس شدند و بسیاری از آن‌ها امکان اقامت شبانه به بازدیدکنندگان را هم می‌دهند.

کوه کویا در ژاپن

شبه جزیره نوتو

«شبه جزیره نوتو» (Noto) برخی از زیباترین مناظر ساحلی ژاپن را به شما هدیه کرده و می‌توانید از مناظر روستایی آن لذت ببرید. جدای از تحسین طبیعت اینجا، شبه جزیره چند جای عالی برای ماهیگیری، شنا و کمپ هم دارد. مرکز گردشگری اصلی آن «واجیما» (Wajima) بوده و حدود ۳۰ هزار نفر در آن زندگی می‌کنند.

شبه جزیره نوتو در ژاپن

جزیره شیکوکو

«شیکوکو» (Shikoku) چهارمین جزیره بزرگ ژاپن بوده و در جنوب غرب جزیره اصلی «هونشو» (Honshu) قرار دارد که به وسیه دو پل به آن پیوند می‌خورد. این جزیره هم به راهب تأثیرگذار، کوبو دایشی ارتباط داشته و ۸۸ مسیر معبد در آن وجود دارد که به خاطرشان به یکی از مهم‌ترین نقاط زیارتی شهر تبدیل شده است. جدای از این آرامش معنوی می‌توانید از سواحل زیبا، کوهستان و رودخانه‌های دلپذیر شیکوکو هم لذت ببرید.

جزیره شیکوکو در ژاپن

دره کیسو

دره «کیسو» (Kiso) مسیر «ناکاسندو» (Nakasendo)، یکی از پنج مسیر اصلی دوران «ادو» (Edo) که توکیوی امروزی را به کیوتو وصل می‌کردند در خود جا داده است. مسافران در گذشته تمام این مسیر طولانی را پیاده طی می‌کردند و به همین خاطر دره کیسو پر از شهرک‌های تاریخی است که محل استراحت و تجدید قوای آن‌ها بودند. می‌توانید قسمتی از این مسیر قدیمی را که بین کوهستان و دل جنگل واقع شده پیاده بروید و از برخی از این شهرک‌های جذاب دیدن کنید.

دره کیسو در ژاپن

شودوشیما

«شودوشیما» (Shodoshima) آب و هوای معتدل و اتمسفر مدیترانه‌ای داشته و برخی از سواحل زیبا، خطوط ساحلی دراماتیک، تفریحگاه‌ها و درختان زیتون را دربر می‌گیرد. اینجا دومین جزیره بزرگ منطقه «ستو» (Seto) بوده و یکی از میزبان‌های فستیوال سه سالانه هنر معاصر ستوچی نیز به حساب می‌آید. چیدمان‌های فضای باز فستیوال‌های قبلی را هنوز هم می‌توانید در نقاط مختلف جزیره ببینید.

شودوشیما در ژاپن

باغ کنروکوئن

«باغ کنروکوئن» (Kenrokuen) یکی از «سه باغ زیبای ژاپن» نام گرفته و پر از پل‌های افسونگر، مسیرهای پیاده‌روی، چایخانه‌ها، درختان و گل‌های دل‌انگیز است. زمانی اینجا باغ بیرونی قلعه «کانازاوا» (Kanazawa) بود اما در اواخر قرن نوزدهم به روی عموم مردم باز شد. هر فصل زاویه دیگری از زیبایی‌های این باغ را نمایان می‌کند و از فصل شکوفه‌های آلو و گیلاس در بهار تا جشن رنگ‌های پاییزی درختان افرا در آن بسیار تماشایی خواهد بود.

باغ کنروکوئن در ژاپن

آبشار ناچی

«ناچی» بلندترین آبشار کشور بوده و ۱۳۳ متر ارتفاع دارد و به رودخانه‌ای خروشان می‌ریزد. اغلب تماشای این آبشار به خاطر معبد شینتوی «ناچی تایشا» (Nachi Taisha) که بیش از ۱۴۰۰ سال عمر دارد نادیده گرفته می‌شود. این معبد را برای ادای احترام به «کامی» خدای آبشار ساختند و یکی از چندین محوطه مذهبی بودیسم و شینتو در حوالی آبشار ناچی است.

آبشار ناچی در ژاپن

دریاچه آبی

«دریاچه آبی» (Blue Pond) در «هوکایدو» (Hokkaido) واقع شده و همچنین به خاطر رنگ آبی زیبایش «آئوئیکه» (Aoiike) هم نامیده می‌شود. تنه‌های باریک درخت از میان آب بیرون زده‌اند و به آن حال و هوایی ماورایی داده‌اند. این دریاچه مصنوعی به عنوان بخشی از سیستم کنترل فرسایش خاک ساخته شد تا از جریان‌های سیل‌آسایی که در نزدیکی آتشفشان «توکاچی» (Tokachi) به راه می‌افتاد جلوگیری کند. البته رنگ آبی شگفت انگیز این دریاچه از مواد معدنی حل شده در آن به وجود آمده است.

دریاچه آبی

پارک ساحلی هیتاچی

پارک ساحلی «هیتاچی» (Hitachi) به خاطر دشت گل‌های آبی‌اش شهرت دارد که «نموفیلاس» (nemophilas) نامیده می‌شوند و در بهار سرتاسر پارک را می‌پوشانند. این پارک ۱۹۰ هکتار مساحت داشته و بیش از ۴/۵ میلیون گل هر آوریل سطحش را می‌پوشانند. در فصل پائیز بوته‌های «کوچیا» (kochia) پارک را پر کرده و به رنگ سرخ درخشان در می‌آید. هر دوی این مناظر به یک اندازه می‌توانند شما را مسحور کنند.

پارک ساحلی هیتاچی در ژاپن

پارک گوکایاما

«پارک گوکایاما» (Gokayama) بخشی از میراث جهانی یونسکو بوده و به خاطر خانه‌های روستایی سنتی «گسشوزوکوری» (gasshozukuri) شهرت دارد. این خانه‌ها که قدمتی بیش از صد سال دارند سقف‌هایی جالب توجه و متمایز داشته و می‌توانند برف سنگین را هم تحمل کنند. گوکایاما کمتر از «شیراکاواگو» (Shirakawa-gō) قابل دسترس بوده و در نتیجه دهکده‌هایش آرام‌تر و خلوت‌تر هستند.

پارک گوکایاما در ژاپن

جنگل های بامبوی ساگانو

«جنگل بامبوی ساگانو» (Sagano) در «آراشیاما» (Arashiyama) منطقه‌ای در حومه غربی کیوتو واقع شده است. مسیرهای پیچ در پیچی از دل بامبوهای بلند عبور می‌کنند و نور خورشید از لا به لای برگ‌هایشان به پایین می‌تابد و تأثیری شگفت انگیز دارد. صدای تنه این بامبوها که با جریان باد تکان می‌خورند، جزو شاخصه‌های مهم این جنگل مسحور کننده است.

جنگل های بامبوی ساگانو

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}