تپه سارانکوت، پنجره ای به هیمالیا در پخارا

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1396/9/23
 • 2 دیدگاه
{{selectedRate}}

کوهنوردی در سارانکوت و تماشای طلوع و غروب زیبای خورشید بر فراز کوه‌های هیمالیا، چیزی نیست که بتوان به سادگی از آن گذشت.

تور اروپا

«سارانکوت» (Sarangkot)، نام دهکده‌ی کوچکی است که بر فراز یک تپه‌ی بلند قرار دارد. با اینکه این دهکده 5 کیلومتر بیشتر با شهر پخارا فاصله ندارد، اما ارتفاع آن تقریباً دو برابر پخارا است؛ یعنی 1592 متر. دهکده‌ی سارانکوت آماده است تا با ارائه‌ی امکانات تفریحی جالبی، مثل پاراگلایدر، تجربه‌ی بی‌نظیری را به شما هدیه کند، پس به هیچ وجه این شانس را از خودتان نگیرید. تجربه نشان داده است که بدون بازدید از این تپه‌ی معروف، سفرتان به نپال تکمیل نخواهد شد.

سالانه گردشگران زیادی به تپه‌ی سارانکوت می‌آیند تا دریاچه‌ ها و منظره‌ی فوق‌العاده زیبای رشته کوه‌های «آناپورنا» (Annapurna) را تماشا کنند و هم از تفریحات دیگر آن، از جمله پاراگلایدر و دوچرخه‌سواری نیز لذت ببرند. اگر تصمیم دارید جداگانه به کوهنوردی در این کوه بپردازید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا از تپه‌ی سارانکوت دیدن کنید، نه بعد از اینکه برگشتید؛ زیرا بهتر است تا قبل از شروع کوهنوردی، از مسیر هیجان انگیزتان خبر داشته باشید، نه وقتی ماجراجویی‌تان تمام شده!
کوه آناپورنا

بهتر است از قبل، وضعیت آب و هوا را چک کنید تا بتوانید به بهترین شکل برای دیدن طلوع یا غروب خورشید برنامه ریزی کنید. زیرا اگر آسمان صاف نباشد، رشته کوه‌های هیمالیا قابل مشاهده نیستند. هرچند که اکثر مواقع، هوا مساعد است. اما از آنجایی که وضعیت هوا در ارتفاعات قابل پیشبینی نیست، بهترین راه این است که دست به دعا شوید تا اوضاع بر وفق مرادتان پیش برود! تپه‌ی سارانکوت، در وهله‌ی اول به خاطر مناظر زیبا و تماشای طلوع آفتاب بر فراز کوه هیمالیا شهرت دارد؛ اما بسیاری از گردشگران، فقط به گذراندن چند ساعت در این دهکده قانع نمی‌شوند، زیرا بعد از تماشای آسمان که هنگام غروب آفتاب رنگی می‌شود، شب را نیز در همان‌ جا می‌گذرانند و پخارا و چراغ‌های روشن شهر را از بالا تماشا می‌کنند. غذاخوری‌ها و هتل‌های بی‌شماری در این مکان برای بازدیدکنندگان مهیا شده‌اند و از این لحاظ جای نگرانی نیست.همچنین، پیشنهاد می‌کنیم با خود تنقلات بیاورید یا از غذاخوری‌های همان‌ جا، چای سنتی نپالی بخرید تا بعد از چند ساعت انتظار برای تماشای لحظه‌ی به یاد ماندنیِ بالا آمدن خورشید بر فراز کوهستان، گرسنه یا تشنه نمانید و از منظره‌ی روبه‌رویتان نهایت لذت را ببرید. زمانی که آسمان شروع به تغییر رنگ می‌کند، لحظه‌ای به یاد ماندنی است و هزاران عکس هم نمی‌توانند شدت زیبایی این صحنه را به نمایش بگذارند.

تپه سارانگکوت در پخارا

معمولاً در ساعت‌های پرطرفدار آن، جمعیت زیادی به این تپه هجوم می‌آورند؛ پس وقتتان را برای تنظیم کردن سه پایه‌ی دوربین عکاسی هدر ندهید، چون احتمالش کم است که با وجود آن همه شلوغی، از جایش تکان نخورد. همچنین، همیشه یک چراغ قوه با خود به همراه داشته باشید، چون چه قبل از طلوع خورشید به آنجا بروید و چه منتظر غروب آن شوید، قطعاً هوا تاریک خواهد بود. معمولاً صبح‌ها و شب‌ها، هوا در ارتفاعات کمی سوز دارد؛ بنابراین بهتر است آمادگی کامل داشته باشید و لباس گرم بپوشید.

تپه سارانگکوت در نپال

تپه‌ی سارانکوت، برای کسانی که دنبال ماجراجویی هستند نیز جای مناسبی است. بعد از تماشای طلوع آفتاب، می‌توانید صبحانه را همان جا میل کنید و بعد به کوهنوردی بروید یا با پاراگلایدر بر فراز دریاچه‌ی فیوا پرواز کنید و قله‌های برفی آناپورنا را از زاویه‌ی بهتری تماشا کنید. یک راهنمای با تجربه‌ی پاراگلایدر، تمام مدت با شما خواهد بود و مسیرتان را هدایت می‌کند تا از لحاظ امنیت نگرانی نداشته باشید و تمام حواستان را روی لذت بردن از پرواز هیجان انگیز و مناظر دیدنی متمرکز کنید. یک گزینه‌ی دیگر هم دارید؛ می‌توانید سوار هواپیماهای دو نفره شوید که هدایت آن‌ها را هم خلبان‌های کارکشته به عهده خواهند داشت. برای آگاهی از مدت زمان پرواز هر کدام، از مسئولان همان جا اطلاعات بیشتری کسب کنید. راه‌های گوناگونی برای رفتن به سارانکوت وجود دارد. هم می‌توانید تا تپه، موتور یا تاکسی بگیرید، هم می‌توانید پیاده به آن جا بروید که خیلی بیشتر طول می‌کشد. از این بین، بیشتر مردم تاکسی را انتخاب می‌کنند. معمولاً جایی پیاده می‌شوید که 15 دقیقه تا تپه پیاده روی دارد. در صورتی که هدفتان از آمدن به سارانکوت فقط دیدن طلوع آفتاب است، می‌توانید به راننده‌ی تاکسی بگویید تا منتظرتان بماند و شما را دوباره به هتل برگرداند.تپه سارانگکوت در پخارا


آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}