با جاذبه های پنهان کپنهاگ آشنا شوید

رضا‍ رجب پور
 • رضا‍ رجب پور
 • 1398/5/19
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

کپنهاگ در نگاه اول تنها به جاذبه‌های گردشگری مهم آن خلاصه می‌شود، اما می‌توان با کمی کاوش در اطراف شهر، گنجینه‌های پنهان آن را نیز کشف کرد.

تور اروپا

کپنهاگ، پایتخت دانمارک، شهری پرشور با جاذبه‌ها و تفریحاتی برای همه است. گردشگرانی که برای اولین بار به این شهر سفر می‌کنند، یک‌راست به سراغ جاذبه‌های مشهوری چون پری دریایی کوچک یا باغ های تیوولی می‌روند، اما مناطق فراوان دیگری هم در کپنهاگ وجود دارد که انتظار کشف شدن از سوی شما را می‌کشند.

باغ های دانشگاه

روزگاری مردم کپنهاگ، با پوشیدن لباس‌های فاخر، یکشنبه‌های خود را به دیدار از باغ‌های رمانتیک دانشگاه این شهر اختصاص می‌دادند. قدم به تاریخ گذاشته و از پیاده‌روی در مسیرهای مدور در میان باغ‌های گل رز، بسترهای پوشیده از گل، جویبارها، بیشه‌ها و جنگل‌ها لذت ببرید. اینجا همچنان مکانی ایده‌آل برای پیاده‌روی‌های آرام و ساکت و تجدید قوا پس از سپری کردن یک روز شلوغ است. امروزه این باغ عمدتاً محل قدم زدن دانشجوها و مردم محلی است، زیرا کمی دور از شهر قرار دارد. با این‌حال، باغ‌های دانشگاه جاذبه‌ای دیدنی هستند و توصیه‌ی ما به شما دیدار از آن‌ها و لذت بردن از این فضا است. به هنگام مراجعه به این باغ‌ها، به سراغ بوتیک‌های محلی بروید و اجازه دهید تا کودکان در باغ‌های فردریکسبرگ (Frederiksberg) تفریح کنند. سپس در هنگام بعدازظهر راهی باغ‌وحش شوید و درنهایت به خود برای تجربه‌ی فضایی کاملاً مخفی از چشم گردشگران تبریک بگویید.

باغ های دانشگاه کپنهاگ

بوپا پلدز

بوپا پلِدز (Bopa Plads) میدانی کوچک در وسط منطقه‌ی ساکت و مسکونی اوستربرو (Østerbro) است و می‌تواند محل مناسبی برای صرف یک نوشیدنی در محیطی آرامش‌بخش باشد. کافی است تا کمی جست‌وجو کنید و متوجه جاذبه‌های فراوان این میدان شوید. در زیر سایه‌ی درختان و در فضایی آرامش‌بخش بنشینید و از نوشیدن یک لیوان لیموناد خریداری‌شده از کافه‌های اطراف لذت ببرید. فضای اینجا بسیار دنج است و بوپا پلدز را از محله‌های اطراف متمایز می‌کند. اگر به دنبال غذا خوردن هستید، به سراغ کافه‌ی پیکسی (Pixie) با غذاهای کلاسیک آن بروید. وقتی‌که در این حوالی هستید، در میان فروشگاه‌های مواد خوراکی، وسایل عتیقه و بوتیک‌های کوچک در خیابان نوردر فریهاونسگِید (Nordre Frihavnsgade) قدم بزنید. درنهایت روز خود را با سفارش یک نوشیدنی از کافه‌ی کیتین (Kitjn) کامل کنید.

