از پاریس این سوغاتی ها را با خود ببرید

نیلوفر عباسیان
 • نیلوفر عباسیان
 • 1397/6/25
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

هر کسی که سفر می‌کند بخشی از وقت خود را به خریدن سوغاتی اختصاص می‌دهد و سعی می‌کند چیزی را انتخاب کند که خاطرات شیرین سفر را برایش زنده کند.

تور اروپا

دوستان و بستگان شما حتماً مشتاق شنیدن تجربه‌ی تور پاریس هستند. بردن سوغاتی‌های دلنشین پاریسی هم محبت و دوستی شما را نشان می‌دهد و هم اطرافیان شما را در لمس این تجربه شریک می‌سازد. به علاوه یادگاری بردن قطعه‌ای از این شهر بر دلتنگی شما هم مرهم خواهد بود چرا که لحظات رؤیایی گردش در پاریس همیشه شما را دلتنگ خواهد کرد. در این مطلب بهترین سوغاتی‌هایی که می‌توانید از پاریس با خود ببرید را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. بلیت مترو پاریس

مترو عنصر مهمی در زندگی روزمره مردم پاریس است. در زمان حضور در این شهر حتماً شما هم همانند مردم بومی زیاد با مترو سفر خواهید کرد چرا که در عرض چند دقیقه می‌توانید به راحتی از کلیسای نوتردام به برج ایفل برسید. به یاد داشته باشید تعدادی از بلیت‌های متروی استفاده شده را یادگاری نگه دارید.

بلیت مترو پاریس

۲. اشیایی از بوکینیست

«بوکینیست» (Bouquinistes) به کتاب‌فروش‌های در حاشیه رود «سن» (Seine) گفته می‌شود که کتاب‌های عتیقه و دست دوم و پوسترها و نقاشی‌هایی از مناظر پاریس را می‌فروشند. می‌توانید همچنان که از پیاده‌روی در کنار رود سن لذت می‌برید گنجینه‌های بوکینیست‌های حاضر در آن‌جا را را با لذت تماشا و اشیایی یادگاری خرید کنید.

سوغات پاریس فرانسه

۳. کلاه بره

کلاه «بره» (beret) از سوغاتی‌ های معروف فرانسه محسوب می‌شود که از قرن نوزدهم تولید آن آغاز شده است و هنوز هم وقتی کسی یک فرد پاریسی را تصور می‌کند کلاه بره در ذهنش نقش می‌بندد. اگرچه در واقع شما افراد زیادی را با کلاه بره در پاریس نمی‌بینید اما این کلاه پشمی دست‌باف عمیقاً با استایل پاریسی و فرانسوی گره خورده است و در مغازه‌های سوغات فروشی آن را به وفور خواهید دید و می‌توانید از بین آن کلاه بره مناسب برای خودتان را انتخاب کنید.

سوغات پاریس فرانسه

۴. ماکارون

یکی از کارهایی که همه در سفر به پاریس انجام می‌دهند امتحان کردن ماکارون‌ های معروف آن مانند «لادوره» (Ladurée) است. در فروشگاه لادوره که خود از حال و هوای پاریسی سرشار است، می‌توانید این شیرینی ساندویچی‌های رنگارنگ و خوشمزه که یکی از معروف‌ترین شیرینی‌های فرانسوی است را تست کنید و چند بسته از آن برای عزیزانتان به خانه ببرید تا در این طعم اصیل پاریسی شریک شوند. «پاولز» (Paul’s) ماکارون‌ خوشمزه‌ی پاریسی دیگری است که می‌توانید به سراغ آن بروید.

ماکارون در پاریس

۵. شکلات

شکلات‌سازی‌های فوق‌العاده‌ای در پاریس یافت می‌شوند که حتماً باید به سراغ آن‌ها بروید چرا که این هدیه هر کسی را خوشحال می‌کند. مزیت شکلات‌ های پاریسی این است که به همان شکلی هستند که در تصویر روی جعبه دیده می‌شود و وقتی آن‌ها را در دهان می‌گذارید گویی انفجاری از طعم‌ها رخ می‌دهد که هر کدام با دیگری تفاوت دارد. عاشقان شکلات از امتحان کردن و حدس زدن مواد به کار رفته در هر کدام از آن‌ها لذت می‌برند. برای خرید شکلات اعلی، فروشگاه‌های شکلات «آلن دوکاس» (Alain Ducasse) را به شما معرفی می‌کنیم. «جف د بروژ» (Jeff de Bruges) شکلات‌سازی دیگری است که پنج شعبه در پاریس دارد و شکلات‌های آن علاوه بر طعم عالی، قیمت مناسب‌تری دارند.
بهترین شکلات فروشی های پاریس

۶. بلوز ملوانی

لباس راه راه موسوم به ملوانی یکی از مدهای کلاسیک پاریس محسوب می‌شود و بسیاری از مردم پاریس آن را در کمد خود دارند. اگر به سبک مد و لباس پاریس علاقمند هستید یک بلوز ملوانی برای خودتان یادگاری بخرید. این بلوزها را می‌توانید در فروشگاه‌های «گپ» (GAP) یا مغازه‌های پوشاک و اشیای به سبک قدیمی بیابید.

سوغات پاریس

۷. تابلو نقاشی از میدان ترتر

سری به «مونمارتر» (Montmartre) حتماً در برنامه‌ی گردش شما در پاریس وجود خواهد داشت. مونمارتر یکی از جذاب‌ترین و هنری‌ترین محله‌ های پاریس شناخته می‌شود. در «میدان ترتر» (Place du Tertre) هنرمندان زیادی را مشاهده خواهید کرد که تمام روز به نقاشی کشیدن مشغول هستند. خریدن تابلوی نقاشی از این هنرمندان یک یادگاری اصیل و ماندگار برای شما خواهد بود. دقت کنید تابلوهایی که به این نام و با قیمت ارزان‌تر در سوغات فروشی‌های مجاور فروخته می‌شوند جعلی هستند و به کسب و کار هنرمندان میدان ترتر ضربه می‌زنند.

سوغات پاریس فرانسه

۸. پنیر

پنیر یکی از سوغاتی‌های معروف فرانسه و یکی از بهترین خوراکی‌هایی که می‌توان سوغاتی برد، به شمار می‌آید. بیش از چهارصد نوع پنیر در فرانسه وجود دارد و در نتیجه شما انتخاب‌های زیادی پیش رو خواهید داشت که در این خصوص می‌توانید از فروشنده یا مردم محلی کمک بگیرید تا بر اساس ذائقه‌ی شما بهترین پنیر را به شما معرفی کنند. «لا فرمت» (La Fermette) یکی از بهترین پنیرفروشی‌های پاریس واقع در خیابان «مونتورگوی» (Montorgueil) است.

سوغات پاریس فرانسه

نیلوفر عباسیان نیلوفر عباسیان
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}