۱۰ مکان شگفت انگیز در مجارستان که حتی محلی ها از آن بی خبرند

رضا‍ رجب پور
 • رضا‍ رجب پور
 • 1398/1/18
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

مجارستان با داشتن برخی از جاذبه‌های حیرت‌انگیز و ناشناخته، حتی برای مردم محلی خود نیز تازگی دارد. این جاذبه‌ها محدود به بوداپست نشده و در سراسر کشور مشاهده می‌شوند.

تور اروپا

سراسر مجارستان با شگفتی‌های طبیعی حیرت‌انگیز و محوطه‌های تاریخی پرابهت انتظار شما برای کشف شدن را می‌کشد. در حالی‌که عده‌ی زیادی از زیبایی‌های بوداپست آگاه هستند، بیرون از پایتخت کشور پر از مکان‌های شگفت‌انگیزی است که شاید حتی مردم محلی از آن خبر نداشته باشند.

خانه های شناور بوکود

یکی از مخفی‌ترین رازهای سربه‌مهر در مجارستان، این خانه‌های شناور هستند که دهکده‌ی ماهیگیری بوکود (Bokod) را تشکیل می‌دهند. این خانه‌ها بر روی پایه‌های چوبی بنا شده‌اند و مسیرهای چوبی شما را به کلبه‌های ماهیگیری بر روی آب می‌رسانند. کلبه‌هایی که محلی ایده‌آل برای عکاسی هستند. آب دریاچه در تمام طول سال، به لطف یک نیروگاه برق در همین حوالی، گرم است؛ به این معنی که می‌توان در هر فصلی از سال در این منطقه ماهیگیری کرد، زیرا آب در زمستان یخ نمی‌زند.

مجارستان

استرگوم

استرگوم (Esztergom) که بین قرن‌های دهم تا سیزدهم میلادی پایتخت مجارستان بود، در شمال این کشور واقع شده است. امروزه، استرگوم با داشتن یک کلیسای حیرت‌انگیز، زیبایی طبیعی و مناظری رو به رودخانه‌ی دانوب، به‌عنوان یکی از زیباترین شهرهای مجارستان شناخته می‌شود.

مجارستان

سربازخانه هایمسکر

این محوطه‌ی نظامی که در طول قرن نوزدهم و تحت فرمانروایی امپراطوری اتریش-مجارستان به‌عنوان یک سربازخانه ساخته شد، در جنوب غربی بوداپست واقع شده و در طول حیات خود شاهد شمار زیادی از ساکنان مختلف بوده است. این مکان که یک سربازخانه‌ی وسیع است، از همان ابتدا و به فرمان فرانتس یوزف اول به‌عنوان محل زندگی سربازان شوروی مورد استفاده قرار گرفت. سربازخانه‌ی هایمَسکِر (Hajmáskér) که تاریخی شگرف دارد، در خلال اشغال لهستان به دست نازی‌ها در جنگ جهانی دوم نیز محلی برای زندگی سربازان آلمانی بود. امروزه این سربازخانه کاملاً متروکه شده و دیدار از آن می‌تواند تجربه‌ای منحصر به‌فرد و شگفت‌انگیز باشد.

مجارستان

قلعه سزنک

این قلعه‌ی سبک گوتیک در تپه‌های باکونی (Bakony) در قرن چهاردهم میلادی ساخته شده است. این قلعه که در طول سال‌ها میان مجاری‌ها و ترک‌ها دست‌به‌دست شده است، با خرابه‌های باستانی خود محلی برای آشنایی با تاریخ مجارستان محسوب می‌شود. قلعه‌ی سِزنِک (Csesznek) نمای حیرت‌انگیزی به دره‌ی کوموشو (Kőmosó) دارد.

مجارستان

حوضچه کوهستانی مگر هگی

این حوضچه‌ی کوهستانی حیرت‌انگیز که در سال ۱۹۹۷ در فهرست برترین زیبایی‌های طبیعی مجارستان قرار گرفت، در منطقه‌ی بورشود آبائوی زِمپلِن (Borsod-Abauj Zemplen) واقع شده است. این مکان در ابتدا به‌عنوان یک معدن سنگ نرم مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما در سال ۱۹۰۷ تعطیل شد و در طول سال‌های بعدی، آب فضای خالی موجود را تبدیل به یک حوضچه کرد. این حوضچه که دسترسی به آن از طریق یک تنگه امکان‌پذیر است، مکانی زیبا و آرام برای گردشگران محسوب می‌شود. مِگِر هِگی (Megyer-Hegyi) به لطف موقعیت مکانی غیرمعمول و مشرف به صخره‌های اطراف، محلی ایده‌آل برای عاشقان عکاسی است.