بوپا پلدز - دانمارک

اوستره انلیگ

همان‌طور که می‌دانید، کپنهاگ به حدی پر از فضاهای سبز است که به هنگام گشت‌وگذار در این شهر متوجه این موضوع نخواهید شد. اوستره انلیگ (Østre Anlæg) یکی از همین فضاهای سبز دوست‌داشتنی، درست در پشت گالری ملی دانمارک است. وقتی‌که در حال قدم زدن در این گالری هستید و از کلکسیون‌های هنری ۷۰۰ سال قبل لذت می‌برید، بد نیست تا سری هم به این باغ زیبا و پنهان بزنید. کمی در اطراف بخشی از سیستم خاک‌ریز قدیمی کپنهاگ قدم بزنید و فرزندان خود را نیز به فضایی بزرگ شامل زمین تنیس، استخر بادی، زمین‌های بازی سرپوشیده، تاب‌های بزرگ و قایق‌های ماهیگیری به‌گل‌نشسته بیاورید. اگر بچه‌ها از دیدن بسیاری از جاذبه‌های جدید شهر خسته شده‌اند، این پارک آرام می‌تواند انرژی ازدست‌رفته را به آن‌ها برگرداند.

اوستره انگلیک - کپنهاگ

کارتوفل رایکرنه

این فضا احتمالاً همان چیزی است که بسیاری از گردشگران، کپنهاگ را این‌گونه تصور می‌کنند. کارتوفل‌رایکِرنه (Kartoffelrækkerne)، این منطقه فشرده و متراکم، در اواخر قرن نوزدهم برای اسکان طبقه‌ی کارگر کپنهاگ ساخته شد و همچنان با خانه‌های زیبا و دوطبقه‌ی خود، یکی از محبوب‌ترین نقاط شهر برای زندگی به شمار می‌آید.

در زبان دانمارکی، کارتوفل (kartoffel) به معنای سیب‌زمینی است و کارتوفل‌رایکرنه به این خاطر چنین نامی به خود گرفته که در زمین‌های زراعی بنا شده و آرایش شهری آن شبیه به ردیف‌هایی از سیب‌زمینی است. این خانه‌ها در بخش‌های شرقی کپنهاگ که خلوت‌تر و دنج‌تر هستند، ساخته شده‌اند و درست در مقابل دریاچه‌های این شهر قرار دارند. به همین خاطر، قدم زدن در این منطقه و رفتن به کافه‌ها و رستوران‌های اطراف یکی از تفریحات محبوب در میان مردم محلی است. قرارگیری این محله در بین دو فضای سبز اوستره انلیگ و فالِدپارکن (Fælledparken)، به محبوبیت اینجا می‌افزاید.

کارتوفل رایکرنه - کپنهاگ

گورستان اسیستنس

نوربرو (Nørrebro) یکی از مناطق سرزنده و رنگارنگ در کپنهاگ، به سبب فرهنگ‌ها و دانشجوهای گوناگون، میوه‌فروشی‌های مسحورکننده و غذاخوری‌های محلی و قومی، است. درست در وسط این محله، در پشت یک دیوار زردرنگ در امتداد خیابان نوربروگید (Nørrebrogade)، می‌توان گورستان زیبا و آرام اَسیستِنس (Assistens) را پیدا کرد. اینجا علاوه بر اینکه یک گورستان باشد، یک پارک نیز است و یکی از زیباترین قبرستان‌ها در نوع خود محسوب می‌شود. اینجا آرامشی دارد که آن را از سایر نقاط شهر متمایز می‌کند. بسیاری از شخصیت‌های بزرگ در این گورستان آرمیده‌اند. از میان این چهره‌های برجسته می‌توان به سورن کی‌یرکگورِ فیلسوف و هانس کریستین اندرسنِ نویسنده اشاره کرد.

یک کتاب با خود به همراه بیاورید و در حین استراحت در یکی از چمنزارها یا قدم زدن در زیر درختان، به مطالعه‌ی آن بپردازید.

گورستان اسیستنس - کپنهاگ

بروملبی

بچه‌ها وارد خانه‌هایی با درهای باز شده و از آن‌ها خارج می‌شوند، گربه‌ها در زیر آفتاب در حال استراحت هستند، ملحفه‌ها روی طناب پهن شده‌اند و حس و حالی آرامش‌بخش بر فضا حاکم است. این تعاریف برای شما عجیب هستند؟ پس حتماً سری به جامعه‌ی کوچک بروملِبی (Brumleby)، یکی از اولین نمونه‌ها از خانه‌های دولتی با فضایی بسیار جذاب، بزنید.

