بهترین شکلات های بلژیکی و شکلات فروشی های بروکسل

نیلوفر عباسیان
 • نیلوفر عباسیان
 • 1398/2/10
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

بدون شک شکلاتی بهتر از شکلات های بلژیکی در هیچ کجای دنیا نصیبتان نمی شود.

تور اروپا

شکلات سازی‌های بلژیک بیش از یک قرن است که به این کار مشغول هستند و در پایتخت بلژیک بیش از هر شهر دیگری روی کره‌ی زمین کارخانه‌ی شکلات سازی وجود دارد. بروکسل را می‌توان بهشت عاشقان شکلات توصیف کرد اما به فواره‌های شکلاتی وسوسه برانگیز در مغازه‌های مرکز شهر بسنده نکنید و این مطلب را بخوانید تا شما را برای چشیدن طعم بهترین شکلات‌های بروکسل شما راهنمایی کنیم.

فهرست بهترین شکلات های بلژیکی

۱. مزون پیر مارکولینی

بهترین شکلات سازی شهر را می‌توان پیر مارکولینی (Pierre Marcolini) دانست. پیر مارکولینی در بلژیک کم از یک اسطوره ندارد. او تنها کسی است که دانه‌های کاکائوی فرآوری نشده را شخصاً انتخاب و برشته می‌کند. در مزون پیر مارکولینی (Maison Pierre Marcolini) در محله‌ی سابلون (Sablon) مشتری‌ها می‌توانند شکلات‌هایی از سراسر دنیا، از ساحل عاج تا کوبا، را با طعم تلخ قوی بیابند که همچون جواهر بسته‌بندی شده‌اند.

بهترین شکلات های بروکسل

۲. بلواس

اگر به گلوتن حساسیت دارید اما همچنان شیفته‌ی شکلات هستید، به سراغ بلواس (Belvas) بروید. این شکلات مثل معجزه می‌ماند، ارگانیک، مقرون به‌صرفه، بدون گلوتن و حتی بدون شکر است. شاید باورش کمی برایتان سخت باشد اما این شکلات سازی اولین تولیدی ارگانیک در شمال اروپا است و شکلات‌های آن از انواع شکلات‌های بلژیکی تلخ و شیری نرم ساخته شده‌اند که در دهان آب می‌شوند و تاکنون جوایز مختلفی را از آن خود کرده‌اند.

بلواس - شکلات بروکسل

۳. پسیون شکلات

شکلات حواس انسان را به‌!کار می‌گیرد. بهترین نوع آن باید طوری باشد که ظاهر آن مثل ساتن براق بدرخشد، عطرش هوا را پُر کند و طعمش حس خوشایند عمیقی به فرد بدهد. جوهره‌ی پسیون شکلات (Passion Chocolat) که ماسیمو اوری (Massimo Ori) خالق آن شناخته می‌شود، شور و عشق در فرآیند ساخت آن است. هیچ‌گونه مواد نگهدارنده، عصاره یا کنسانتره در این‌جا یافت نمی‌شود؛ همه چیز خالص و به‌طور فوق‌العاده‌ای متعادل شده است. شکلات تلخ ۸۵ درصدی آن بدون احساس طعم تلخی در دهان آب می‌شود و بیسکوییت پرالین آن ترکیب سحرآمیزی از آجیل و کارامل دارد که طعم آن فراموش نشدنی خواهد بود. حس چشایی شما در پسیون شکلات ماجراجویی را تجربه خواهد کرد.

بهترین شکلات های بروکسل

۴. گالر شکلاتیر

ژان گالر (Jean Galler) پسر یک نانوا بود که اولین شکلات فروشی خود را در سن ۲۱ سالگی باز کرد اما امروز با ترکیب متحیرکننده‌ی طعم شکلات‌هایش در گالر شکلاتیر (Galler Chocolatier) شناخته می‌شود. با ترکیب شکلات سفید با مارزیپان و پسته، ترافل‌های تمشک و پرالین‌های تهیه شده از خمیر بادام و پرتقال می‌توان گفت «گالر» دست کمی از یک نابغه ندارد. همچنین گیفت باکس‌های جذاب و ماکارون‌های خوشمزه در فروشگاه مشتری‌ها را به خود خیره می‌کند.

بهترین شکلات های بروکسل

۵. فدریک بلوندیل

شکلات سازی فدریک بلوندیل (Frederic Blondeel) را می‌توان دنج‌ترین جایی معرفی کرد که یک عصر دل‌انگیز را در آن سپری کنید و خوشمزه‌ترین هات چاکلتی که در زندگی داشته‌اید را بنوشید. فضای داخل آن مدرن اما همچنان گرم و صمیمی است. پرالین پشن فروت و ترافل‌های شکلاتی از چیزهای عجیب مثل انگور فرنگی سیاه را می‌توانید در این‌جا سفارش دهید و بستنی مخصوص و محبوب فدریک بلوندیل را هم امتحان کنید.

بهترین شکلات های بروکسل

پرسش‌های متداول

بهترین شکلات های بلژیکی کدامند؟
میتوان از بهترین شکلات های بلژیکی به مزون پیر مارکولینی، بلواس، پسیون شکلات، گالر شکلاتیر و... اشاره کرد.
فدریک بلوندیل کجاست؟
شکلات سازی فدریک بلوندیل (Frederic Blondeel) را می‌توان دنج‌ترین جایی معرفی کرد که یک عصر دل‌انگیز را در آن سپری کنید و خوشمزه‌ترین هات چاکلتی که در زندگی داشته‌اید را بنوشید.
نیلوفر عباسیان نیلوفر عباسیان
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}