جاذبه های دوست‌ داشتنی میدان خورشید مادرید

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1395/12/8
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

میدان دروازه خورشید (پوئرتا دل سول) که به میدان سول معروف است، در فاصله اندکی از میدان «پلازا مایور» (Plaza Mayor) قرار داشته و معروف‌ترین میدان مادرید و میدان مرکزی آن محسوب می‌شود. 

تور اروپا

میدان دروازه خورشید در اصل محل یکی از دروازه‌های مادرید بود که رو به سمت شرق قرار داشته و با تصویری از خورشید تزئین شده بود. چهره امروزی آن مدیون بازسازی‌های سنگینی بود که در بین سال‌های ۱۸۵۴ تا ۱۸۶۰ انجام شد. با امتحان کردن جاذبه‌هایی که به شما معرفی می‌کنیم تا در تور اسپانیا و شهر مادرید، این میدان بی‌همتا را کاوش کرده و از زیبایی‌هایش لذت ببرید.

لوح سنگی کیلومتر صفر

درست در بیرون اداره پست، گردشگران می‌توانند لوحی سنگی را در کف‌پوش پیاده‌رو ببینند که نشانگر کیلومتر صفر معروف است؛ نقطه رسمی شروع شش جاده ملی اسپانیا! سنگ اصلی که در سال ۱۹۵۰ در میدان قرار گرفت به مرور زمان دچار فرسایش شده و در نهایت در سال ۲۰۰۹ با سنگی جدید و درخشان‌تر تعویض گردید که امروزه شاهدش هستیم.

میدان دروازه خورشید مادرید

ساعت دروازه خورشید

هر گردشی در دروازه خورشید مادرید از ساعت معروف دروازه خورشید شروع خواهد شد. علت این شهرت بسیار ساده است، این ساعت یکی از قسمت‌های مهم و جدایی‌ناپذیر عید سال نو و سایر رویدادهای مهم بود. در آخرین شب سال در این نقطه از شهر، گردشگران و اسپانیایی‌ها به یک اندازه پر از شور و هیجان هستند.

داستان پشت ساعت «گوبِرناسیون» (Gobernación) تا حدی خنده‌دار است! چند قرن پیش که مردم ساعت شخصی نداشتند، از ساعت‌های عمومی خیابان‌ها به عنوان راهنما استفاده می‌کردند. مشکل اینجا بود که این ساعت خیلی دقیق کار نمی‌کرد و بارها آن را در موقعیت‌های مختلف عوض کردند. سر انجام یک ساعت‌ساز رسمی از نیروی دریایی اسپانیا مأمور ساخت ساعتی شد که زمان را با دقت نشان دهد. وی این ساعت را که در سال ۱۸۶۶ نصب شد به مردم مادرید هدیه کرد. بعد از آن دیگر مردم همیشه می‌توانستند زمان دقیق را از روی ساعتی که ثانیه‌ای از حرکت نمی‌ایستاد بدانند.

میدان دروازه خورشید مادرید

مجسمه خرس و درخت توت ‌فرنگی

یکی از دیدنی‌های میدان معروف دروازه خورشید نماد معروف پایتخت اسپانیا است: مجسمه ۲۰ تنی خرسی که از میوه‌های درختی می‌خورد. نام این مجسمه از اسم اصلی مادرید گرفته شده: «اورْساریا» (Ursaria) که در زبان لاتین به معنی «سرزمین خرس‌ها» می‌باشد. بنا به افسانه‌های کهن، در جنگل‌های اطراف تعداد زیادی خرس وجود داشته است که از زمان قرون وسطی در کنار درخت توت‌ فرنگی تبدیل به نماد شهر شدند.

میدان دروازه خورشید مادرید

ماری‌بلانکا و مجسمه شاه کارلوس سوم

جدای از مجسمه خرس و درخت توت فرنگی، دروازه خورشید محل قرار گیری نسخه کپی مجسمه «ماری‌بلانکا» نیز می‌باشد. نسخه اصل این مجسمه در موزه شهرداری به نمایش درآمده و الهه ونوس یا دیانای شکارچی را نشان می‌دهد. مجسمه شاه کارلوس سوم نیز در میدان در کنار این مجسمه دیده می‌شود. گفته شده که سابقاً در محل تندیس ماری‌بلانکا یک آب‌نما وجود داشته و مجسمه شاه کارلوس سوم نیز به درخواست عموم مردم به نشانی از قدردانی مادرید برای توسعه‌هایی که در شهر صورت گرفت در این نقطه نصب شد.

میدان دروازه خورشید مادرید

کلیسای سان خینِس

کلیسای «سان خینس دِ آرلِس» (San Ginés de Arlés) یکی از قدیمی‌ترین مکان‌های مذهبی پایتخت اسپانیا به شمار می‌رود. قدمت این کلیسا به قرن نهم بازمی‌گردد اما ظاهر امروزی که می‌بینیم مربوط به بازسازی‌های قرن ۱۷ است. نام این کلیسا برگرفته از نام قدیس حامی شهر می‌باشد. می‌توانید یکی از آثار نقاش بی‌همتای قرن هفدهمی «اِل گرِکو» را در کلیسای اصلی بیابید، هر چند این تابلو پشت یک پوشش چوبی نگهداری شده و تنها در شنبه‌ها از ساعت ۱۱:۳۰ تا ظهر به نمایش درمی‌آید. یکی دیگر از موارد جالبی که در این بنا به نمایش گذاشته شده یک کروکودیل خشک شده، اهدایی از آمریکا در زمان حکومت پادشاهان کاتولیک خواهد بود.

میدان دروازه خورشید مادرید

شکلاتریا د سان خینِس

درست در کنار کلیسای «سان خینس»، گردشگران می‌توانند به کافه‌ی «Chocolatería de San Ginés» بروند؛ جایی که شیرینی خوشمزه‌ای به نام «شکلاته کٌن چوروس» (Chocolate con Churros) را ارائه می‌کند که جزو خوراکی‌های سنتی اسپانیا بوده و اغلب به عنوان صبحانه صرف می‌شود. این شیرینی وسوسه‌انگیز از یک فنجان شکلات داغ غلیظ و شیرینی‌های سرخ شده دراز تشکیل شده‌ که به شکلات داغ آغشته می‌شود. این کافه قدیمی در سال ۱۸۹۴ تأسیس شده و این شیرینی‌ها را از همان زمان تا به امروز به مشتریان عرضه می‌کند.

میدان دروازه خورشید مادرید

خیابان پرِسیادوس

مادرید قطعاً یکی از قطب‌های مد و خرید اسپانیا محسوب می‌شود و خیابان «پرسیادوس» (Preciados) یکی از مهم‌ترین بخش‌های جاذبه‌های خرید پایتخت کشور است. در اینجا می‌توانید برندهای مطرح بین‌المللی را برای خرید پیدا کنید و همچنین مراکز خرید بزرگی نیز در آن به چشم می‌خورند. این خیابان از دروازه خورشید شروع شده و در میدان «سانتو دومینگو» (Santo Domingo) به پایان می‌رسد. علاوه بر اینکه خیابان «پرسیادوس» مهم‌ترین خیابان تجاری مادرید به شمار می‌رود، یکی از گران‌ترین قسمت‌ها از نظر املاک و آپارتمان نیز می‌باشد.

میدان دروازه خورشید مادرید

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}