این دهکده‌ی کوچک دارای حسی از اتحاد میان ساکنان آن است. اینجا در قرن نوزدهم از سوی انجمن پزشکی دانمارک برای کارگران ساخته شد و نام خود را از گاوهایی گرفت که در این منطقه به چرا می‌پرداختند. بروملی (brumle) واژه‌ای عجیب در زبان دانمارکی برای صدایی است که گاوها به هنگام چرا و جویدن از خود درمی‌آورند.

بروملبی - کپنهاگ

باغ شاه

قلعه‌ی رزنبرگ (Rosenborg) و باغ‌های اطراف آن، در میان گردشگران کپنهاگ موضوع غریبی نیستند. درواقع، مردم به‌طور روزانه برای تماشای مراسم تغییر نگهبانان قلعه در این مکان حاضر می‌شوند.

اما بد نیست تا کمی زمان به گشت زدن در اطراف باغ اختصاص دهید و چند اتاق کوچک را در امتداد خیابان ولیعهد کشف کنید. هرکدام از این اتاق‌ها درون یک محدوده‌ی محصور قرار دارد و میزبان یک گالری هنری، یک فروشگاه، رستوران یا کافه است. اینجا یکی از جاذبه‌های پنهان دوست‌داشتنی در کپنهاگ محسوب می‌شود.

قلعه رزنبرگ - کپنهاگ

خانه های نیبودر

اگر به قدم زدن در امتداد خیابان ولیعهد به سمت مجسمه‌ی پری دریایی کوچک ادامه دهید، به انبوهی از خانه‌های ردیفی به رنگ زرد برخورد خواهید کرد. این واحدهای مسکونی به خانه‌های نیبودِر (Nyboder) معروف هستند و اساساً به‌عنوان سربازخانه برای نیروی دریایی ساخته شده‌اند. با این‌حال، آن‌ها امروزه تبدیل به محوطه‌ای ساکت و البته کمی عجیب شده‌اند. مردم همچنان در این خانه‌ها زندگی می‌کنند و می‌توان حتی در اینجا یک خانه برای اقامت خود در حین سفر به کپنهاگ اجاره کرد.

خانه های نیبودر

پاپیروئن (جزیره کاغذ)

جزیره کاغذ، به‌عنوان مرکز سابق ذخیره‌سازی روزنامه، حالا به لطف محوطه‌ی متعلق به دکه‌های غذای خیابانی کپنهاگ، به یک محیط پرشور تبدیل شده است. در اینجا حدود ۴۰ دکه مشغول فروش همه نوع غذایی، از سوشی و غذاهای گیاهی گرفته تا انواع برگر و پیتزا، هستند. می‌توان صبح زود نیز برای سفارش یک قهوه راهی این منطقه شد، زیرا اینجا از ساعت ۱۲ شب شروع به فعالیت می‌کند. اگر عاشق غذا هستید، کپنهاگ شهر ایده‌آلی برای یک ماجراجویی خوراکی است؛ پس مطمئن شوید که دیدار از بهترین مناطق شهر برای امتحان غذاهای لذیذ را فراموش نمی‌کنید.

اگر همچنان زمان اضافی دارید، راهی گالری هنر معاصر کپنهاگ در مجاورت این منطقه شوید و خود را غرق در فرهنگ محلی این شهر کنید.

پاپیروئن - کپنهاگ دانمارک

کریستیانیا

شهرک آزاد کریستیانیا منطقه‌ای جدید یا ناشناخته نیست. با این‌حال، کریستیانیا علاوه بر شهرت خود به خاطر هیپی‌های ساکن در این منطقه، به دلیل معماری عجیب‌وغریب خود نیز مشهور است. بسیاری از خانه‌ها در این منطقه توسط مردمی ساخته شده‌اند که در آن‌ها سکونت دارند؛ درنتیجه هرکدام از خانه‌ها دارای سبک معماری مختص به خود هستند. بدون شک قدم زدن در این شهرک، صرفاً برای تماشای خانه‌های آن، ارزشش را دارد.

کریستیانیا - کپنهاگ

رضا‍ رجب پور رضا‍ رجب پور
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}