میدان سیبلس و ساختمان حیرت‌انگیز شهرداری

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/3/28
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

میدان سیبلس با آبنمای مرمری باشکوهش، متعلق به سال ۱۷۸۲ بوده و یکی از میدان‌های بزرگ و مهم مادرید به شمار می‌رود. در چهار طرف این میدان ساختمان‌های مهم و ارزشمندی مانند کاخ سیبلس و بانک اسپانیا قرار دارند.

تور اروپا

شاید زیباترین میدان در بین میادین بزرگ شهر مادرید را بتوان میدان سیبِلس دانست. متأسفانه این میدان ترافیک بسیار بالایی دارد، اما ساختمان‌های باشکوهی که آن را احاطه کرده‌اند چیزی نیستند که بتوان به سادگی از دست داد. این میدان در نزدیکی خیابان‌های مهمی مانند گران ویا، آلکالا و پرادو بوده و جاذبه‌های متعددی در حوالی آن وجود دارند. اگر با تور اسپانیا راهی شهر مادرید شدید، حتما باید از میدان سیبلس بازدید کنید.

در مرکز میدان، فواره مرمری زیبایی به همین نام را خواهید یافت. نام سیبلس از الهه رومی طبیعت و باروری گرفته شده که با سبک نئو کلاسیکش از مهم‌ترین نمادهای شهر مادرید به شمار می‌رود. آبنمای میدان، الهه سیبلس را نشسته در ارابه‌ای که توسط دو شیر رانده می‌شود به نمایش می‌گذارد. این آبنما در بین ‌سال‌های ۱۷۷۷ تا ۱۷۸۲ توسط «ونتورا رودریگز» (Ventura Rodriguez) ساخته شد. در گذشته این تندیس بیرون موزه پرادو رو‌به‌روی آبنمای «نپتون» قرار داشت. هر زمان که تیم رئال مادرید در مسابقه‌ای برنده کاپ می‌شود طرفداران به سمت این فواره سرازیر شده و جشن می‌گیرند.

میدان سیبلس مادرید

ساختمان شهرداری

یکی از مهم‌ترین ساختمان‌های میدان سیبلس، کاخ ارتباطات است. این سازه کلیسا مانند در سال ۱۹۰۹ توسط معماری به نام «آنتونیو پالاسیوس» (Antonio Palacios) به عنوان شعبه مرکزی خدمات پست ساخته شد. در طراحی این مجموعه ویژگی‌های متعددی از معماری گوتیک و آثار «گوستاو ایفل» و «اوتو واگنر» به چشم می‌خورد. پالاسیوس دو عامل مهم کاربرد و منطق را در کنار هم به کار بست و این امر را در دسترسی راحت طبقه همکف که مخصوص امور خدماتی بود به وضوح می‌توان مشاهده کرد. طبقات بالایی ساختمان نیز برای استقرار کارمندان اجرایی و مدیریت استفاده می‌شد. این بنای شگفت انگیز و دیدنی تا سال ۲۰۰۷ میزبان موزه پست و تلگراف بود، ولی بعد از آن تبدیل به ساختمان شورای شهر شد. این بنا به کاخ سیبلس هم شناخته می‌شود.

میدان سیبلس مادرید

کاخ بوئِنا ویستا

بوئنا ویستا (Buenavista Palace) رو‌به‌روی کاخ سیبلس قرار داشته و در سال ۱۷۷۷ توسط همسر دوک آلبا، با طراحی‌ «پدرو د آرنال» (Pedro de Arnal) ساخته شد. طرح وی چکیده‌ای از ویژگی‌های ایتالیایی و فرانسوی را منعکس می‌کرد. دور تا دور این کاخ را باغی به سبک فرانسوی اثر «ونتورا رودریگز» در بر گرفته است. آثار هنری بسیار ارزشمندی مانند تابلوهای «ولاسکز» (Velázquez) و «رافائل» (Raphael) در این خانه نگهداری می‌شدند. حکومت سلطنتی، بعد از مرگ همسر دوک این ساختمان را در اختیار گرفت. در سال ۱۹۳۹ این بنا به مرکز فرماندهی ارتش اسپانیا واگذار شد.

میدان سیبلس مادرید

بانک اسپانیا

در نبش خیابان پرادو و خیابان آلکالا، بانک اسپانیا (Banco de España)، شعبه اصلی بانک مرکزی این کشور قرار دارد. قدیمی‌ترین قسمت این ساختمان عظیم در مجاورت میدان سیبلس قرار داشته که در بین سال‌های ۱۸۸۲ تا ۱۸۹۱ ساخته شد. بانک اسپانیا بعدتر در سال‌های ۱۹۳۶ و ۱۹۷۵ گسترش یافت.

میدان سیبلس مادرید

کاخ لینارِس

رو‌به‌روی بانک اسپانیا کاخ «لینارس» (Linares) را می‌بینید که در سال ۱۸۷۳ توسط یک بانکدار ثروتمند به نام «خوزه د مورگا» (José de Murga) ساخته شد. یک قرن بعد، ساختمان بدون بازسازی و تعمیر رها شد اما در سال ۱۹۹۲ به صورت کامل آن را نوسازی کردند. امروزه «خانه آمریکا»، یک مرکز فرهنگی هنری با تمرکز بر هنر آمریکای لاتین در این ساختمان مستقر است. در گذشته مردم اعتقاد داشتند روح صاحب اولیه این بنا در ساختمان پرسه می‌زند.

میدان سیبلس مادرید

اگر از میدان سیبلس به سمت شمال بروید، به میدان «کولون» (Colón) و خیابان «باریو سالامانکا» (Barrio Salamanca) می‌رسید که به لوکس بودن شهرت دارد. اگر مسیر خود را از میدان به سمت شرق ادامه دهید، به دروازه آلکالا خواهید رسید که ورودی پارک رتیرو نیز رو‌به‌روی آن قرار دارد. مسیر جنوبی میدان هم پیاده روی در طول خیابان پرادو با موزه‌های هنری مهمی چون موزه پرادو، «تیسِن بورنِمیسا» (Thyssen Bornemisza) و رینا سوفیا خواهد بود.


زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}