۱۰ نمونه از بهترین رستوران های اوساکا

طناز قربانی
 • طناز قربانی
 • 1398/2/18
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

بهترین‌ رستوران‌های اوساکا را بشناسید تا در سفر به این شهر زیبا برخی از بهترین غذاهای ژاپنی و حتی بین‌المللی که توسط سرآشپزهای ماهر تهیه می‌شوند را امتحان کنید.

تور اروپا

اوساکا دومین شهر بزرگ ژاپن است. در سفر ژاپن باید بدانید غذاهای این شهر کاملا منحصربه‌فرد هستند. اوساکا زمانی با نام «آشپزخانه ملت» شناخته می‌شد. این شهر امروزه دارای رستوران‌های فراوانی است؛ از رستوران‌هایی با ستاره‌ میشلن و رستوران‌های لوکس گرفته تا رستوران‌ها و غذاخوری‌های ارزان. در ادامه با برخی از بهترین رستوران‌ها و غذاخوری‌های اوساکا آشنا خواهید شد. همچنین میتوانید برای آشنایی بیشتر با این شهر به مقاله جاهای دیدنی اوساکا مراجعه فرمایید.

فوجیا ۱۹۳۵

رستوران فوجیا ۱۹۳۵ (Fujia 1935) در سال ۲۰۰۳ توسط تِتسویا فوجی وارا (Tetsuya Fujiwara) تاسیس شد. تتسویا فوجی وارا در ایتالیا و اسپانیا تعلیم آشپزی دیده بود. رستوران اسپانیایی فوجیا ۱۹۳۵ در سال ۲۰۱۲، موفق به کسب ۳ ستاره‌ی میشلن شد. منوی این رستوران شامل غذاهایی تهیه شده از سبزیجات فصلی، گوشت و غذاهای دریایی است که به زیباترین شکل ممکن سرو می‌شوند. اسپاگتی با خرچنگ، لوبیا و میمورِتو (Mimoretto)، یکی از غذاهای این رستوران هستند. خرچنگ‌ها از سِنشو (Senshu) در اوساکا تهیه می‌شوند. تانبا کورومامه (Tanba kuromame) یکی‌دیگر از غذاهای این رستوران است و از لوبیاهای خاصی تهیه می‌شود که در تانبا (Tanba) در کیوتو تولید می‌شوند. در منوی رستوران نوشیدنی‌های متنوعی هم دیده می‌شود که می‌توانید همراه غذای خود سفارش دهید.

سفر به اوساکا

میزونو

رستوران میزونو (Mizuno) در سال ۱۹۴۵، کمی پس از پایان جنگ جهانی دوم افتتاح شد. این رستوران قدیمی‌ترین اوکونومیاکی (Okonomiyaki) یا رستوران «پنکیک ژاپنی» در اوساکا است. مواد اولیه‌ی این رستوران از بازار کورومون (Kuromon) خریداری می‌شوند. از این مواد برای درست کردن انواع پنکیک با تاپینگ‌های مختلف استفاده می‌شود. اگر به این رستوران می‌روید، فراموش نکنید یامایمویاکی (Yamaimo-yaki) را امتحان کنید. سال‌های زیادی است که این پنکیک در ژاپن شهرت دارد. خمیر این پنکیک از آرد و تخم مرغ تهیه می‌شود اما در رستوران میزونو، به جای آرد از سیب‌زمینی شیرین استفاده می‌شود. استفاده از سیب‌زمینی شیرین به جای آرد باعث می‌شود بافت پنکیک بسیار نرم شود. شیرینیِ طبیعی سیب‌زمینی به همراه گوشت و سبزیجاتی که روی آن قرار می‌گیرد مزه‌ای منحصربه‌فرد به این غذا می‌بخشد.

سفر به اوساکا

هاجیمه

سرآشپز هاجیمه یونِدا (Hajime Yoneda) در سال ۲۰۰۸ این رستوران را افتتاح کرد. او تنها پس از گذشت یک سال و پنج ماه موفق به کسب سه ستاره میشلن شد. کسب ستاره در این مدت کوتاه در تاریخ میشلن رکورد محسوب می‌شود. یونِدا به عنوان یک سرآشپز، دارای یک زندگی درخشان و البته منحصر‌به‌فرد است. رشته‌ی تحصیلی او در دانشگاه الکترونیک بود و از رستورانش به عنوان آزمایشگاهی برای غذاهای فرانسوی استفاده می‌کند. هاجیمه در هر فصل در منوی خود تغییراتی ایجاد می‌کند و همیشه عصاره‌ای از آشپزی ژاپنی را به غذاهای خود وارد می‌کند. او با تغییراتی که در غذاهای فرانسوی ایجاد می‌کند زیباترین، خوش‌عطرترین و خوشمزه‌ترین غذا را برای‌تان فراهم می‌کند.

