کارهایی که نباید در سفر به رم انجام دهید

طناز قربانی
 • طناز قربانی
 • 1397/10/25
 • 3 دیدگاه
{{selectedRate}}

به نظر می‌رسد قوانین شهر رُم کمی پیچیده‌تر از شهرهای دیگر جهان باشد. شاید باور نکنید که این شهر تاریخی و زیبا قوانین عجیبی داشته باشد، اما در این شهر هم کارهایی وجود دارد که انجام دادن یا ندادن آن‌ها دارای اهمیت است. 

تور اروپا

به هر کشور یا شهری که سفر می‌کنید، باید قوانین آنجا را رعایت کنید. به نظر می‌رسد قوانین کشور ایتالیا کمی بیشتر از حد معمول باشد. زمانی‌که به رُم سفر می‌کنید، باید مراقب غذا خوردن، حمل‌ونقل، رفتارهای اجتماعی و دیگر قوانین شهر باشید تا سفری هرچه بهتر داشته باشید. با ما همراه باشید تا درباره‌ی کارهایی که نباید در سفر به رُم انجام دهید بیشتر بخوانید.

در حال راه رفتن غذا نخورید

زمان غذا خوردن در ایتالیا امری مقدس محسوب می‌شود و طولانی بودن زمان ناهار و شام در ایتالیا شهرت جهانی دارد. اگرچه غذاهای خیابانی اکنون در ایتالیا به محبوبیت زیادی دست پیدا کرده‌اند، با این‌حال بهتر است هنگام خوردن این غذاها جایی برای نشستن پیدا کنید. مردم ایتالیا در حال راه رفتن غذا نمی‌خورند و نوشیدنی نمی‌نوشند پس بهتر است شما هم این قانون را رعایت کنید. البته این قانون شامل «جلاتو» یا همان بستنی نیست.

سفر به رم

بلافاصله غذای تان را بخورید

زمانی‌که در رستوران‌ های رم هستید، بهتر است به محض اینکه غذای‌تان آورده شد آن را میل کنید؛ حتی اگر در یک جمع هستید و غذای شما سریع‌تر از بقیه آماده شد. می‌توانید به دوستان‌تان بگویید که منتظر آمدن غذای آن‌ها خواهید ماند اما این تنها یک تعارف برای نشان دادن یک رفتار خوب است. ایتالیایی‌ها همیشه به شما خواهند گفت که پیش از سرد شدن غذا آن را زودتر میل کنید. غذا خوردن یک مراسم اجتماعی و فرهنگی بسیار مهم در ایتالیا تلقی می‌شود بنابراین باید از آن لذت برد.

قوانین غذا خورد در رم

بعد از ظهر کاپوچینو سفارش ندهید

این یکی از مهم‌ترین قوانین غذا خوردن در ایتالیا است: بعد از ظهر کاپوچینو سفارش ندهید. کاپوچینو به عنوان یک نوع قهوه برای صبحانه استفاده می‌شود و باید صبح زود به همراه شیرینی خورده شود. میزان شیر موجود در کاپوچینو، باعث اختلال در هضم غذا می‌شود و این مسئله برای ایتالیایی‌ها اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل است که آن‌ها قهوه‌ی سیاه و دیگر نوشیدنی‌هایی که به هضم غذا کمک می‌کنند را سفارش می‌دهند.

سفر به رم

در میادین اصلی شهر غذا نخورید

شهردار رم قانونی را تصویب کرده که به شهروندان اجازه‌ی خوردن غذا در نزدیکی فواره‌ی معروف شهر را نمی‌دهد. چنین قانونی برای شهری که پر از آثار تاریخی است کمی سخت‌گیرانه است اما هزینه‌های مراقبت و تعمیر این آثار تاریخی بسیار گران است و مردم باید تمام تلاش خود را برای حفظ این آثار به‌کار بگیرند. پله‌ های اسپانیایی به تازگی توسط برند لوکس ایتالیایی «بولگاری» با هزینه‌ی ۱/۵ میلیون یورو بازسازی شد. پیش از این، این پله‌ها پر از زباله و آدامس بود به همین دلیل «پائولو بولگاری» مدیر برند بولگاری پیشنهاد داد تا قوانین سخت‌گیرانه‌تری برای بازدید از این پله‌ها قرار دهند.

