ساختمان شهرداری پراگ؛ شاهکاری از معماری هنر نو در اروپا

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1397/6/4
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

ساختمان شهرداری پراگ، یکی از شاهکارهای معماری هنر نو در اروپا به حساب می‌آید و بزرگ‌ترین سالن موسیقی در شهر پراگ را در برمی‌گیرد.

تور اروپا

«ساختمان شهرداری پراگ» (Municipal House in Prague)، در مجاورت «برج باروت» (Powder Tower) و مکانی قرار گرفته که قبلاً کاخ دربار سلطنتی واقع شده بود. اگر به دنبال کنسرت موسیقی کلاسیک هستید یا می‌خواهید شامی خوشمزه را در مکانی شیک صرف کنید، بازدید از کاخ شهرداری پراگ را از دست ندهید. همچنین اگر به سبک معماری «هنر نو» یا همان «آرت نووُ» علاقه داشته باشید، می‌توانید از تور راهنمای آن کمک بگیرید و ساختمان را بگردید.

ساختمان شهرداری پراگ

پادشاه بوهم از سال 1383 تا 1485 میلادی در کاخ دربار سلطنتی سکونت داشت که بعدها آن را به طور کامل خراب کردند و ساختمان شهرداری امروزی در سال 1905 جایگزین آن شد و فعالیت رسمی خود را 7 سال بعد آغاز کرد. یکی دیگر از دلایلی که این بنا از لحاظ تاریخی اهمیت ویژه‌ای دارد، این است که کشورهای چک و اسلواکی، استقلال خود را در سال 1918 میلادی در این ساختمان اعلام و دولت جدید چکسلواکی را تأسیس کردند. بزرگ‌ترین سالن موسیقی در پراگ، یعنی «سالن اسمتانا» (Smetana hall) در این مکان واقع شده و در دیزاین داخلی آن از سبک هنر نوین استفاده کرده‌اند که جزئیاتش حیرت‌آور است.ساختمان شهرداری پراگ

در واقع می‌توان گفت که معماری ساختمان شهرداری در مجموع، یکی از بهترین نمونه‌های معماری آرت نوو در اروپا به حساب می‌آید. برای دیزاین این بنا، 2 مسابقه برگزار کردند؛ اما هیچ‌کدام از طرح‌های پیشنهادی مورد قبول واقع نشدند. عمارت شهرداری پراگ در آن زمان، نمادی از دموکراسی و ملی‌گرایی کشور چک به شمار می‌رفت و طرح‌های ارائه شده به میزان کافی در شأن این مکان نبودند. درنهایت این پروژه به «اسوالد پولیوکا» (Osvald Polívka) و «آنتونین بالشانک» (Antonín Balšánek) واگذار شد که با موفقیت، یکی از شاهکارهای معماری را به جهان تحویل دادند.ساختمان شهرداری پراگ

عمارت شهرداری، یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های واقع در «میدان جمهوری» (Republic Square) به حساب می‌آید و برای نمای بیرونی آن از پنجره‌های رنگی، دیوارنگاری و سنگ‌کاری‌های پر جزئیات با حاشیه‌های طلایی رنگ استفاده شده است. در داخل، پلکانی مرمر شما را به سالن اسمتانا می‌رساند که با صدها چراغ، نورانی شده و برای دکور دیوارهای آن از نقاشی‌های دیواری کمک گرفته‌اند. با توجه به محله‌ای که این ساختمان در آن قرار گرفته و اهمیتش از لحاظ تاریخی، اگر رستوران یا کافه‌ی آن را برای صرف غذا انتخاب کنید، طبیعتاً در مقایسه با جاهای دیگر با قیمت‌های گران‌تری روبه‌رو خواهید شد. همچنین «ارکستر سمفونی ملی چک» نیز در سالن اسمتانا برگزار می‌شود و می‌توانید برای خود بلیت تهیه کنید و از کنسرت آن‌ها لذت ببرید.


آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}