سفر به اوساکا

زوبورایا

علامت بزرگ زوبورایا (Zuboraya) که به شکل یک بادکنک‌ماهیِ بزرگ است، یکی از نشانه‌های شهر اوساکا محسوب می‌شود. اگر می‌خواهید غذای تِک چیری (tecchiri)، نوعی غذا با بادکنک‌ماهی، را با قیمتی مناسب سفارش دهید، زوبورایا همان جایی است که باید بروید. این رستوران از بادکنک ماهی‌های تازه که از بازار ماهی غرب ژاپن خریداری می‌شوند، برای طبخ غذا استفاده می‌کند. چاشنی پونزو (ponzu) در این رستوران به صورت دستی و با استفاده از سوداچی (sudachi)، نوعی لیموی ژاپنی، تهیه می‌شود. در انتهای غذا می‌توانید سوپ خوشمزه‌ی برنج را امتحان کنید.

سفر به اوساکا

سائکی

رستوران سائِکی (Saeki) که دارای ستاره‌ی میشلن است، بهترین رستوران سوشی در اوساکا محسوب می‌شود. این رستوران داری فضایی لوکس و سطحِ بالا است. رستوران سائِکی تنها ۱۰ صندلی دارد که مشتریان می‌توانند روی آن‌ها بنشینند و آماده شدن غذای خود را تماشا کنند. در همین حین، سرآشپز سائِکی، منو، تاریخچه‌ی مواد اولیه‌ی غذا و غذاهایی که مشتریان می‌توانند سفارش دهند را برای‌شان توضیح می‌دهد. تناسب جالبِ میان برنج و تاپینگِ سوشی از ویژگی‌های مهم سرآشپز سائِکی است.بافت برنج در غذاهای این رستوران بسیار نرم است و با ماهی‌ِ فصلیِ سوشی ترکیب زیبایی را به وجود آورده است.

رستوران های اوزاکا

یامچان

یامچان (Yamchan) یکی از محبوب‌ترین رستوران‌های تاکایوکی (takoyaki) در اوساکا است. تاکایوکی نوعی اسنک معروف ژاپنی است و ریشه در شهر اوساکا دارد. ویژگی‌ِ خاص تاکایوکی‌های یامچان، طعم خمیر آن است. خمیر این اسنک، از ترکیب سوپ مرغ که با سبزیجات و میوه‌های مختلف طبخ شده، با نوعی سوپ ژاپنی از جلبک و ماهی تهیه می‌شود. این خوراک خوشمزه را در تابه‌های مخصوص تاکایوکی، در دمای بسیار بالا درست می‌کنند. سطح خارجی تاکایوکی برشته می‌شود و داخل آن نرم و کِرِمی باقی می‌ماند. این اسنک بدون سس هم خوشمزه است اما بهتر است آن‌را با سس سویا یا پونزو امتحان کنید. 

سفر به اوساکا

تاکاما

رستوران تاکاما (Takama)، رستورانی مخصوص سرو سوبا (Soba)، نوعی نودل ژاپنی، است. این رستوران دارای ستاره‌ی میشلن است و سوباهای خوشمزه‌ و باکیفیتی در محیط شیک و مدرنِ خود سرو می‌کند. یکی از سوباهای بسیار خوب این رستوران، جیوواری سوبا (Jyuwari Soba) نام دارد و به طور کامل از آرد گندم سیاه تهیه می‌شود. در تهیه‌ی این غذا، از هیچ‌ نوع تخم‌مرغ یا سیب‌زمینیِ شیرین رنده شده، استفاده نمی‌شود. نودل‌های باریکِ این غذا طعم قویِ گندم سیاه را دارند و حتی بدون نمک و سس هم بسیار خوشمزه هستند. تِمپورا (Tempora) یکی دیگر از غذاهایی است که می‌توانید در این رستوران امتحان کنید. یک سوبای سرد با تمپورا از غذاهایی است که پیشنهاد می‌شود حتما سفارش دهید.

سفر به اوساکا

یائه کاتسو

کوشی کاتسو (Kushikatsu) نوعی گوشت سرخ‌شده همراه با سبزیجات است که به صورت سیخ‌‌شده سرو می‌شود. یکی از دلایل شهرت اوساکا همین غذا است. گفته می‌شود ریشه‌ی این غذا به رستورانی کوچک در شینسِکای (Shinsekai) است. در این منطقه هنوز هم رستوران‌های کوشی‌ کاتسو وجود دارند. در یائه کاتسو (Yaekatsu) انواع مواد غذایی مانند گوشت، غذاهای دریایی، تخم‌مرغ و سبزیجات در مقابل شما سرخ و آماده‌ی سیخ‌کردن می‌شوند. یکی از غذاهایی که می‌توانید در این رستوران امتحان کنید، گوشت گاو و سوپ میسو (Miso) است.

رستوران های اوزاکا

طناز قربانی طناز قربانی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}