در زوریخ از کجا پنیر بخریم؟

نیلوفر عباسیان
 • نیلوفر عباسیان
 • 1397/11/1
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

در سفر به زوریخ با دیدن بشقاب‌های محتوی پنیرهای وسوسه‌ برانگیز حتماً دلتان خواهد خواست کمی از آن بخرید و با خود ببرید. اما این پنیرهای خوش‌طعم را از کجا بخریم؟

تور اروپا

پنیرهای تحت گواهی موسوم به «آ او پی» (AOP) در سوئیس به معنی «نام‌گذاری بر اساس محل تولید اولیه»، پنیرهای باکیفیت این منطقه و تهیه شده از شیر خام مرغوب هستند که می‌توانید انواع گرویر (Gruyere)، امنتالر (Emmentaler)، اسبرینز (Sbrinz) و غیره از آن‌ها را در هر سوپرمارکت محلی بیابید. اگر می‌خواهید پنیرهای خاص تولید صنعتی و باکیفیت بالا را در فروشگاه‌ها تست کنید و در کاغذهای پنیر جذاب پیچیده و با خود ببرید، فروشگاه‌هایی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم را به خاطر بسپرید. علاقمندان به پنیرهای پر عطر و بو به سراغ پنیرهای با شیر خام به جای پنیرهای پاستوریزه و ترمالیزه بروند. برای سالم ماندن پنیر در سفر طولانی از فروشنده بخواهید آن را برای شما به‌صورت وَکیوم بسته‌بندی کند.

جهت مشاهده تورهای زوریخ آژانس مسافرتی ایوار روی لینک زیر کلیک کنید.

https://www.eavar.com/tours/%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%D8%B2%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%AE-%D9%84%D9%88%D8%B3%D8%B1%D9%86/

۱. شس اند بروت

شِس اند بروت (Chäs & Brot) یک پنیر فروشی محلی در ولیسهوفن (Wollishofen) زوریخ است که بیش از ۱۰۰ نوع پنیر در آن یافت می‌شود. شِس اند بروت اغلب پنیرهای مرغوب از آلپ سوئیس و انواع طبیعی و صنعتی دیگر را عرضه می‌کند که به ندرت در جای دیگری می‌توانید پیدا کنید. گفتنی است پنیرهای خوشمزه‌ای از فرانسه هم می‌توانید در این فروشگاه ببینید. مجموعه‌ی پنیرهای این فروشگاه به‌طور مداوم تغییر می‌کند و هر چند وقت یک‌بار که به آن سری بزنید، می‌توانید محصولات جدیدی در ویترین ببینید و از آنها امتحان کنید. پیشنهاد ما پنیر خانگی، پنیر بز شواتزسی (Schwarzsee) و بشقاب پنیر معرکه‌ای است که برای مهمانی‌ها و در مجالس استفاده می‌شود.

پنیر زوریخ

۲. شسیگه اورلیکن

در بخش شمالی زوریخ و در منطقه‌ای معروف به اورلیکُن (Oerlikon) یک پنیرفروشی جالب به نام شِسیگه اورلیکُن (Chäsegge Oerlikon) وجود دارد. این پنیرفروشی زیرمجموعه‌ی قصابی مشهور منطقه به نام زیگلر (Ziegler) است که ۱۱۰ در آن‌جا فعالیت می‌کند. این فروشگاه اگرچه از بیرون کوچک به نظر می‌رسد، اما بیش از ۱۵۰ نوع پنیر را در خود جا داده است. کارکنان خوش‌ برخورد فروشگاه هر زمان که بخواهید تکه‌ای از پنیرهای خوشمزه را برای امتحان کردن در اختیار شما قرار می‌دهند. همچنین مجموعه‌ی گسترده‌ی ماست‌ محلی آن ارزش امتحان کردن را دارد. بیشتر پنیرهای مشهور و درجه یک سوئیس را می‌توانید این‌جا بیابید اما توصیه می‌شود مخلوط فوندوی خانگی را در بین آن‌ها حتماً امتحان کنید. به علاوه اگر از نانوایی کنار مغازه نان داغ هم تهیه کنید، عطر سرمست کننده‌ی فوندو تکمیل می‌شود.

پنیر زوریخ

۳.  تریت کیزه

تریت کیزه (Tritt Käse) فروشگاهی زیبا و چشم‌گیر در بازارچه‌ ویادوکت (Viadukt Markthalle) است. خانواده‌ای که این فروشگاه را می‌گردانند به واقع ماهر هستند و پنیرهای مختلفی از سوئیس، فرانسه و ایتالیا عرضه می‌کنند. اگر به دنبال طعمی جدید و متفاوت هستید سری به تریت‌ کیزه بزنید. بازارچه‌ی ویادوکت فروشگاه‌های خوراکی جذابی دارد و این موجب می‌شود در روزهای شنبه این بازار بسیار شلوغ باشد. برای اینکه با خیال آسوده خرید کنید در روزهای وسط هفته یا صبح زود شنبه به آن‌جا بروید.

پنیر زوریخ

۴. باخزرمارت

باخزِرمارت (BachserMärt) در واقع یک پنیرفروشی نیست، این فروشگاه موادغذایی محصولات تولیدکنندگان و کشاورزان بومی را به فروش می‌گذارد. اگرچه مجموعه پنیر این فروشگاه بسیار بیشتر از یک سوپرمارکت به نظر می‌رسد و پنیرهای درجه یک آلپ را در آن می‌توانید بیابید. اگر در نزدیکی منطقه‌ی کَلکبرایت (Kalkbreite) زوریخ هستید حتماً به این فروشگاه سری بزنید. توصیه می‌شود پنیر سیرون (Cirone) از محصولات باخزِرمارت را امتحان کنید که پنیر رسیده و مقوی آلپی از منطقه‌ی برن به شمار می‌آید.

پنیر زوریخ

نیلوفر عباسیان نیلوفر عباسیان
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}