سفر به رم

حواس تان به ساعات کاری باشد

از آن جایی‌که بیشتر رستوران‌ها به‌صورت خانوادگی اداره می‌شوند،‌ یک یا دو روز در هفته، معمولا یکشنبه یا دوشنبه و گاهی اوقات چهارشنبه به دلیل استراحت تعطیل هستند. خیلی از مغازه‌ها صبح‌های شنبه تعطیل هستند پس حتما پیش از رفتن، ساعات کاری فروشگاه‌ها را چک کنید. بیشتر موزه‌ های رم، به جز  کولوسئوم و واتیکان روزهای دوشنبه تعطیل هستند. سعی کنید گذرتان به اداره‌ی پست نیافتد؛ زیرا این اداره به تعطیل کردن در ساعات غیر عادی شهرت دارد. برای مثال ساعت ۱:۳۵ دقیقه‌ی ظهر در روزهای کاری، اداره تعطیل می‌شود.

روزهای تعطیل در رم

زیاد انعام ندهید

پیش‌خدمت‌ها در ایتالیا معمولا حقوق خوبی دارند؛ بنابراین نیازی نیست مشتریان برای کمک به آن‌ها انعام دهند. انعام و حق سرویس معمولا در صورت‌حساب محاسبه می‌شود و سرویس‌هایی مانند نان که بر روی میز قرار دارند، در صورت مصرف یا عدم مصرف، با مبلغ پایانی محاسبه خواهند شد. معیار خاصی برای دادن انعام وجود ندارد اما معمولا بر اساس قیمت غذاها، تعداد میهمانان و سطح خدمات پرداخت می‌شود.

سفر به رم

انتظار خدمات بدون نقص نداشته باشید

برخی گردشگران از سطح خدماتی که در ایتالیا به مشتریان داده می شود گله‌مند هستند. به دلایل فرهنگی مختلفی ازجمله حقوق پائین‌تر و برتری اوقات فراغت نسبت به سودمندیِ کار، خدمات مشتریان به اندازه‌ی دیگر کشورهایی که فکر اقتصادی دارند، خوب نیست. آموزش‌های لازم به اندازه‌ی کشوری مثل آمریکا، به کارکنان جدید داده نمی‌شود و انتظار می‌رود مشتریان ایتالیایی برای حق‌شان مبارزه کنند.

سفر به رم

خجالت نکشید

اگر از خدمات ناراضی هستید، خجالت نکشید و آنچه احتیاج دارید را به‌ زبان بیاورید یا نارضایتی خود را ابراز کنید. مردم ایتالیا به‌خوبی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند و همیشه به کوچک‌ترین جزئیات اهمیت می‌دهند. تعجبی ندارد که برخی از بهترین هنرمندان، ایتالیایی هستند. اگر پیش‌خدمت برای‌تان غذای اشتباه آورد حتما به او بگویید. اگر در جایی یک صف طولانی دیدید، خجالت نکشید و با احترام علت تشکیل شدن صف و جایگاه‌تان در آن صف را جویا شوید.

سفر به رم

از شروع صحبت نترسید

مردم ایتالیا، مردمی خون‌گرم و اجتماعی هستند و به صحبت کردن علاقه‌ی زیادی دارند. این علاقه شامل حال خارجی‌ها هم می‌شود و ایتالیایی‌ها از این‌که با گردشگران صحبت کنند لذت می‌برند. از سوال پرسیدن نترسید و کمی با مردم محلی در رستوران‌ها، کافه‌ها و مغازه‌ها صحبت کنید. مردم رُم علاقه دارند دوستان بین‌المللی داشته باشند و از این طریق کمی هم انگلیسی تمرین کنند. زمانی‌که در ایتالیا به‌سر می‌برید، برقراری ارتباط با مردم این کشور هم آسان است و هم باعث می‌شود کمی زبان تمرین کنید.

سفر به رم

از مسیرها منحرف نشوید

زیبایی شهر رم در خیابان‌های باریک و پر پیچ‌وخم و کوچه‌های زیبای آن است که هر لحظه می‌توانند شما را غافلگیر کنند. حتی در نقاط گردشگری هم باید حواس خود را جمع کنید. رفتن به داخل یک کوچه‌ی باریک می‌تواند شما را کاملا از مسیرتان منحرف کند و به نقطه‌ای ببرد بسیار دورتر از آن جایی‌که بودید. برای مثال گفته می‌شود تراستِوِر (Trastevere) بهشت گردشگران و دانشجویانی است که در رُم درس می‌خوانند، اما اطراف کلیسای سانتا سیسیلیا (Santa Cecilia) کوچه‌هایی بسیار آرام و زیبا وجود دارند. اگر به داخل این کوچه‌ها بروید، از مونته‌ ورده (Monteverde) سر در می‌آورید که کاملا از مرکز شهر دور است و مردم محلی در آن‌جا زندگی می‌کنند.   

سفر به رم

طناز قربانی طناز قربانی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}