مجارستان

روداس ایووچارنوک

روداس ایووچارنوک (Rudas Ivócsarnok) که در زیر پل الیزابت در بوداپست مخفی شده، یکی از مرموزترین گنجینه‌های شهر است. مجارستان اهمیت فراوانی به آب‌های گرم طبیعی می‌دهد، به همین خاطر چندین حمام آب گرم طبیعی در سراسر بوداپست وجود دارد. چیزی که بسیاری از مردم در مورد این کافه‌ی کوچک مخفی در شهر نمی‌دانند، سرو آب چشمه‌های طبیعی است. گفته می‌شود که این آب دارای خواص درمانی بوده و طعمی متفاوت و شبیه به سولفور می‌دهد. آب این چشمه معمولاً به‌صورت گرم نوشیده می‌شود. گردشگران می‌توانند یک لیوان آب نوشیده یا اینکه بطری‌های خود را با این آب پر کنند. این سالن مخصوص نوشیدن، افراد کمی را به خود دیده و بسیاری از محلی‌ها حتی از وجود آن بی‌خبر هستند.

آبگرم مجارستان

شبه جزیره تیهانی

منطقه‌ی تاریخیِ شبه‌جزیره‌ی تیهانی (Tihany) در شمال کرانه‌های دریاچه‌ی محبوب بالاتون (Balaton) در مجارستان قرار دارد. می‌توان در ساحل شرقی این دریاچه شهر تیهانی با منظره‌ی شگفت‌انگیز مشرف به دریاچه‌ی بالاتون را پیدا کرد. به‌علاوه رستوران‌های فراوان با مناظر حیرت‌انگیز خود، مشغول سرو انواع خوراکی‌های محلی به گردشگران هستند. کلیسای تیهانیِ مسلک بِنِدیکت (Benedict) در مرکز شهر واقع شده و می‌توان در سراسر سال از آن دیدن کرد. شبه‌جزیره به خاطر گل‌های سنبل خود نیز شهرت فراوان دارد. فصل بهار زمان مناسبی برای دیدار از شکوفه‌های گل سنبل است.

تیهانی مجارستان

صومعه پانونهالما

این صومعه که در سال ۹۹۶ میلادی در شمال غربی مجارستان ساخته شده یکی از قدیمی‌ترین بناهای تاریخی کشور و دومین صومعه‌ی بزرگ منطقه‌ای در جهان محسوب می‌شود. این مکان که اساساً از سوی شاهزاده گِزا (Geza) به‌عنوان اولین صومعه‌ی مسلک بندیکت در مجارستان ساخته شده، امروزه میزبان بیش از ۵۰ راهب و همچنین مدرسه‌ای برای پسران است. وسعت این صومعه دیدار از آن را ضروری می‌کند؛ به‌علاوه وجود سبک‌های معماری متنوع به زیبایی پانونهالما (Pannonhalma) افزوده است. گردشگران می‌توانند همراه با یک راهنمای محلی به کاوش از بخش‌های مختلف صومعه بپردازند یا اینکه در فصل تابستان شاهد برگزاری کنسرت‌های مختلف در این مکان باشند.

مجارستان

دریاچه سلید

این دریاچه‌ی کم‌عمق و آب شور در جنوب مجارستان، محلی ایده‌آل برای آن دسته از علاقه‌مندانی است که به دنبال تجربه‌ی یک دریاچه‌ی آب گرم طبیعی در مکانی دورافتاده هستند. ترکیبات معدنی منحصر به‌فرد در آب این دریاچه، اینجا را به محل خوبی برای درمان بیماری‌های عصبی، هورمونی و رماتیسمی تبدیل کرده است. به‌علاوه آب دریاچه به‌هیچ‌وجه بوی سولفور نداده و در اسپای طبیعی آن نیز هیچ اثری از این ماده دیده نمی‌شود. برای ماهیگیری، استراحت در فصل تابستان و برپایی چادر در اطراف دریاچه‌ی سِلید (Szelid)، با مردم محلی همراه شوید.

مجارستان

پارک ملی هورتوباگی

این پارک ملی در شرق مجارستان عناوین متعددی دارد. اینجا بزرگ‌ترین منطقه‌ی حفاظت‌شده در کشور و همچنین بزرگ‌ترین علفزار نیمه‌طبیعی در اروپا است. اگر به‌دنبال کشف چشم‌انداز طبیعی کشور و آشنایی بیشتر با حیاط وحش منطقه هستید، هورتوباگی (Hortobágy) محلی مناسب برای شماست. این پارک ملی که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده، در دوران حکمرانی رژیم کمونیستی مجارستان یک اردوگاه کار اجباری برای زندانیان سیاسی بود. گردشگران همچنین می‌توانند در این دیدار به سراغ پارک حیوانات وحشی رفته و از زیستگاه طبیعی دریاچه‌ی تیسزا (Tisza) دیدن کنند. تماشای آسمان در شب یکی دیگر از جاذبه‌های این پارک ملی است، زیرا هورتوباگی به خاطر آسمان تاریک و عاری از هرگونه آلودگی نوری شهرت فراوان دارد.

پارک جنگلی مجارستان

رضا‍ رجب پور رضا‍ رجب پور
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}